Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:54 12.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема 2 Lan karti ?  
АвторABel (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 23:00



Проблема ми е следния. Имаме изградена UTP мрежа от 14 компютъра. Инсталирах си 2-ра LAN карта и към нея вързах още един компютър по BNC.
Целта е от 2-рия компютър да се виждат компютрите от голямата мрежа.Можете ли да ми помогнете? На компютърa с двете LAN карти ОС е Windows 98SE. Помогнете , ако знаете какво да направя. Вариантите с хъб ги забравете.



Тема Re: 2 Lan karti ?нови [re: ABel]  
Авторimagination (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 01:54



WinProxy :)



Тема Re: 2 Lan karti ?нови [re: ABel]  
Авторeнтycиacт (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 02:40



upgrade to linux ;))) pod 98se niama da stane... ako si mnogo konservativen - nt, 2000, xp.... ima i softeare bridge za 98se, ama kakto se seshtash raboti 2 do 5 minuti... ako te ustroiva shte ti dam link...



Тема Re: 2 Lan karti ?нови [re: ABel]  
АвторHi (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 11:15



Просто е:
- компютъра с 2 ЛАН карти трябва да изпълнява ролята на рутер, т.е. трябва да му бъде инсталиран Win NT, 2000, XP и да му бъде пуснато IP ROUTING между двата интерфейса
- и на двата интерфейса трябва да бъде пуснат протокол, който може да се рутира, за препоръчване TCP/IP
- двете мрежи трябва да бъдат с една и съща subnet mask:

НАПРИМЕР:
1) Мрежа 1 (с 14 компютъра) има адреси: 192.168.1.1 до 192.168.1.14, където интерфейса на рутиращия компютър към нея е с адрес 192.168.1. 7 (пример само) и SUBNET 255.255.255.0,

2) Мрежа 2 (BNC-то) 192.168.2.1 (на рутера) и 192.168.2.2 на допълнителния компютър и SUBNET 255.255.255.0

3) ... има и нещо за Default Gateway, някои проблеми при browsing ама ще ти ги оставя за домашно ... ако решиш да го правиш това (и да преинсталираш компютъра, като му качиш NT/2000) ще ти кажа и останалото



Тема Re: 2 Lan karti ?нови [re: ABel]  
Автор OKL (*Mr. Nice Guy*)
Публикувано04.12.02 12:37



Ako пък си запален Windows 9х ентусиаст, погледни това:




* За да го набутате по-лесно -

Тема Re: 2 Lan karti ?нови [re: ABel]  
Автор Cтaн (помощник)
Публикувано04.12.02 13:01



Чисто и просто си инсталирай софтуерен рутер за Windows, например WinRoute.

Помо-о-ощ!


Тема Re: 2 Lan karti ?нови [re: Hi]  
Автор Yankoff (ъанкофф.)
Публикувано04.12.02 16:59



Iska6 da kaje6 4e 2 mreji i ednakvi subnet re6avat problema taka li ?
Mi to4no dnes mi se slu4i da se zanimavam s takiva fashkii i da znae6 4e taka ne stava.Kak da se osetqt si4kite pc-ta ot 2te mreji koi im e router?4etoh tuka za
bridge connection ama samo za win2k server i XP ima takava opciq a za
win2k pro kakvo da pravim?Trugnah posle da rovq v consolcata i da 4eta fashkiite
deto se vodqt help na "route" cmd-to...pobelq mi kosata.

Vse pak ako ima6 ideq za bridge na win2k 4ukni 2 reda
6te mi e interesno da 4uq i za browsvaneto

C U !

__________________________



Тема Re: 2 Lan karti ?нови [re: Yankoff]  
Автор calamus (незнаещ)
Публикувано05.12.02 19:43



погледни тая тема не е чак толкова лесно





Тема Re: 2 Lan karti ?нови [re: calamus]  
Автор milenn (новак)
Публикувано09.12.02 08:13



stiga gi plashi, strashno lesno si e ;-)
e, verno trebva da s epochete;-)

Hi e pochti prav, samo ne razbrah ot kade go izmisli tva za ednakvite maski ;-) heheh . tva ako beshe verno, savsem stese za go zagazi Internet s adresite ;-)

ta na nego samo mu lipsvashe
t.3 ;-) - Default gw na mashinkite ot 192.168.1.x da e 192.168.1.7 , a za
mashinkite ot 192.168.2.x - default gw 192.168.2.1

nishto slozno

mezdu drugoto ne mozeh da namera IP_forward optsiata na XP home edition ;-((
sramota... ne mi se verva da ne moze da rutira. ama da ne sa ia skrili i da se setva samo v registrito nekade? nekoj da znae kade e?

Редактирано от milenn на 09.12.02 08:18.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.