Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Трижични вентилатори  
Автор MasterOfTheDark ()
Публикувано18.08.02 03:44



Някой вентилатори за процесор в случая имат трижично захранване, от къде са тия три жици, по-точно за какво са три, и кой три жици трябва да са по какво да ги разпозная на захранването ми?



Тема Re: Трижични вентилаторинови [re: MasterOfTheDark]  
Автор mitku (The Great)
Публикувано18.08.02 17:09



Kabelite sa tri za njakoj ventilatori, shtoto ima:
1) Masa (cheren kabel);
2) Zahranvane (12V) (cherven kabel);
3) signal za izmervane na oborotite (zhult kabel).




Тема Re: Трижични вентилаторинови [re: mitku]  
АвторOsogovetz (Нерегистриран)
Публикувано18.08.02 18:19



Towa qsno, ama pi4a e praw - az ne namerih takiwa s tri!!!!



Тема Re: Трижични вентилаторинови [re: mitku]  
Автор MasterOfTheDark ()
Публикувано19.08.02 01:59



Вентилатора с който съм в момента има маса и 12V като черния кабел масата отива в един от тези детои са с по 4 гнезда на черния кабел, червения кабел 12V отива в същото такова на жълтия кабел, а празен жълт кабел нямам, той би трябвало да приема ситгнаи от вентилатора нали, значи не би трябвало да ходи там където ходят другите два имам и друг жълт кабел който отива в дъното...
Така де сега тоя жълт кабел къде да го търся, а вентилатора би трябвало да работи и без него нали?



Тема Re: Трижични вентилаторинови [re: MasterOfTheDark]  
Автор Kpъr (final frontier)
Публикувано19.08.02 02:18



когато е купен вентилатор с 3 жици, той е за дъно където има извод , и тези три жици отиват там. куплунга се казва 'Cpu Fan', или 'CpuFan1' /може да има и няколко вентилатора)...

при другите, се взима директно от захранването, и дъното не може да получи информация за спиране на вентилатора. ако процесора е amd, това е общо взето фатално...



Тема Re: Трижични вентилаторинови [re: Kpъr]  
Автор MasterOfTheDark ()
Публикувано19.08.02 03:15



Ясно разбрах значи може и без третата жица, а нищо фатално няма в спирането на вентилатора процесора загрява и BIOS-a ти изключва компютъра дори и процесора да ти е AMD, ако не си настройл BIOS-a сам си виновен, а на мене за това ми трябва вентилатор налични се прееба и върти по-бавно и от тоя дето го използвам като ми е горещо на мене и има доста луфт за тпва и върти бавно де, няма значение все пак исках да кажа само мерси, че ми разяснихте



Тема Ne e tochno taka...нови [re: MasterOfTheDark]  
Автор naki (0xdeadcafe)
Публикувано21.08.02 12:29



...pri mene izkluchva samo pri restart.
Toest pravi proverka pri POST, no ne i po vreme na rabota.



Тема Re: Ne e tochno taka...нови [re: naki]  
Автор MasterOfTheDark ()
Публикувано22.08.02 01:24



Виж си настойките на BIOS-а, не може да няма такава фукция, моя BIOS е хипер стар и има, така че...



Тема Re: Ne e tochno taka...нови [re: MasterOfTheDark]  
Автор naki (0xdeadcafe)
Публикувано22.08.02 02:02



Nali ti kazvam che nqma...
Eto naprimer zadal sum nad 60 gradusa da alarmira, no CPUto pregrajva (nad 80-90 gradusa) i PCto zabiva, az davam Reset i chak togava BIOSa spira computera.
A dokato rabotq w Windows - ne.



Тема Re: Ne e tochno taka...нови [re: naki]  
Автор Ulysses (Voyager)
Публикувано22.08.02 17:59



tawa naprawi kato men - wzemi si skypo dyno s kakwi li ne gyzarii i shte si pohodish posle po serwiza dokato ne ti se zawie swjat

Винаги има изход ...


Тема Kakwa e taja tawa?нови [re: Ulysses]  
Автор naki (0xdeadcafe)
Публикувано22.08.02 18:05



...



Тема Re: Ne e tochno taka...нови [re: naki]  
Автор MasterOfTheDark ()
Публикувано23.08.02 00:53



Чакай да видя дали съм разбрал под Windows, PC-то ти се рестартира, ако прегрее процесора, а иначе не се рестарира под DOS, Linux или к'вото и да било там така ли?
За къв Windows говориш, ако не е така.



Тема Re: Ne e tochno taka...нови [re: MasterOfTheDark]  
Авторgaga (Нерегистриран)
Публикувано23.08.02 06:49



koia e nastroikata v BIOS koiato triabva da se pogledne
i da se nastroi?



