Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:49 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема АМД Котлон и градусинови  
Автор [morf] (XcoreX)
Публикувано26.06.02 14:27



Пичове кажете приблизително каква е максималната температура за продъжителна работа на процесор(ако въобще може да се говори за съществуването на някакви точни критерии).Процесора ми е натоварен почти на 100% през целият ден и в тия жеги държи темепература от 75 градуса, въпреки че съм с 2 куулера.Има ли шанс да го 'опека' при това положение.
Чувал сум за процесори работели няколко месеца при 90 градуса, ама не ми се правят експерименти.

ЦПУ-то е АМД Тъндърбърд на 1200Мхз.

Seeya!Can't connect to MyBrain server!


Тема Re: АМД Котлон и градусинови [re: [morf]]  
Автор mitku (The Great)
Публикувано26.06.02 15:40



Be po princip bi trjabvalo da izkara na 75 i da ne izgori. Ama ot 70 gradusa nagore - oznachava, che ima neshto koeto ne e nared v ohlazhdaneto/overclockvaneto - trjabva da napravish "neshto" za da padne pod 70.




Тема Re: АМД Котлон и градусинови [re: [morf]]  
Автор Lupi (0xFACC00FF)
Публикувано26.06.02 16:25



Брех, ти се притесняваш от 70 градуса, пък на мене като ми качи 53 атлона и махам капаци, отварям прозорци и т.н.

A Jedi, what do you know


Тема Re: АМД Котлон и градусинови [re: [morf]]  
АвторSnotspill (Нерегистриран)
Публикувано26.06.02 17:57



Abe az znam sas sigurnost che procesorite na AMD sa OK do 90 gradusa Celzii. Ottam nagore napravo gi otpishi.Inache vav realnia zivot i 70 gradusa sa mnogo.Ako pochne da zagriava mnogo puskai klimatici, smakvai kapaci,otvariai prozorci i t.n. Az taka pravia sas moia AMD Kotlon i pomaga.



Тема Re: АМД Котлон и градусинови [re: Snotspill]  
Автор Brain Damage (delirious)
Публикувано26.06.02 18:41




немога да разбера защо искате толкова много да охлаждате котлона. Та нали това му е работата - да грее. Важно е да не се преминава горната гранична температура Tdeath за да не изкипи манджата и да не му прегорят реотаните, после трябва да се сменя гьоса. Иначе, когато температурата на процесора е по-висока но < Tdeath той работи по-добре и по-бързо. Както двигателя на автомобила. Когато температурата е по-висока, усилването на транзисторите е по-голямо и процесорът става по-силен. вярно че при по-висока температура расте електрическото съпротивление на проводниците съединяващи кристала с краката, но тази зависимост е линейна, докато за усилването е квадратична, така че положението се компенсира в advance


"All you need to do is follow the worms."


Тема Re: АМД Котлон и градусинови [re: Brain Damage]  
Авто𠤤¤[GAD]¤¤¤ (Член :о))
Публикувано26.06.02 20:24



Ишийййй, тъкмо се чудех каква ще е технологията по която IBM щели да правят 20 гигахерцови процесори а каква била работата - в простотата се крие гениалността!
Абе ман [braindamage] що не вземеш да попрочетеш малко книжки преди да спориш с хора които разбират повече от теб? [не говоря за себе си!]
Можеш да започнеш с "Полупроводникова техника" - Ангел Шишков.

Ебаси, дълга ми била сигнатурата. Тя пък да не види нещо ;о)


Тема Re: АМД Котлон и градусинови [re: ¤¤¤[GAD]¤¤¤]  
Автор Brain Damage (delirious)
Публикувано26.06.02 21:53




Чел съм го и втори том даже. Ти да не мислиш че говоря ей тъй


"All you need to do is follow the worms."


Тема Re: АМД Котлон XP и градусинови [re: ¤¤¤[GAD]¤¤¤]  
Автор Ulysses (Voyager)
Публикувано27.06.02 01:27



Abe kato wzehme za poznati da si goworim, kwo sha kazhesh za Tanichka Wasilewa i Marincho Hristow ;-)

BTW, da otworja i az edin Offtopik po temata, az si imam Athlon XP 1600+ i tija dni mi se zakowa na 57' C i ne myrda che i do 59'C stiga pri jak towar pri zatworena kutija. A mi se iska da namalja do okolo 50'C.

imam 4 wentilatora edin noname wkarwa w kutijjata Air, edin Titan na 2500 rpm izkarwa, Tretija e hwalenija opliuwan Titan Cooler TTC-D5TB na CPU i chetwytija si e w 300W PSU, temperaturata ot samoto CPU warira56'~59' C a w kutijata, kogato dobawih i nagnetjawashtija wentilator spadna ot 33' C na 31' C, jawno poweche njama smisyl da se slagat wentilatori, problema maj e w Ohladitelja na CPU. Koolebaja se dali da go smenja ili da si dobawja oshte edna perka nad samija CPU Cooler.
Slagal li e njakoj i imali ewfekt, wse oshte niwoto na shuma e w grabitsite na tyrpimoto, no predpolagam che w momenta, w kojto domawja osjhte edin wentilator na CPU, neshtata shte se promenjat drastichno
Shte se radwam njakoj da sodeli malko opit w taja zhega shte e poezno za wsichki

Редактирано от Ulysses на 27.06.02 01:37.



