Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:50 20.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема За скенерите...  
Авторoшaшaвeн (Нерегистриран)
Публикувано26.04.02 15:37



Просто съм решил да си купувам-поради това съвсем като пионерче
прочетох всички страници от 1-20 за ДА НЕ ВИ ЗАДАМ някои тъп въпрос,
но намерих само 3 тами касаещи ги-
1.acer640p-nestabilen, trudnen po w2000;
2 fermera-mnogo interesna prepratka ot STAN-no za profesionalisti;
3 i sywet na nqkogo za epson1250-1240;
E i sega kakwo da prawia-
wypros`eto e cena 100-150USD, da move da preobrazuwa tekst,
da e dobro i za snimki -towa rqdko , koeto me nawevda na misylta che ne mi triabwa da e byrzo
????
blagodaria predwaritelno:)



Тема Re: За скенерите...нови [re: oшaшaвeн]  
Автор jamie (влюбен)
Публикувано26.04.02 15:44



UMAX.
Избери си хубав модел- те си имат софтуер с тях за разпознаване на текст. Само питай за софтуера - да разпознава кирилица !

In the middle of the heartbeat...


Тема Re: За скенерите...нови [re: oшaшaвeн]  
Автор S_t_a_n (помощник)
Публикувано26.04.02 19:56



Хич не се чуди, ами си купувай един Epson 1250 Photo и изобщо няма да сбъркаш - има всичко, от което се нуждаеш - и OCR за кирилица, и програма Scan-To-Print (демек ползваш го като ксерокс - сканира и веднага печата), и приставка за филми (негативи и диапозитиви), с която можеш да си вадиш снимки и да ги вкарваш в компютъра за обработка.

Ако нещо работи, не го пипай!


Тема Re: За скенерите...нови [re: oшaшaвeн]  
Автор mitku (The Great)
Публикувано27.04.02 13:57



Vse taja - i Umax i Epson she ti svurshat rabota. A vuprosa sus software-to si e otdelen. Mozhesh da si namerish kuvto si iskash software i njama znachenie kuv ti e scanner-a. Spored men naj-dobur OCR za kirilica e CuneiForm.



Тема Re: За скенерите...нови [re: oшaшaвeн]  
Авторoшaшaвeн (Нерегистриран)
Публикувано28.04.02 09:51



Очаквах повече мнения , но явно всички сте на едно мнение
и след като сте започнали да помагате ;)
откъде да си го купя това нещо-имам предвид сериозен доставчик,
които си държи на реномето????
Благодаря



Тема Re: За скенерите...нови [re: oшaшaвeн]  
Автор bst (~!~)
Публикувано28.04.02 12:06



Za men predi vreme nai dobroto beche UMAX, imam edin takav, koito ne varvi pod 2000, v interes na istinata varvi mnogo riadko, po chesto dava sin ekran. Ot uMAX mi kazaha che tozi model ne mojel da bvarvi pod 2000, obache az kak skanirah togava okolo 10-tina pati s nego mamka im. Ta ot togava UMAX za men sa bita karta. HP ne mi haresvaha poradfi tehnia Inteligent Scan softuer, no da ti kaja poslednia model koito vidiah beche kam 100 uds i raboteche prekrasno, hem barzo hem dobre scanira. Ta vij HP, ima sega edin tanki Canoon-i te sa po nova tehnologia s LED a ne s lampa, no ne znam do kolko dobre scanirat.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: За скенерите...нови [re: bst]  
Автор |SET| (запознат)
Публикувано28.04.02 13:32



glei sa na umax im e kofti softwarea moe zapisvash snimkite samo v .tif mai
a za skaniraneto na teksta az ot Finerider 5.0 po dobra ne sam vijdal poddurja daje i kitaiski :)

File not found (A)bort, (R)etry, (G)et a beer ?


Тема Re: За скенерите...нови [re: oшaшaвeн]  
Авторпak oшaшaвeн (Нерегистриран)
Публикувано28.04.02 15:26



Явно че има и други мнения ще почакам още но моля ви
за да не ви досаждам пак ,като предлагате модел-пишете и доставчик
така с един куршум.........



Тема Re: За скенерите...нови [re: пak oшaшaвeн]  
Автор bst (~!~)
Публикувано28.04.02 19:13



Ami dostavchik niama znachenie, v METRO ima i na 3-te marki, ima gi na vsiakde drugade.

Za UMAX javno e problem soft-a
tova che zapisva samov TIF se izbiagva sas polzvaneto na drugo prilojenie, primerno Phot-Paint ili Photo Shop.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: За скенерите...нови [re: пak oшaшaвeн]  
Автор S_t_a_n (помощник)
Публикувано28.04.02 19:24



Например Ресет продават всичко на Epson...

Ако нещо работи, не го пипай!


Тема Re: За скенерите...нови [re: S_t_a_n]  
Автор Stefan. (познат)
Публикувано29.04.02 02:34



Софтуера на Umax не записва само в tiff формат.Има си меню за настроики на формата за запис.Най-накрая пуснаха ъпдейт за win2000 който лично не съм пробвал защото съм с Win98SE.



Тема Kato ste trygnali na pomo6t...нови [re: oшaшaвeн]  
АвторOsogovetz (Нерегистриран)
Публикувано29.04.02 08:00



Az ne bih dal 150 dolara za scanner!
Ako imah mnogo pari, moje bi, no nqmam tolko pari za scanner...
Prosto ne wijdam smisyl w moqta rabota, koqto bi iziskwala takyw scanner.
taka 4e kajete, gore dolu kakyw model, cena ili ne6to podobno 6te miswyr6at rabota za:
1. skanirane na snimki s dobro ka4estwo (za web, ne profi)
2. skanirane na diapozitiwi i negatiwi (ako ne e tolko skypo, de!)
3. stabilnost i sigurnost
4. Da ba4ka i pod Linux...
Ako kajete ne6to 6te sym wi mnogo blagodaren!



