Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:56 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема mishkata miiiiiнови  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано07.05.02 15:37



izchezna mi mishkata. ej taka. windowsa mi obqsnqwa w nachaloto che ne move da q nameri. are ne mi e za sefte towa ama do sega se oprawqshe sled nqkolko reboota ili replugwane. sega obache nqma takiwa ekstri. nad 50 pyti spirah i puskah, izwadih i plugnah wsichkiq hardware nanowo - nqma promqna.

nqkolko pyti si resetwah biosa - i taka ne stana.

cqlata taq prostotiq stana tochno ot resetwane na biosa btw. sled porednoto resetwane (dokato si OC-wam procesora i tyrsq prawilniq woltav) windowsa kaza che muse nqma. w pyrwiq moment si pomislih che e grymnal porta. obache tableta kojto e zakachen na nego port (respektiwno mouse mi e w negowiq razshiritelen kuplung) raboti bez problem i sega karam s mishkata ot tableta obache e otwrat...

otnachalo device managera mi kazwashe che ima konflikt m/u ACPI IRQ-to i towa na mausa. neshto pipnah w biosa, ACPI-to otide ot 12-to na 9-to i bi trqbwalo mausa da si wzeme 12-to i da si raboti ama toj ne shte. w tablichkata deto q izkarwa s devices pri boot mi kazwa INPUT DEVICE s NA IRQ. ta se chudq porta li ne se inicializira ot biosa kwo stawa.

nqkoj da e reshawal tolkowa uporit problem??



Тема Re: mishkata miiiiiнови [re: pro_O1]  
Авто𠤤¤[GAD]¤¤¤ (Член :о))
Публикувано07.05.02 16:45



Пробва ли с друга мишка?

По добре да мълчиш и да те мислят за идиот отколкото да говориш и да разсееш всякакво съмнение.


Тема Re: mishkata miiiiiнови [re: ¤¤¤[GAD]¤¤¤]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано07.05.02 17:32



cyk nqmam druga ps2-ka pod ryka...



Тема Re: mishkata miiiiiнови [re: pro_O1]  
Авто𠤤¤[GAD]¤¤¤ (Член :о))
Публикувано07.05.02 21:44



probvai pod dos sus nqkakav draiver za mi6ka, taka 6te razbere6 dali v win-a e problema. a i ako ima6 seriina mi6ka ima prehodnici kum ps2

По добре да мълчиш и да те мислят за идиот отколкото да говориш и да разсееш всякакво съмнение.


Тема Re: mishkata miiiii [re: pro_O1]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано07.05.02 22:36



eheee ti si napravil manja s grozde



Тема Re: mishkata miiiiiнови [re: RollinStoner]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано08.05.02 14:49



po-tochno? ne sym carichka na hardwareto ama tochno toa problem mi se e oprawql winagi s podhodqshtiq broj restarti ili max unplugwane i plugwane nanowo.



Тема Re: mishkata miiiiiнови [re: ¤¤¤[GAD]¤¤¤]  
Автор Kpъr ()
Публикувано09.05.02 00:04



с преходници няма да стане. те са само за notebook.

а и за Dos-mode си има драйвери, които подкарват както serial, така и ps/2 , стига да намерят мишка на някой от портовете. примерно драйвера на mouse systems /разпознава мишки не само от тип mouse systems, a също и genius и microsoft/

ps/2 мишките работят винаги и само на irq 12. ако има конфликт с друго у-во, то трябва да се премести



Тема Re: mishkata miiiiiнови [re: pro_O1]  
Автор S_t_a_n (помощник)
Публикувано09.05.02 08:02



"Римувни" и извади от слотовете всичко освен видеокартата, дай в BIOS IRQ-тата на AUTO, PNP OS Installed на NO и RESET на конфигурацията, и ако пак я няма мишката - вземи я хвърли!

Gremlins!


Тема Re: mishkata miiiiiнови [re: Kpъr]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано10.05.02 10:45



сега... с genius маус драйвър за дос работата не става. мишката е generic, но като му дам /p за да я пусне на ps2 порт казва unable to use specified port. което ме навежда на 2 мисли. или драйвъра поддържа само genius или което е по-вероятно има някаква ебавка с порта. от друга страна, таблета си взема от там захранването и кой знае какво още друго и работи без проблем. извадих всички чаркове, оставих само видео, мишка и клавиатура и пак не става. със серийна мишка работи. с usb също. хардуер инсталъра не я детектва изобщо. слагам ръчно generic ps2 маус но онова казва, че на irq12 няма мишка. а конфликти няма. acpi-то се премести на 9 и си седи там. направо луднах вече. ще си купя едно usb и ще мирясам накрая. ;-( ама много ми беше удобна тая...



Тема Re: mishkata miiiiiнови [re: S_t_a_n]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано10.05.02 10:47



пробвах 2-3 пъти това вече... мен ме съмнява че порта се е засрал...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.