Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:44 19.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема защо матричните принтери са толко скъпи все още?нови  
Авторпpинтep (Нерегистриран)
Публикувано05.06.02 18:03



гледам цените във вестник компютри и виждам разни Epson LQ300 24 иглен за 150 долара някъде една фирма ги дава или пък Panasonic KXP някакъв пак за голяма цена Формат А4 са бавни са и бръмчат ужасно
9 иглените са малко по евтини
И просто ми е чудно ЗАЩО?
След като мастиленоструйните са по 40-50 долара как матричните още не са изчезнали ?????
Ясно ми е проблема с цените на консумативите
една лента за моя матричен 24 иглен панасоник ми е 5 лева а глава за мастилен принтер е 80лв Ама пък за 10 лева може да напълня черната глава на мастиления принтер и качеството е несравнимо по готино!!!

Та това е единия ми въпрос ...
А другият е има ли разлика в качеството на печат между 9 и 24 иглените принтери или изобщо в кво им е разликата освен в броя игли? Качеството на 9 иглените поне видимо по нищо не се различава от 24 иглените....



Тема Re: защо матричните принтери са толко скъпи все още?нови [re: пpинтep]  
Автор DrmR (глупак)
Публикувано06.06.02 16:56



epa ti q beha po-ewtineli predi wreme ama otkak wzeha da gi kupuwat da zapulwat muzejte s tqh i ti im se ka4i cenata:)))



Тема Re: защо матричните принтери са толко скъпи все още? [re: пpинтep]  
Автор PhantomAS (стар ерген®)
Публикувано06.06.02 18:15



Все още има неща които само матри4ните принтери могат - за справка магазините Метро - както и хиляди други места - при това го могат перфектно и бързо и евтино. Друго предимство е уникалния им живот (поне за моя Epson 1070+ 24 игли) 7 години му "скъсах" задника от пе4атане на с4етоводни справки - поне по 1-2 000 листа (А4 и А3! общо) на месец - при това само с една лента на месец (докато можех да намирам ка4ествени ленти)

Така 4е, ако ти трябва принтер - просто помисли за какво ще го използваш - това, 4е мастиленоструйните са евтини- не озна4ава 4е са лесни за екслпоатация и безотказни - ли4ен опит. А колкото до иглите - в грешка си - навремето като го купувах за това дадох пове4е от 500-600$ - а можех да взема принтер за по малко пари - но той си ги изработи

---
Е т'ва е живот!


Тема Много си го жалилнови [re: PhantomAS]  
Автор NumLock (Ключар)
Публикувано06.06.02 19:31



Повярвай ми, тоя принтер може да изтърпи много повече. 2000 листа на месец са нищо за него

Та на въпроса защо, отговор може да се види във всяко едно списание, където има представяне на матрични принтери. Да кажа и аз.
1. Матричния принтер може да печата по няколко екземпляра едновремено. Аз лично съм виждал по 5. По списанията пише, че може и по 7-8, но не съм виждал такава хартия.
2. Евтини консумативи - разбирай ленти. С една лента за 5-6$ могат да се изпечата по един кашон хартия = 2000 листа.
3. Непретенциозни. Имам принтери среден клас, подложени на тежко натоварване всеки ден. На доста от тях не съм им отварял капаците дори и да попочистя с прахосмукачка нападалите прашинки и конфети от перфорацията на хартията вече повече от 5 години. За принтерите от по-висок клас няма какво да говорим.
4. Сигурност и устойчива работа. Имал съм удоволствието да работя с принтер на Data Products. Зареждам го вечерта с един кашон хартия и си тръгвам. Сутринта като отида на работа кашона е свършил без никакви мачканици, забивки и други подобни. Вярно, не е точно матричен принтер, но хубавите модели на Epson и OKI също са достатъчно добри.
5. ЕВТИНИ. Може да ви се стори странно, но е така. Един матричен принтер винаги е по-евтин от мастилено струен със същата скорост на печат.
6. Единични модели мастилено струйни принтери могат да работят с безконечна хартия. Предимството и е, че можеш да откъснеш толкова хартия, колкото е дълъг документа. Ако на ден печаташ хиляди документи с различна дължина, това не е маловажно.

Защо спря спада на цените на матричните принтери?
Според мен - защото те вече не са масов продукт. Имат пазарна ниша от която трудно могат да бъдат изместени. Освен това тези, които използват все още матрични принтери имат изисквания към скороста на печат и устойчивата работа, за което са готови да платят. Всяка фирма си е оставила и по един, два модела за тези, на които им трябва матричен принтер, но са съгласни на компромис със скоростта.

9 или 24 иглени принтери.
Според мен 24 иглените принтери са на изчезване. Който иска редовно да печата документи с добро качество се ориентира към лазерните и мастилните. За останалите 9 иглените са достатъчно добри. Ако все пак ти потрябва да изпечаташ 1-2 документа на ден с по-добро качество тогава просто пускаш NLQ. Ако искаш малко повече - купуваш си евтин мастилен за 120-150 лева.
24 иглените бяха някакъв междинен етап да поевтиняването на мастилните и лазерните. 24 иглените са по-скъпи, по-нежни и по-бавни. Не виждам смисъл да се купува 24 иглен принтер. Не знам дори дали в момента се предлагат такива принтери. Ако греша - кажете.

"не съм ни ял, ни спал."
Ив.Вазов


Тема Re: защо матричните принтери са толко скъпи все още?нови [re: пpинтep]  
Автор bst (~!~)
Публикувано06.06.02 20:14



Mi mehanikata na edin matrichen e mnogo po skapa ot mehanikata na edin mastilen, osve tova veche ne sa tolkova masovo prizvejdani i za toav im e viskoa cenata.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема е не си прав за иглитенови [re: PhantomAS]  
Автор+- (Нерегистриран)
Публикувано06.06.02 20:46



Съгласен съм с теб напълно за предимствата на матричните принтери пред мастилените които не могат да печатят на някакви малко по нестандартни неща NumLock също е казал още много предимства на матричните

аз имах епсън като твоя Много яка машина печати 24 часа в денонощието 365 дни в годината без проблем!!! Продадох го защото заема много място на бюрото и не ми трябва А3 И си взех 24 иглен Panasonic KXP 1123 и от него съм доволен по същия начин Ленти за тия принтери - колкото щеш на Fullmark моята я взимам за 5,50лева

виждал съм как печати 9 иглен епсън А3 съответния модел на твоя но беше отдавна Видимо поне не видях НИКАКВА разлика в качеството на печат Всичко си е ОК при него и за това толко се чудя каква е разликата между тях Не обърнах внимание на скоростта на печат обаче Та тази разлика си остава за сега мистерия за мен

То всъщност ако печатя таблици или графики от уърд направо е ужас бавно и бръмчащо
Благодаря ви



Тема Re: защо матричните принтери са толко скъпи все още?нови [re: пpинтep]  
Автор farmera (същия farmer)
Публикувано06.06.02 21:31



Я и аз да си кажа -имам едно ЛС 15-голяма работа-чука и не му пука,
а имам и една антика на село хюндаи-маико мила мишките се разхождат в него
и работии заедно с Правец 16.......
бе готини са като ги пуснеш и като кажат крррррррррррррррррррр
А цената е маи заради механиката.......така си мисля

Страстта да имаме е смешна! А толкова неща ни изкушават..



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.