Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:21 05.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Kakwa e taja tawa?нови [re: Ulysses]  
Автор naki (0xdeadcafe)
Публикувано22.08.02 18:05



...



Тема Re: Ne e tochno taka...нови [re: naki]  
Автор MasterOfTheDark ()
Публикувано23.08.02 00:53



Чакай да видя дали съм разбрал под Windows, PC-то ти се рестартира, ако прегрее процесора, а иначе не се рестарира под DOS, Linux или к'вото и да било там така ли?
За къв Windows говориш, ако не е така.



Тема Re: Ne e tochno taka...нови [re: MasterOfTheDark]  
Авторgaga (Нерегистриран)
Публикувано23.08.02 06:49



koia e nastroikata v BIOS koiato triabva da se pogledne
i da se nastroi?



Тема Re: Ne e tochno taka...нови [re: gaga]  
Автор MasterOfTheDark ()
Публикувано23.08.02 07:17



Ми незнам какъв ти е BIOS-a...
При мене не мога да се сетя в кой раздел беше, но настройките са две:
CPU Warming - това би трябвало да сигнализира при достигане на тази температура, незнам по какъв начин но на мене не ми сигнализира по-никакъв незнам какво липсва на PC-то ми, че не е свъразно, така че да го прави
CPU Shut Down Temperature - при тази температура се рестартира
Трябва да има още една опция, която да включва тези две, ама не помня как се казваше, ама както и да се казва, твоя BIOS може да не е същия.
Все пак настройките са написани така, че да става ясно за какво са, а ако не можеш да е намериш погледни в manual-a на дъното, ако и такова нямаш, е как няма да имаш



Тема Sorry...нови [re: MasterOfTheDark]  
Автор naki (0xdeadcafe)
Публикувано23.08.02 10:37



Nishto ne si razbral, choveche! Poraboti nad umenijata za chetene s razbirane! ;)
Sega shte kaja pak - pod Windows, kogato mi beshe zacapan ventilatora, i ne ohlajdashe hubavo CPUto, kato pusneh nekoja igra sled 30 min - 1 chas CPUto pregrjavashe, PCto zabivashe i se nalagashe AZ SAM da natisna Reset za da se restartira PCto, SLED KOETO BIOSa piskashe - wai wai pregrjavane. Toest BIOSa mi pravi proverka samo pri start na PCto (ili Restart ;)). Gledam drugia ti posting - pishesh neshto za CPU Shutdown Temp - e nemam takowa w moq BIOS!



Тема Re: Sorry...нови [re: naki]  
Автор MasterOfTheDark ()
Публикувано23.08.02 13:35



Вече те разбрах
При рестартирането писка сигурно защото е достигнало температурата на CPU Warning, може би и при мене само тогава я проверява и за това не сигнализира, като стигне до нея при включено PC, a ShutDown Temperature I CPU Warning съм ги настройл много близки една друга, значи може би по-принцип BIOS-ите по принцип само тогава проверяват, някой друг трябва да даде мнение по този въпрос.
А за ShutDown Temperature..., не мога да си представя, че може да има такъв BIOS, но от друга страна, каква е разликата даи PC-то ще забие или ще се рестартира само и в двата случая гориш с незапазаните неща, все пак в другия ми постинг написах нещо за manual.
Аз преди да започна да задавам каквтиото и да било въпроси от тоя род си прочетох от началото до края manual-а на дъното, не казвам че ти не си го направил, ама ако си го направил и вътре не пише нищо за това, значи наистина го няма. Относно англииския, моята книжка е написана на доста прост английски



Тема Re: :)нови [re: MasterOfTheDark]  
Автор naki (0xdeadcafe)
Публикувано23.08.02 14:53



Чел съм си ръководството на дъното много пъти, все пак го имам от 02.2001 година.
Странно, ShutDown temperature поне на мене ми звучи като температура, при която компютъра се самоизключва, а не се рестартира. Знам ли?
От друга страна, като се замисля, излиза доста хитро - при достигане на ShutDown температурата се рестартира, СЛЕД КОЕТО се прави проверка за Warning temperature, и ако тя е над зададеното, ТОГАВА ВЕЧЕ се самоизгасва дъното! Може би е така, кой знае...
Не знам каква марка ти е дъното, моето е DFI и английския е отличен, има може би 1-2 дребни грешчици само.
Между другото, нищо не губя, защото става дума за игри, просто пускам играта наново - става дума за игри с коли, където няма Save така или иначе, или пък Heroes, който си прави АутоСейв, така че пак няма проблем. Виж ако забие, докато пиша текст или програмирам, тогава е кофти ама поне при мене не се случва. То сега, след като баща ми ми почисти и смаза вентилатора, не забива от прегряване никога де... :)
По-интересното в случая е друго - когато процесора прегрее и забие и рестартирам компютъра, температурата е висока. Но какво ли ще стане ако изчакам? Предполагам (не съм сигурен), че след като е забило, процесора започва да работи на празен ход и би трябвало да се охлади, дори да го оставя във това състояние. Дали някой знае нещо по въпроса?



Тема Re: :)нови [re: naki]  
Автор MasterOfTheDark ()
Публикувано24.08.02 04:23



Това че PC-to ми се рестартира, а не изключва е може би защото моето зхранване е AT, a не ATX, но незнам, все пак ако температурата е висока BIOS-a ще рестартира пак PC-то или то ще забие, при мене забива докато му гледам setupa



Тема Re: :) - are stiga bre?!нови [re: MasterOfTheDark]  
Автор naki (0xdeadcafe)
Публикувано24.08.02 09:35



AT zahranavane?
E kak imash BIOS i duno sus merene na temperatura (koeto znachi che e sravnitelno novo) + AT zahranvane?
Kakaw e chipseta na dunoto i kakaw e procesora?
Interesno kak zabiva dokato gledash setupa?
Ako zabiva ot pegrjavane dokato gledash setupa, opreledeno imash problem sus ventilatora, da znaesh...



Тема Re: :) - are stiga bre?!нови [re: naki]  
Автор Kpъr ()
Публикувано25.08.02 01:15



da, ima много модели АТ дъна, които са АТ/ATX - може да се поставят и в AT кутия, при което не може да се самоизключват. моделa на Zida - ZX-AT , може да изключва всички у-ва, дори когато е свързан към AT захранване, но не спира дъното все пак.

а забиването в сетъп-а е по вероятно да се дължи на памет която вече дава дефекти




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.