Тема Re: АМД Котлон XP и градусинови [re: Ulysses]  
Автор 21O5 (Lada maniac)
Публикувано27.06.02 03:18



I pri men e taka s temperaturita na Thunderbird 1000, samo che pri men wentilatorite sa 2 edin izkarwa wyzduh otzad prez planka nad PCI Slot i edin 120mm wkarwa wyzduh. Kogato procesora e w slabo natowaren revim - surfirane, nabor na tekst i drugi elementarni dejnosti temperaturata na procesora i tazi wytre w kutiqta sa ednakwi okolo 28-31 gradusa, a pri maksimalno natowarwane e okolo 57 gradusa. Imam strannoto chuwstwo che ohladitelq ne kontaktuwa mnogo dobre s qdroto i skoro mislq da q prowerq tazi rabota.
Edin ot nachinite za namalqwane na temperaturata e da widish s kakwo naprevenie se zahranwa procesora, dokolkoto znam za Athlonite e 1.75V, ako ne e owyrkloknat, i da q namlish ot BIOS-a do stojnost pri koqto ne ti zabiwa kompa. Pri men swyrshi rabota, zashtoto pri zadadeni w BIOS 1.75V CPUCool mi dawashe 1.83V(ne znam zashto e taka!) i kato go swalih na 1.65V CPUCool dava 1.72V VCore i temperaturata mi spadna ot 65 na 57 gradusa. Pri po-nisko naprevenie zapochwa da zabiwa. Dynoto e Abit KT7A i procesora ne e izduwan pone ot men - taka go kupih. Kolkoto do ohladitelq - nqkakyw model SPIRE ama ne znam tochno kakyw.
Dobawqneto na wentilator, kojto duha direktno kym ohladitelq, pone pri men dowede do namalqwane na idle temperaturata i temperaturata na kutiqta i estestweno uwelichenie na shuma, no se tyrpi
Ej ama stana edin posting.......... tc tc tc tc.
I nakraq - kakwo tolkowa te byrka tazi temperatura? Nali ne mislish wechno da go polzwash toq procesor? Nali ne zabiwa i si raboti normalno? Pyk i to sled nqkolko godini...........................
I az da otworq edin offtopik: Kak mu razchitate na toq Brain Damage postingite???




Тема Re: АМД Котлон и градусинови [re: Brain Damage]  
АвторBongo (Нерегистриран)
Публикувано27.06.02 10:01



"Иначе, когато температурата на процесора е по-висока но < Tdeath той работи по-добре и по-бързо" - eto tova tvyrdenie ne e viarno. Apeliram da ne viarvate na vsichko pisano ot Brain Damage. Az syshto sym chel Poluprovodnikova tehnika na Shishkov i to nai-veche 2-ra glava za operatsionnite usilvateli, no vsichki znaete, che kolkoto po-visoka e T na CPU tolkova po-nestabilno raboti toi i tolkova poveche se sykrashtava jivotyt mu zaradi electromigratsiata. Pri visokata T se razmivat frontovete na impulsite poradi vytreshnia shum v tranzistorite, koito se uvelichava pri uvelichavaneto na T. Osven tova usilvaneto na tranzistorite e bez znachenie v CPU poneje te rabotiat v kliutchov rejim. Za skorostta na CPU niama kakvo da govorim - vsichki operatsii v CPU-to sa strogo sinhronizirani s taktovite impulsi. Tova mi zvuchi kato navremeto v spisanie PCWorld, kydeto pisheshe - "Skorostta na CPU-to se uvelichava pri uvelichavaneto na naprejenieto mu..."

Za drugite: Pri T-Bird T se meri ot vynshen datchik i ne vinagi e realna. Obiknoveno kogato datchika vi pokazva 70C znachi v iadroto na CPU-to T e s okolo 15-20C otgore, znachi 85-90C. Polzvaite principa na diasnata ryka - pipate i ako pari radiatora taka che da ne moje da se dyrji poveche ot 3-4 sec znachi T na radiatora e okolo 55C (v CPU 70-75C). Az na tova viarvam, zashtoto vsiako dyno meri razlichno i ne moje tova da e kriterii za T na daden CPU.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.