Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:39 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема HDD i staro dynoнови  
Автор^Flash^ (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 14:34



imam staro dyno slot 1 sys VIA693 chipset

ta interesuwa me kolko golqm HDD bih mogyl da mu sloja zashtoto predi izvestno vreme bqh chel nqkyde za 80GB HDD kojto ne mojel da byde razpoznat ot nqkakwo staro dyno....



Тема Re: HDD i staro dyno [re: ^Flash^]  
АвторHGD (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 14:48



Мисля, че е до 32 GB. Някои дискове (като Western Digital) до 40GB могат чрез джъмпери да се нагласят на 32 GB.



Тема Re: HDD i staro dynoнови [re: ^Flash^]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 14:59



Moeto dyno e oshte po staro VXpro+ i pishe che ne razpoznava po-golemi diskove ot 8 GB, a razpozna Maxtor 20 GB bez problemi.



Тема Re: HDD i staro dynoнови [re: ^Flash^]  
Автор[orange]ethernall[/orange] (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 15:11



mi viz sega az sym s Abit BH6 - Intel BX440 chipset, Slot 1 i bez problemi mi razpoznava Maxtor 40G, ne e zle da vlezesh po neta da prochetesh za konkretnia model dyno nasam natam kvo pishe i po razni forumi, a i za syotvetnia chipset, osven tova naistina goreshto ti preporychvam da si ypgrdenesh BIOS-a do poslednata available versia:) haj sys zdrave



Тема Re: HDD i staro dynoнови [re: [orange]ethernall[/o]  
Автор^Flash^ (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 15:27



znachi moeto dyno e dosta "bezizvestno" ...... i zatva edwa li shte namerq nqkakwa informaicq ........ no predi wreme bqh pusnal edin 60GB Maxtor na edin friend da mu svalqm neshto ot net-a i si go razpozna bez nikakwi problemi.....
ta wi pitah da li znaete kyw e limita dali shte moga da razpoznaq i po golqm HDD

w momenta se kolebaq mevdu 2 HDD - Seagate Baracuda 5 60GB i syshtiq 80GB zatwa me interesuwa dali wtoriq shte trygne .... ako znaete kajete ;)



Тема Re: HDD i staro dynoнови [re: ^Flash^]  
Авторlimoncho (Нерегистриран)
Публикувано10.03.03 02:52



Проблемът с разпознаването идва от ограничение в bios-a. Ако го update-неш, всичко ще се оправи. Само някои дъна (за Celeron - Abit, серията Green - BH6. BE6 и т.н. разпознават дискове над 40GB, Asus не ги разпознават). Други за сега не съм намерил...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.