Тема Re: Ne e tochno taka...нови [re: gaga]  
Автор MasterOfTheDark ()
Публикувано23.08.02 07:17



Ми незнам какъв ти е BIOS-a...
При мене не мога да се сетя в кой раздел беше, но настройките са две:
CPU Warming - това би трябвало да сигнализира при достигане на тази температура, незнам по какъв начин но на мене не ми сигнализира по-никакъв незнам какво липсва на PC-то ми, че не е свъразно, така че да го прави
CPU Shut Down Temperature - при тази температура се рестартира
Трябва да има още една опция, която да включва тези две, ама не помня как се казваше, ама както и да се казва, твоя BIOS може да не е същия.
Все пак настройките са написани така, че да става ясно за какво са, а ако не можеш да е намериш погледни в manual-a на дъното, ако и такова нямаш, е как няма да имаш



Тема Sorry...нови [re: MasterOfTheDark]  
Автор naki (0xdeadcafe)
Публикувано23.08.02 10:37



Nishto ne si razbral, choveche! Poraboti nad umenijata za chetene s razbirane! ;)
Sega shte kaja pak - pod Windows, kogato mi beshe zacapan ventilatora, i ne ohlajdashe hubavo CPUto, kato pusneh nekoja igra sled 30 min - 1 chas CPUto pregrjavashe, PCto zabivashe i se nalagashe AZ SAM da natisna Reset za da se restartira PCto, SLED KOETO BIOSa piskashe - wai wai pregrjavane. Toest BIOSa mi pravi proverka samo pri start na PCto (ili Restart ;)). Gledam drugia ti posting - pishesh neshto za CPU Shutdown Temp - e nemam takowa w moq BIOS!



Тема Re: Sorry...нови [re: naki]  
Автор MasterOfTheDark ()
Публикувано23.08.02 13:35



Вече те разбрах
При рестартирането писка сигурно защото е достигнало температурата на CPU Warning, може би и при мене само тогава я проверява и за това не сигнализира, като стигне до нея при включено PC, a ShutDown Temperature I CPU Warning съм ги настройл много близки една друга, значи може би по-принцип BIOS-ите по принцип само тогава проверяват, някой друг трябва да даде мнение по този въпрос.
А за ShutDown Temperature..., не мога да си представя, че може да има такъв BIOS, но от друга страна, каква е разликата даи PC-то ще забие или ще се рестартира само и в двата случая гориш с незапазаните неща, все пак в другия ми постинг написах нещо за manual.
Аз преди да започна да задавам каквтиото и да било въпроси от тоя род си прочетох от началото до края manual-а на дъното, не казвам че ти не си го направил, ама ако си го направил и вътре не пише нищо за това, значи наистина го няма. Относно англииския, моята книжка е написана на доста прост английски



Тема Re: :)нови [re: MasterOfTheDark]  
Автор naki (0xdeadcafe)
Публикувано23.08.02 14:53



Чел съм си ръководството на дъното много пъти, все пак го имам от 02.2001 година.
Странно, ShutDown temperature поне на мене ми звучи като температура, при която компютъра се самоизключва, а не се рестартира. Знам ли?
От друга страна, като се замисля, излиза доста хитро - при достигане на ShutDown температурата се рестартира, СЛЕД КОЕТО се прави проверка за Warning temperature, и ако тя е над зададеното, ТОГАВА ВЕЧЕ се самоизгасва дъното! Може би е така, кой знае...
Не знам каква марка ти е дъното, моето е DFI и английския е отличен, има може би 1-2 дребни грешчици само.
Между другото, нищо не губя, защото става дума за игри, просто пускам играта наново - става дума за игри с коли, където няма Save така или иначе, или пък Heroes, който си прави АутоСейв, така че пак няма проблем. Виж ако забие, докато пиша текст или програмирам, тогава е кофти ама поне при мене не се случва. То сега, след като баща ми ми почисти и смаза вентилатора, не забива от прегряване никога де... :)
По-интересното в случая е друго - когато процесора прегрее и забие и рестартирам компютъра, температурата е висока. Но какво ли ще стане ако изчакам? Предполагам (не съм сигурен), че след като е забило, процесора започва да работи на празен ход и би трябвало да се охлади, дори да го оставя във това състояние. Дали някой знае нещо по въпроса?



