Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:19 16.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Трижични вентилатори  
Автор MasterOfTheDark ()
Публикувано18.08.02 03:44



Някой вентилатори за процесор в случая имат трижично захранване, от къде са тия три жици, по-точно за какво са три, и кой три жици трябва да са по какво да ги разпозная на захранването ми?



Тема Re: Трижични вентилаторинови [re: MasterOfTheDark]  
Автор mitku (The Great)
Публикувано18.08.02 17:09



Kabelite sa tri za njakoj ventilatori, shtoto ima:
1) Masa (cheren kabel);
2) Zahranvane (12V) (cherven kabel);
3) signal za izmervane na oborotite (zhult kabel).




Тема Re: Трижични вентилаторинови [re: mitku]  
АвторOsogovetz (Нерегистриран)
Публикувано18.08.02 18:19



Towa qsno, ama pi4a e praw - az ne namerih takiwa s tri!!!!



Тема Re: Трижични вентилаторинови [re: mitku]  
Автор MasterOfTheDark ()
Публикувано19.08.02 01:59



Вентилатора с който съм в момента има маса и 12V като черния кабел масата отива в един от тези детои са с по 4 гнезда на черния кабел, червения кабел 12V отива в същото такова на жълтия кабел, а празен жълт кабел нямам, той би трябвало да приема ситгнаи от вентилатора нали, значи не би трябвало да ходи там където ходят другите два имам и друг жълт кабел който отива в дъното...
Така де сега тоя жълт кабел къде да го търся, а вентилатора би трябвало да работи и без него нали?



Тема Re: Трижични вентилаторинови [re: MasterOfTheDark]  
Автор Kpъr (final frontier)
Публикувано19.08.02 02:18



когато е купен вентилатор с 3 жици, той е за дъно където има извод , и тези три жици отиват там. куплунга се казва 'Cpu Fan', или 'CpuFan1' /може да има и няколко вентилатора)...

при другите, се взима директно от захранването, и дъното не може да получи информация за спиране на вентилатора. ако процесора е amd, това е общо взето фатално...



Тема Re: Трижични вентилаторинови [re: Kpъr]  
Автор MasterOfTheDark ()
Публикувано19.08.02 03:15



Ясно разбрах значи може и без третата жица, а нищо фатално няма в спирането на вентилатора процесора загрява и BIOS-a ти изключва компютъра дори и процесора да ти е AMD, ако не си настройл BIOS-a сам си виновен, а на мене за това ми трябва вентилатор налични се прееба и върти по-бавно и от тоя дето го използвам като ми е горещо на мене и има доста луфт за тпва и върти бавно де, няма значение все пак исках да кажа само мерси, че ми разяснихте



Тема Ne e tochno taka...нови [re: MasterOfTheDark]  
Автор naki (0xdeadcafe)
Публикувано21.08.02 12:29



...pri mene izkluchva samo pri restart.
Toest pravi proverka pri POST, no ne i po vreme na rabota.



Тема Re: Ne e tochno taka...нови [re: naki]  
Автор MasterOfTheDark ()
Публикувано22.08.02 01:24



Виж си настойките на BIOS-а, не може да няма такава фукция, моя BIOS е хипер стар и има, така че...



Тема Re: Ne e tochno taka...нови [re: MasterOfTheDark]  
Автор naki (0xdeadcafe)
Публикувано22.08.02 02:02



Nali ti kazvam che nqma...
Eto naprimer zadal sum nad 60 gradusa da alarmira, no CPUto pregrajva (nad 80-90 gradusa) i PCto zabiva, az davam Reset i chak togava BIOSa spira computera.
A dokato rabotq w Windows - ne.



Тема Re: Ne e tochno taka...нови [re: naki]  
Автор Ulysses (Voyager)
Публикувано22.08.02 17:59



tawa naprawi kato men - wzemi si skypo dyno s kakwi li ne gyzarii i shte si pohodish posle po serwiza dokato ne ti se zawie swjat

Винаги има изход ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.