Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:41 29.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Цигарения дим и хардуера?  
Автор Terko (Smile!:))
Публикувано25.01.03 21:42



Здравейте!
Имам един въпрос. Имате ли представа какво влияние оказва на хардуера цигарения дим? Забелязвам че моя кулер се покрива с кафяв лепкав мъх и го чистя на 3 месеца веднъж...
А по отношение на CD, RW, DVD?
Също така, наслагванията които със сигурност са по дъното (защото въздуха вътре си циркулира) дали са опасни? Предполагам, че прахта, смесена с цигарения дим действа доста зле на радиаторите, като изолатор.
Кажете какво правите и какво мислите :)
И ако някой има схема, която да направи компютъра пречиствателна инсталация за въздуха в стаята, да я сподели:)))

Welcome to the dreamland :)


Тема Re: Цигарения дим и хардуера?нови [re: Terko]  
Автор Kpъr ()
Публикувано26.01.03 00:04



откажи пушенето!

cd-rw пострадват най-много.
на 2-3 години - нов



рибата е в тигана, а тигана е на дъното на океана...

Тема Re: Цигарения дим и хардуера?нови [re: Terko]  
Автор Cтaн (помощник)
Публикувано26.01.03 10:08



Че то си е закон - при компютрите не се пуши! Те са като прахосмукачки, всички боклуци отиват в тях. Отварял съм много пъти машини от помещения с пушачи - отврат! И аз съм пушач, но за цигара си правя почивка и излизам. Съветвам те и ти да го правиш - хем на компютъра ще помогнеш, хем на себе си - 10 минути без монитор пред физиономията от време на време са необходими!

Помо-о-ощ!


Тема Re: Цигарения дим и хардуера?нови [re: Terko]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано26.01.03 14:29



Абе да ти кажа от 6 години пуша ср/у компютъра и единствения проблем е, че всичко бяло (монитор, клавиатура и т.н.) пожълтява с времето

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Re: Цигарения дим и хардуера?нови [re: Cтaн]  
Автор Terko (Smile!:))
Публикувано26.01.03 18:16



да ама, нали знаеш, като си пред компютъра и пепелника не се сещаш как си го напълнил:)
В работата излизам да пуша навън и, това е добре, щото по-малко пуша. Ама познавам доста хора, които също така пълнят пепелника на макс, а едва ли са само те:)

Welcome to the dreamland :)


Тема Re: Цигарения дим и хардуера?нови [re: Terko]  
Автор pyrx (dруг)
Публикувано27.01.03 09:48



Здрасти,

Както казват колегите, най-опасно е за записвачката.
Но освен, ако не си топ-DivX_MP3-даунлоадер, тя ти трябва
сравнително рядко - примерно веднъж седмично. В такъв случай си я
сваляш и я слагаш в една от тия туристически пластмасови кутии за храна
дето се затварят добре и я прибираш в шкафа, като я монтираш само при нужда.

Следващата жертва би могла да бъде CD-ROMa. Там не е толкова страшно - като се усере главата, го отваряш и я почистваш с клечка за уши натопена в изопропанол и става като нова (Има разни дискове за почистване, ама ми се виждат несериозни). Аз например имам един 24-скоростен Teac от 5+ години и при този тежък режим на работа с почистване и работи като пушка и чете какви ли не дискове-подметки.

Не е хубаво и за принтера-лазеруга. Ама едва ли имаш на бюрото си собствен такъв.

За другите железарии почти няма значение пушилката.
Айде, дими си на воля!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.