Тема Re: :)нови [re: naki]  
Автор MasterOfTheDark ()
Публикувано24.08.02 04:23



Това че PC-to ми се рестартира, а не изключва е може би защото моето зхранване е AT, a не ATX, но незнам, все пак ако температурата е висока BIOS-a ще рестартира пак PC-то или то ще забие, при мене забива докато му гледам setupa



Тема Re: :) - are stiga bre?!нови [re: MasterOfTheDark]  
Автор naki (0xdeadcafe)
Публикувано24.08.02 09:35



AT zahranavane?
E kak imash BIOS i duno sus merene na temperatura (koeto znachi che e sravnitelno novo) + AT zahranvane?
Kakaw e chipseta na dunoto i kakaw e procesora?
Interesno kak zabiva dokato gledash setupa?
Ako zabiva ot pegrjavane dokato gledash setupa, opreledeno imash problem sus ventilatora, da znaesh...



Тема Re: :) - are stiga bre?!нови [re: naki]  
Автор Kpъr ()
Публикувано25.08.02 01:15



da, ima много модели АТ дъна, които са АТ/ATX - може да се поставят и в AT кутия, при което не може да се самоизключват. моделa на Zida - ZX-AT , може да изключва всички у-ва, дори когато е свързан към AT захранване, но не спира дъното все пак.

а забиването в сетъп-а е по вероятно да се дължи на памет която вече дава дефекти



Тема Re: :) - are stiga bre?!нови [re: naki]  
Автор MasterOfTheDark ()
Публикувано25.08.02 02:58



Ами на така простои захранваметои ми е AT, дъното не е, но захранването е, PC-то е купувал брат ми на времето от тогава захранване не съм сменял, за къв хуй брат ми е не е дал 5 лева повече за захранването незнам.
Чипсета ми е Ali M1541/M1543 (само някой да ми е казал, че имам скапано дъно без да има намерение да ми дава пари), процесора е AMD K6-2 на 500Mhz, но за сега е на 300, докато си купя вентилатор, знам че имам проблем с вентилатора щом като се върти ясно му виздам къде са написани надписите, не ги чета, но по принцип, трябва да не виздам къде е черното къде е бялото, ако сега върти на поне 1000 оборота, пак му се радвам. Нали за това е постнах тази тема просто стом ще си взимам нов вентилатор за 6-7 лева, по добре да си взема едно хубавичко охлаждане да имам, че мога да си го ползвам и след upgrade, ако спечеля от тотото де.



Тема Ubavo...нови [re: Kpъr]  
Автор naki (0xdeadcafe)
Публикувано25.08.02 09:38



...ama socket 7 dunata, ZA PRUV put chuvam che imali w BIOSa i wopste na dunoto sensori za temp na CPU???



Тема Re: :) - are stiga bre?!нови [re: MasterOfTheDark]  
Автор naki (0xdeadcafe)
Публикувано25.08.02 09:38



Sumnjava me tova za upgrada, socket 7 e razlichno ot socket A i drygite socketi, sigurno nema da moje da se polzva sled upgrade.
Mdaaa, mnogo interesno ebasi, e kak taka edno socket 7 duno (bilo to i super socket 7) ima datchici za temperatura? Znachi kazvash ti dava w BIOSa kolko e CPU temperaturata i tazi na systemata?
Basi, chovek se uchi dokato e jiv... Ne sum mislel che e vuzmojno...

I mejdu drygoto - ne stavaj smeshen - ATX duno na AT zahranvane? Tova sa gluposti! Javno dunoto e combinirano AT/ATX, zatva bachka i sus AT zahranvane.

Редактирано от naki на 25.08.02 09:43.



Тема функциите на BIOS.....нови [re: MasterOfTheDark]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано25.08.02 14:35



са най-често софтуерни, и работят само в DOS - иначе bios просто не взема думата, тогава за защита трябва да се грижи ОС, в частност драйвери или софтуер за дъното

има дъна където защитата от прегряване е хардуерна, но досега съм виждал такова животно само в преносим PC

Пролетта е дяволски далече............


Тема Re: Трижични вентилаторинови [re: mitku]  
Автор Пeтъp_ ()
Публикувано25.08.02 15:03



повечето вентилатори с 2 кабелчета имат извод за третото,но не е сложено,може да се сложи оригинална букса с 3,или да се направи саморъчно



Тема Re: :) - are stiga bre?!нови [re: naki]  
Автор MasterOfTheDark ()
Публикувано25.08.02 15:23



Ми да де, аз си мислех, че всяко ATX дъно работи с АТ, захранване, ама щом казваш, явно е комбинирано.
А BIOS-a ми дава само температурата на CPU-to. Сега незнаех, че било толкова учудващо



Тема Re: :) - are stiga bre?!нови [re: naki]  
Автор MasterOfTheDark ()
Публикувано25.08.02 15:26



А за вентилатора, то няма толкова значение, колкото за радиатоира дали ще може да се хване, може да се хване на някой socket-и, зависи само от разстоянието, между двете неща за който се хваща.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.