Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:56 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ¤ Аз лично няма да си сложа повече AMD ¤  
Автор ATTRACTlVE (IT&Musician)
Публикувано18.09.02 07:26



Какво трябва да може един процесор при положение, че са налице стабилно охлаждане малко цинкова паста и ASUS дъно?
- Да работи бързо, стабилно и продължително.

Имал съм К6-2, Дурон, Тъндербърт и то със скъпи вентилатори. Също както съм имал почти всички процесори на Intel след MMX166. Е пичове каквото и да ми пишете, че сте чели или лични впечатления не мога да се съглася, че AMD е по хубав процесор, като цяло за мен AMD e за игри и офис приложения в никакъв случай за сериозен инжинерен труд. Да не говорим за MIPS или FLOPS или за стабилност. AMD е просто по евтиното решение, което за нашия пазар е решаващо. Но когато пуснете програми, като 3Д студио или Мая или Кюбейс или нещо което иска бързи и стабилни подчертавам стабилни изчисления с плаваща запетая AMD гърми и то когато най не очакваш я прегрял я някаква неизвестна грешка. Имал съм AMD и аз ги защитавах докато не ми писна от преинсталации и чудене защо забива някое по сериозно приложение ама този процесор не е за мен вече ако ще да измислят и 100GHz. В момента работя с няколко P4 един от които е на 2.4GHz/MB ASUS DDR/GF4 DDR ASUS/ е оставял съм го да смята по 4-5 дена без изключване при натоварване 100% на CPU-то Еми работи и си смята екстра. И температурата е една и съща за мен това е процесор а не например там как ще се представи на Quake3 :) За това някои сериозни и скъпи програми препоръчват не само Pentium CPU, но и Intel-ски чипсет.


За всички фенове на AMD:





:)

Редактирано от ATTRACTlVE на 18.09.02 09:25.



Тема Re: ¤ Аз лично няма да си сложа повече AMD ¤нови [re: ATTRACTlVE]  
АвторDa-Da (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 10:03



почти винаги проблема е в предклавиатурното устройство



Тема Re: ¤ Аз лично няма да си сложа повече AMD ¤нови [re: ATTRACTlVE]  
Автор S_t_a_n (помощник)
Публикувано18.09.02 10:23



Е точно тоя Intel-гъзолизец ли намери да дадеш за пример?
Тоя дето палеше процесори, щото можело да им паднат вентилаторите случайно!?
Да, като ми стане скучно, отивам на сайта да се посмея...

И това не е само мое мнение, ето виж как се бъзикат хората:



Gremlins!

Тема Остава да ми отговориш на още един въпроснови [re: S_t_a_n]  
Авторkиpko (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 11:35



Когато ползваше амд, дали беше с дъно чипсет амд, и случайно дали беше
asus ? Или някой познат теб търговец даващ на изплащане, е направил някои несъществени икономии ?
защото фирма като truevision казават нещо като:

"Ползвайте irongate за сериозни нужди и няма да имате никакви проблеми"

това че пазара е залят с VIA и 845 не означава че тях рябва да сравняваме.



Тема Re: ¤ Аз лично няма да си сложа повече AMD ¤нови [re: Da-Da]  
Автор ATTRACTlVE (IT&Musician)
Публикувано18.09.02 11:46



Уточних къде е проблема, а подобно устройство при мен не съществува. Виж ако себе си смяташ за предклавиатурно устройство това е друг проблем за него решението е психиатър.



Тема Re: ¤ Аз лично няма да си сложа повече AMD ¤нови [re: S_t_a_n]  
Автор ATTRACTlVE (IT&Musician)
Публикувано18.09.02 11:53



Абе донякъде си прав, че мнението му не е много обективно, но все пак има резултати от реални тестове, на които доста хора и медии вярват това е неоспорим факт.



Тема проблема енови [re: ATTRACTlVE]  
Авторkirko (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 11:57



че всеки месец има нов Р4 и хората почват да си мислят дали не са изостанали!
Това е маркетингов трик, и ти си се уловил - това е :)



Тема Re: Остава да ми отговориш на още един въпроснови [re: kиpko]  
Автор ATTRACTlVE (IT&Musician)
Публикувано18.09.02 12:13



дъното беше ASUS VIA KT266 VT8366 North Bridge chipset with VT8233 South Bridge 200/266MHz Front-Side-Bus (FSB) А търговеца съм си аз. Но все пак казвам какво съм тествал а не какво има по света и у нас! Иначе има и по добри чипсети и по добри процесори и по добри архитектури да не говорим за технологии изпреварващи Пе4 или Котлон, които са базирани на 16-тичен код. Но празни приказки може и до утре да си говориме ... само че аз нямам време.




Тема Re: проблема енови [re: kirko]  
Автор ATTRACTlVE (IT&Musician)
Публикувано18.09.02 12:15



то е така ама нали все тая пуста страст машинката да смята бързо, интернета да върви бързо, пусти контролери и т.н.т Не ми казвай, че си със Правец 16 айде айде



Тема не съм, обаченови [re: ATTRACTlVE]  
Авторkirko (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 12:22



се убедих че за тримерна графика се иска специална машина.
за съжаление горкото РС за нищо не става, просто не е проектирано за това.

Всеки опит да го направиш работна станция те праща в спец. фирмите да гледаш безумни цени, остава ти да цъкаш с език.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.