Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Processorнови  
АвторFlash (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 11:45



Znachi predlagat mi Celeron 700MHz na 66Mhz shina za 30leva :-)
Edinstvenia mi problem e che dynoto mi (nikogo izvestnoto SCE 6xv133 s chipset VIA693A) niama tolkova goliam mnojitel za da pusna processora na realnata mu chestota - pri 66mhz shina maximalnia mnojitel e 8 koeto pravi 533mhz ... Taka che shte se naloji da go pusna na 100mhz shina s mnojitel 7, dali shte imam niakakvi problemi sys processora ??



Тема Re: Processorнови [re: Flash]  
Автор Cтaн (помощник)
Публикувано21.11.02 12:10



Нямаш грижи и на 66MHz - аз имам едно подобно дъно - 6bv133, което е същото, но АТ-формат. В момента на него бичи Celeron 1000 пуснат на 1150MHz, но си работи и на 1000/66, просто аз съм го поиздул. Трябват ти само последният биос и хубав преходник с джъмпери. Множителя си го има, просто слагаш джъмпера на Auto (то Celeron-а е с фиксиран множител) и регулираш от джъмперите на преходника. На 100MHz не пожела да тръгне при мене.
Още нещо - изтегли си и си инсталирай MemoryEnable - с него това смешно дъно става изстребител!
BTW: Фирмата SCE=SuperPower, ако имаш проблем с намирането на биоса - пиши!

Помо-о-ощ!


Тема Re: Processorнови [re: Cтaн]  
АвторFlash (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 12:31



Dai mail za kontakti :)))
I za BIOS-a tva li e -> http://www.sceusa.com/6xv133.htm , ako ne e tva dai link pleeasee :)
A inache prehodnik gledam che ima v JarComputers za 5$ ama niama predstava ima li niama li jumpers



Тема Re: Processorнови [re: Flash]  
АвторFlash (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 12:32



I posledno vikash niama da ima problemi ako go izbicha na 100 shina :D,shtoto nali ti kazvam maximalnia mnojitel pri mene e 8



Тема Re: Processorнови [re: Flash]  
АвторBongo (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 14:14



Za mnojitelia ne se pritesniavai. Dynoto ne e opredeliashto. Tozi Celeron 700 e s fiksiran mnojitel ot 10,5, koeto znachi che ne moje da se promenia. Vsichki processori na intel ot mnogo godini sa s fiksiran mnojitel i toi ne moje da se promenia. Ako mojeshe sega AMD shtiaha da sa istoria. Otdavna shtiaha da sa falirali. Zashtoto koi shteshe da si kupi K6-2 kato moje da si vzeme Celeron 400 naprimer i vmesto da go puska na 66x6=400 da go pusne na 133x3=400 pri koeto K6-2 shte byde otnesen kato somaliets ot tank.
Taka che Celeron 700 ako iskash da go pusnesh na shina 100 toi shte trygne na 100x10,5=1050MHz, koeto spored men e mnogo. Nai-veroiatno niama da raboti stabilno, dori i sled povishavane na naprejenieto.
Pusni si go na shina 66. Kakyvto i mnojitel da mu zadadesh, toi shte si ostane 10,5 i niama nachin da se promeni. Dori gospod da slezne ot nebeto ne moje da promeni mnojitel na Celeron. Samo Intel mogat.



Тема Re: Processorнови [re: Bongo]  
АвторFlash (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 16:33



Da kopche ama kak da go pusna na 66mhz kato v knijkata na dynoto mi pishe
che pri 66mhz shina maximalnia processor koito moga da sloja e 533Mhz, poneje mnojitela na dynoto e maximum 8



Тема Re: Processorнови [re: Flash]  
АвторFlash (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 16:40



Problema mi idva ot dynoto, az ako znam che kato go sloja processora shte si trygne na 700Mhz pri 66mhz shina vaobshte niama da go pyrja .... ama v knijkata pishe slednoto maximalen mnojitel 8 * 66 Mhz = 533 MHz



Тема Re: Processorнови [re: Flash]  
АвторFlash (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 16:43



Bongo thanx man :D , shtom dynoto ne e opredeliashto hvala na Celeronite ;DDD



Тема Re: Processorнови [re: Flash]  
АвторFlash (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 16:45



I posleden vapros shtom dynoto ne e opredeliasht faktor za mnojitela ...... togava .... moga li na moeto dyno da sloja oshte po goliam processor primerno Celeron 1000Mhz



Тема Re: Processorнови [re: Flash]  
АвторBongo (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 16:55



Ne se pritesniavai. Slagash shinata na 66, a za mnojitelia izobshto ne se zamisliash. Slagash go na kolkoto si poiskash, a toi shte trygne kato 10,5x. Nishto, che dynoto ti ima samo do 8x. Toi mnojitelia ne zavisi ot dynoto, a ot samia CPU. Edinstveno moje da ne se razpoznava korectno CPU-to (t.e. nadpisa za CPU-to pri nachalno zarejdane moje da ne e veren) no shte raboti. Imai predvid oshte neshto - Celeron Coppermine-128 700MHz raboti na 1.7V naprejenie, a starite Celeron Mendocino sa na 2.0V. Ako dynoto niama pod 2V - losho. CPU-to shte se pyrji v ada.
Iztegli nai-novia BIOS za dynoto ti. Imai predvid che vse pak e vyzmojno da ima problem i CPU-to da ne raboti korectno na tvoeto dyno.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.