Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:45 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Проблем с CD-RW TEAC 540Eнови  
АвторДимитъp (Нерегистриран)
Публикувано02.11.02 14:55



Моля помогнете ми, имам следния проблем: Записвачката ми CD-RW TEAC 540E, firmware 1.0f не иска да записва правилно дискове. Аудио-дисковете силно пукат, а дисковете с данни не се четат или дават грешки при четене. Операционната ми система е WIndows XP SP1, използвам Easy CD Creator 5 Platinum v5.3.2.34 и Nero 5.5.9.17. Инсталирал съм Aspi 4.71 на Adaptec. Очаквам мненията Ви!



Тема Re: Проблем с CD-RW TEAC 540Eнови [re: Димитъp]  
АвторKypчo (Нерегистриран)
Публикувано03.11.02 10:21



Имаш наистина шибан проблем. Подобна ситуация имах със HP9100 на ЕксПи с Роксиото. СиДиАрУин-а записваше индустриален шум, по време на аудиосесия. Честно казано го реших с дуалбут ЕксПи - 98. Записвам под 98 а работя на ЕксПи-то. Сапърта на Роксио са убедени, че проблема е в операционната система, а тези от М$ въобще ни правих труда да ги питам ( от умрял писмо ).
Някрая реших, че цялата простотия идва от това, че нямах фреш инсталация на ЕксПи а ъпгрейд. Но не съм пробвал върху чиста как ще се държи. 98 записва просто чудесно.



Тема абе майнови [re: Kypчo]  
Авторeми (Нерегистриран)
Публикувано03.11.02 11:16



абе май има и друго обяснение - просто хрумване
ако е шибано захранването може да се появи подобно пукане - поне такова нещо съм наблюдавал при кофти захранване и цеде което е с кабелче за аудио вързано с дъното



Тема Re: Проблем с CD-RW TEAC 540Eнови [re: Kypчo]  
АвторДимитъp (Нерегистриран)
Публикувано03.11.02 12:54



Много ми е малък твърдия диск, иначе бих сложил втора ОС. Явно съм за нов компютър.



Тема Re: Проблем с CD-RW TEAC 540Eнови [re: Димитъp]  
Автор Cтaн (помощник)
Публикувано03.11.02 13:24



Пукане при аудиодискове често се получава при запис на висока скорост и при най-различни записвачки. Записвай аудио на по-ниски скорости. Освен това, какви дискове използваш?

Помо-о-ощ!


Тема Re: Проблем с CD-RW TEAC 540Eнови [re: Димитъp]  
Автор bst (~!~)
Публикувано03.11.02 14:33



na kakva skorost pishech i na kakvi doskove, az imam problem s diskove Eximpo, ne se chetata na po stari CD-ta kato gi zapicha.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: Проблем с CD-RW TEAC 540Eнови [re: Kypчo]  
Автор Ulysses (Voyager)
Публикувано03.11.02 14:38



Abe ne znam kak taka si izbral w98 za zapis, ama njakak si horata se stremjat tija raboti da gi prawjat pod NT based OS, zashtoto multitask e neshto koeto e wlozheno w OS ne samo zaradi PR otdela im ..., po otnoshenie na pukankite i industrial noise, njama da e losho da prowerish kakwo rezidentno imash zaredeno w pametta, osobeno ako predi towa si fraskal njakoja Game
zawisi i ot MB, staroto mi MB pri wkliuchwane na PC smushtawashe seriozno radioto w stajata

Винаги има изход ...


Тема Re: Проблем с CD-RW TEAC 540Eнови [re: Cтaн]  
АвторДимитъp (Нерегистриран)
Публикувано03.11.02 17:01



Използвам EMTEC CD-R и CD-RW, и Princo CD-RW. Пробвал съм записи на различни скорости. Развалил съм поне 20 диска.



Тема Re: Проблем с CD-RW TEAC 540Eнови [re: Ulysses]  
АвторKypчo (Нерегистриран)
Публикувано04.11.02 17:34



Дънeцето беше ( вече не е ) Intel SE440BX2 и докато не качих XP-то нямаше проблеми със записа. А на машината на която записвам в момента дветоиляди ще се точи като сопол.



Тема Re: Проблем с CD-RW TEAC 540Eнови [re: Димитъp]  
Автор bst (~!~)
Публикувано04.11.02 19:10



Tova mnogo mi prilicha na defectno ustroistvo, probvai na drug PC i ako pravi sastite mizerii si tarsi garanciata.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.