Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:32 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Време е да ви питам нещо и азнови  
Автор Чepния Bдoвeц (Unregistered)
Публикувано01.08.02 11:13



Така значи историята ми започна като си купих видео карта GF MX400 32Mb AGP (дъно Acorp 5ali61)след като я поставих на слота започнаха да ми забиват програмите от време на време (май доста често беше) та аз знам че това дъно има разни неразбирателстава с AGP слота и слагах какви ли не драйвери ,за чипсета на дъното видеокартата, слота ,е мааму неще и неща да тръгва ,и така реших да заменя картта в фирмата от която я купих за Tornado TNT M64 32Mb но PCI-ска (с доплащане естествено)и ето голямата ми грешка взех карта която работи със същия чипсет на Nvidia ,като предната и слагам си я аз със надеждата че ще тръгне но уви пак същата история ,изтеглих последния драйвер от нета ама пак неще бе (аз съм с WinXpPro)успях да я подкарам на 16 битов цвят ,така не забива толкова често всъщност маи един път само заби за два дни от както я сложих,но на 32 битов нестава ,та сега на въпроса някои сблъсквал ли се е с подобен проблем и дали знае разрешението му
че ситуацията е доста неприятана



Тема Re: Време е да ви питам нещо и азнови [re: Чepния Bдoвeц]  
Автор Ulysses (Voyager)
Публикувано01.08.02 12:24



abe dokolkoto si spomnjam Ali imaha edno wreme osobeno s Vanta i TNT seriozna nerazbiraemost, kojato beshe poweche na hardwareno niwo ..., pisheha se dosta pachowe i kwo li ne, ama az taka ili inache njamam predstawa, dokyde se stigna s izglazhdaneto na toja problem, reshenieto ti w sluchaj che njamash poweche pari za upgrade na MB i t.n. e da smenish pak kartata (ne me psuwaj pls), no ne s nVidia, a s ATI, Xabre (ne znam kolko e chitawa) ili s S3 Savage (goljama prychka sa maj) ... no si nosish PC-to na mjasto, instalirash, ako raboti - plashtash, ako - ne ... tyrsish si GF2 kojto e za PCI bus, no ne znam weche s kolko pari shte te izklatjat
towa bih naprawil az ... nadjawam se da sym pomognal

Винаги има изход ...


Тема Re: Време е да ви питам нещо и азнови [re: Чepния Bдoвeц]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано01.08.02 17:14



От сайта на acorp.com.tw гледам че има някакви драйвери за АGP ver.1.8 сложи му тях и ако нямаш новата версия на BIOS го флашни и него, ако знаеш как де, иначе само драйверите.
Чудя се като видях какво представлява дъното що си качил WinXP, но това е твой проблем.



Тема Re: Време е да ви питам нещо и азнови [re: Чepния Bдoвeц]  
Автор Пeтъp_ ()
Публикувано01.08.02 17:39



първо смени дъното и май и процесора с по-съвременни и едва тогава слагай ХР,това дъно не става за повече от вин98



Тема Ани, Петре вижте сега...нови [re: ani]  
Автор Чepния Bдoвeц (Unregistered)
Публикувано01.08.02 17:57



Ани ,аз пиша че съм заменил картата с PCI-ска това значи че драйвери за AGP не ми трябват ,когато имах AGP(GF MX400 32Mb) карта си сложих драйверирте за които говориш ,това беше първото за което се сетих и за чипсета на дъното слойих дори.
Така Петре като не ти е ясно нищо не се изказваи аз съм минал през всички Win-и така че щом съм се спрял на този значи има за какво ,и нямам нужда от съвети по тоя въпрос така че за напред си ги спести,недей да се хабиш излишно



Тема Ulysses маи точно картта пак ще сменямнови [re: Ulysses]  
Автор Чepния Bдoвeц (Unregistered)
Публикувано01.08.02 18:07



Ходоих пак във фирмата и оня ми поднесе нова изненада ,сега ми предлага карата Ati Radeon 7500 64Mb DDR която струва 76$ ,баси оня как ме дере от всякъде ,вижда че съм на зор и сега само избира по добри карти и съответно по скъпи ,за по евтина неще и да чуе (щото ще трябва да въръща кинти) май ще му направя доста оборот, тоя ми обра и последните спестявания,но се уговорихме че ще я платя ако работи добре на моята "антика" ,единственно се приитеснявам че захранването ми е 230В и няма да стигне за всичките карантии които съм наредил вътре .



Тема Re: Време е да ви питам нещо и азнови [re: Чepния Bдoвeц]  
Авторtania (Нерегистриран)
Публикувано01.08.02 23:33



AGP - ATI Rage 128 Ultra ili Pro 32 MB , mislia che nyama da imash qdove na tva dano. Izkazvam samo moe mnenie: na tova dano videokarta po skapa ot 30 usd prosto e bessmisleno, az bih mu slojila ATI vtora upotreba sa 15- 20 usd. Za tesi pari koito shte dadesh za Radeon LE 7500, az bih si kupila dano Asus A7V266-C



Тема Uspiah mai da ia podkaramнови [re: tania]  
Автор Чepния Bдoвeц (Unregistered)
Публикувано02.08.02 01:50



naloji se da mahn aXp-to i da sloja winme i mai sega vyrvi dobre ,be tova me razpozna i monitora mi za razlika ot xp ,boje kolko myka ima po toia sviat



Тема Re: Uspiah mai da ia podkaramнови [re: Чepния Bдoвeц]  
Автор Ulysses (Voyager)
Публикувано02.08.02 10:38



e towa e samo chastichno reshenie ...
hubawo che go e razpoznalo, znachi i pod XP trjabwa da raboti prilichno, ti hodil li si na ali na site da widish njakakwi drivers za towa dyno pod 2k/XP?

Винаги има изход ...


Тема Re: Време е да ви питам нещо и аз [re: tania]  
Автор Kpъr ()
Публикувано02.08.02 12:25



пък да се дават пари за платки които нямат AGP 4X (като ATI 128), е непрепоръчително - ако после реши да си сложи дъно за P4 ili AMd XP, ще му трябва пак нова платка - новите дъна са AGP 4x only!

иначе и аз мисля че за да има повече скорост тази машина и трябва нов CPU, много повече от скъпи видеокарти




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.