Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:10 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Я един бърз консулт за TV-OUT кабел, ако моженови  
Автор checho (клюкар)
Публикувано10.11.02 17:14



Вчера си купих си ATI RADEON 7000. Целта, както се досещате, не е да вървят перфектно актуалните в момента игри, защото, ако беше така, щях да се ориентирам към GEFORCE.

Пред мен е следната дилема. Трябва да направя така, че с 13 метра кабел да постигна такова качество на телевизора, че да нямам проблем като гледам DIVX филми (или DVD, ако скоро си купя DVD-ROM за PCто).

Трябвало задължително да е екраниран, добре. Това го разбрах.
Видях в един магазин кабел, който май ще ми свърши работа, ама да питам . Съставен е от 4 жици с обща екранировка. Въпросът ми е, ще свърши ли работа този кабел за целта.

И друг въпрос. Понеже не разполагам с поялник за накрайниците а и не съм сигурен как да го запоя, възнамерявам да си купя едно парче готов кабел и да го срежа по средата и да му ползвам неговите накрайници.

Какво мислите?



Тема Re: Я един бърз консулт за TV-OUT кабел, ако може [re: checho]  
Автор[MCU]m6 (Нерегистриран)
Публикувано10.11.02 17:32



Hi,
za video signala ti triabva samo 1 ekraniran kabel koito da se sustoia ot 2 jici ( ednata e shirmovkata). No tova samo ako iskash da vkarvash signala prez AV-to. No ako iskash i da puskash zvuk prez Televizora a ne prez PC-to ti triabva oshte edin stereo kabel koito pak e za AV to i izliza ot soundakartata.

Kabela moje da e vsiakkakuv, no odbre e da e s shirmopvka za da niama vunshni smushtenia.

Nadiavam se da sum vi bil polezen.:>>>>>



Тема Re: Я един бърз консулт за TV-OUT кабел, ако моженови [re: [MCU]m6]  
Автор Jony++ (find)
Публикувано11.11.02 13:28



Mojesh da polzvash tozi 4-jilnia kabel koito si vidial. Ednoto jilo shte ti bade video signala, drugite dve jila shte ti badat za stereo audio /ako televizora ti e stereo inache shte polzvash samo edno jilo za audio/, a poslednoto 4-to jilo shte ti ostane kato rezerva. Za obsht krai na audio i videi se vzema shirmovkata.
Tozi variant e mnogo udoben. az lichno taka sam si ustroil neshtata. Niama da ti se motat otdelni kabeli za audio i video.
Tova che raztoianieto e 13 metra hich da ne te pritesniava - i moeto e tolkova i vshichko si e idealno.
Obche shteshe da e hubavo da zapoish nakrainicite, ama i taka kakto kazvash shte stane samo gledai hubavo da gi usuchesh svrazkite i hubavo da gi izolirash.
kaji kakvo e stanalo!



Тема Re: Я един бърз консулт за TV-OUT кабел, ако моженови [re: Jony++]  
АвторTV-fan (Нерегистриран)
Публикувано16.11.02 01:24



Всички ли сте с ATI - та? При мен е голям проблема с разстоянието. Ще почерпя повече от бира, ако излезе читав образ(12-15метра). До 5м. нямам грижа. Картата е GF2 Delux на Asus и за парите си е О.К.



Тема edin suwetнови [re: TV-fan]  
Автор sheki (жичкаджия)
Публикувано17.11.02 21:03



po wuprosa s bezopasnosta , za da nqma razni efecti shtoto nai weroqtno moje i kabelna tv da imash wklu4ena kam tv-to e dobre da si namerish nqkakwo galvani4o razdelqne moje i takiwa koito prodawat protiv grumotevici :)

просто и лесно


Тема Re: Я един бърз консулт за TV-OUT кабел, ако моженови [re: checho]  
Автор Пeпи (непознат )
Публикувано20.11.02 07:26



kupi si gotov chinch za avto kasetofon kam usilvatel te sa ekranirani ima i dvoino ekranirani ima po 5 metra ima i nakrainici za da svarjesh 2 kabela ili poveche ne reji shtoto shte imash smushtenia tova e nai dobria variant ot opit ti kazvam



Тема Re: Я един бърз консулт за TV-OUT кабел, ако моженови [re: checho]  
Автор esel (непознат )
Публикувано21.11.02 03:55



Предполагам след като си гледал 4-жилен кабел имаш в предвид да си направиш S-Video кабел а не Composite. Разбираемо е, ка4еството е по-добро при него.

във един форум четох че са пускали кабел s-vid - 20м, друг се хвалеше със 100

ако ти се занимава може да пробваш
лично аз не съм пробвал

ето ти линк-а към форума
http://www.vjforums.com/showthread.php?threadid=783




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.