Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:44 13.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Промени след монтаж на чекмедженови [re: Гeнчo]  
Автор Le Chef (мазен готвач)
Публикувано27.06.02 20:05



Работи, Генчо, работи си номерът... вкъщи съм точно така - slave в чекмеджето, в BIOS - Not Installed и си работи, без да ми променя логическото подреждане на устройствата.
Дъното е GB 7VTXE+, но със сигурност работи и на едно MSI Socket 7 - на комшията.
Много ме тровеше това разместване на буквите преди време... :-))



Тема Re: Промени след монтаж на чекмедженови [re: Le Chef]  
Автор DrmR (глупак)
Публикувано28.06.02 07:32



prosto si slovi win nt (NT4, 2000, XP) i nema da imash problemi



Тема Re: Промени след монтаж на чекмедженови [re: ArMy]  
Автор Merilin (Странник)
Публикувано29.06.02 18:15



Абе големи дебати, голямо нещо!
IDE има няколко стандарта АТА 33, АТА60, АТА100, АТА133. Старите дискове, както и АТАPI у-вата работят на АТА 33, а новите дискове на по-високите.Стандарта има съвместимост т.е. у-ва с по-висок АТА работят на стари АТА контролери, както и у-ва с по-малък АТА работят на по-бързи контролери. За да се постигне това, когато на един канал на контролера се поставят у-ва с различен АТА, контролера работи на най-малкото!!!. ЕТО ТИ ОТГОВОРА НА ПЪРВИЯ ВЪПРОС. ПРОДАЛИ СА ТИ ЧЕХМЕДЖЕ С АТА33.Познава се по кабела вътре.Ако е с 40 жила-АТА33, ако е с 80-АТА60 и нагоре. Контролера, автоматично щом срещне 40 жилен кабел включва АТА33. Така че ходи да ти сложат ново чехмедже.
По въпроса с светодиодите - единия отчита наличието на захранване, а другия активност на контролера, а не на конкретния диск. Така че когато нещо става по хардовете ти ( и Двата) той свети.
По третия въпрос - сам си си отговорил - запушил си отворите и не се охлажда.Так че още вентилатори на правилно място!
Надявам се да съм ти помогнал.

"Знанието съществува, за да се разпространява."
ЕмерсонЕмерсон


Тема Re: Промени след монтаж на чекмедженови [re: Merilin]  
Автор ArMy (buddy)
Публикувано30.06.02 01:43



Ха, да, мерси! Всъщност аз преместих чекмеджето на secondary slave, но... не забелязах някаква кой знае каква промяна.
Прави ми впечатление, че преди когато щракнех с мишката върху някой файл, менюто се появяваше доста бавно - покаже се съвсем леко, после - полупрозрачно, и най-накрая - след около 1.5 секунди се показва цялото и можеш да избереш нещо от него (например properties). Напоследък обаче (аз мислех, че е от чекмеджето), какво усещам, докато е пусната някоя песен - при щракване с десен бутон върху някой файл, менюто се показва мигновено, но за сметка на това - песента съвсем леко задира.
Пробвах отново след изключването на захранването на чекмеджето - никакъв ефект. Сякаш преди приоритет при работата на процесора имаха mp3-ките, и когато натиснех върху някое меню то се появяваше леко бавно, а сега е обратното... mp3ките задират, а менюто изскача веднага... ако имате представа защо се случва така... не че е болка за умиране, но все пак ми е любопитно.



Тема Re: Промени след монтаж на чекмедженови [re: Merilin]  
Автор S_t_a_n (помощник)
Публикувано02.07.02 18:27



ATA66, приятелю, ATA66...

Gremlins!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.