Тема Re: Kato ste trygnali na pomo6t...нови [re: Osogovetz]  
Авторoшaшaвeн (Нерегистриран)
Публикувано29.04.02 20:58



Аз просто сложих някакви граници-все пак това не се купува всеки ден,
познавам хора които си смениха комповете, принтерите но си работиат
със старите си скенери-така че и аз не се натискам да дам
10 каси бира повече:)



Тема Re: Kato ste trygnali na pomo6t...нови [re: oшaшaвeн]  
АвторOLPS (Нерегистриран)
Публикувано29.04.02 23:43



Горе гледам са ти препоръчали EPSON 1250...но аз те съветвам да не го вземаш. Не струва и после ще си блъскаш главата (не само заради несериозния му вид).
Скенерите на EPSON са едни от най-добрите, изобщо не могат да се сраявняват с UMAX да кажем но конкретно този модел е много лош.



Тема Re: Kato ste trygnali na pomo6t...нови [re: OLPS]  
Автор S_t_a_n (помощник)
Публикувано30.04.02 12:08



Хайде бе, не думай! А ти пробвал ли си го изобщо?
Щото аз - да и нещо не си блъскам хич главата. Инсталира се безумно лесно и може да се ползува и от полуидиот, качеството на сканиране е повече от добро за този клас, цената е приемлива и т. н. и т. н.
Може би имаш предвид лош като характер?

Ако нещо работи, не го пипай!


Тема Re: Kato ste trygnali na pomo6t...нови [re: S_t_a_n]  
Авторoшaшaвeн (Нерегистриран)
Публикувано30.04.02 23:13



Ето пак се бях решил и сега да се откажа ли-ако не се откажа значи съм
"полуидиот"



Тема Re: Kato ste trygnali na pomo6t...нови [re: oшaшaвeн]  
Автор S_t_a_n (помощник)
Публикувано01.05.02 12:41



Е, аз казвам "и от полуидиот", не "само"...


Gremlins!


Тема Re: Kato ste trygnali na pomo6t...нови [re: S_t_a_n]  
Авторoшaшaвeн (Нерегистриран)
Публикувано01.05.02 14:19



..С добро чувство за хумор-ще почакам /добре че има празници
за да не се ядосвам/.Вече съмсе вманиачил на тази тема-спя и само скенери сънувам:)



Тема Re: Kato ste trygnali na pomo6t...нови [re: oшaшaвeн]  
АвторBeчe peшил (Нерегистриран)
Публикувано01.05.02 21:11



Абе, ако можеш да се "понапънеш" малко и да си вземеш EPSON 1650 няма повече да имаш грижи - при него всичко е на ниво (имам предвид железарията и софтуера) и ще можеш да си го ползваш без проблеми 4-5 години. Монитори и скенери остаряват морално доста по-бавно отколкото всички други джиджавки в крайна сметка. Жалкото е, че струва около $160, но ако парите не са проблем, пък и като си сметнеш тия $160 разделени на 5 години ти излиза по 19 стотинки на ден, така че ползвай времето в което така и така не спиш за да си направиш сметката добре. Аз също съм в твоето положение и за времето през което аз не можах да спя си изтеглих около 40МБ документации, проспекти, мнения от форуми, ревюта разни и прочие екстри; в крайна сметка съм се спрял на EPSON Perfection 1650 за скенера и EPSON C70 за принтера пък да видим.



Тема Re: За скенерите...нови [re: oшaшaвeн]  
Автор Mopckи (вълк)
Публикувано02.05.02 00:17



Какво да ти кажа?
Аз имам този Acer 640p и съм го накъсал от сканиране на снимки, ОЦР-ване на книжки и разни печатни истории и все си бачка. доволен съм, всички нужди дето има 1 скенер да се справя ги върша с него. само дето не може да сканира негативи на филми (или поне аз незная как).

Поздрави от Моренцето


Тема Re: Kato ste trygnali na pomo6t...нови [re: Beчe peшил]  
АвторOLPS (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 00:32



Е тук вече съм съгласен!!
Този скенер е The Best в ценовия си клас, че и доста по нагоре
За 1250 обаче не може да се каже нищо такова.
На въпроса на Stan - Да виждал съм го. И в найлон съм го виждал и как работи съм го виждал



Тема Re: Kato ste trygnali na pomo6t...нови [re: OLPS]  
Автор S_t_a_n (помощник)
Публикувано02.05.02 13:11



Хе - хе, и аз съм съгласен, че 1650 е по-добър, само че, забравяте едно важно нещо - човекът има изисквания за цената - $100 - $150.
1650 Photo струва към $240 с ДДС!

Gremlins!


Тема Re: Kato ste trygnali na pomo6t...нови [re: S_t_a_n]  
Авторoшaшaвeн (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 14:58



А това фото толкова ли е важно/това не ели за сканиране на негативи/?????



Тема за морски ...нови [re: Mopckи]  
Авторkirko (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 17:00



ами сигурно си далтонист ... затова толко се кефиш на тая пръчка



Тема Re: Kato ste trygnali na pomo6t...нови [re: S_t_a_n]  
АвторBeчe peшил (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 20:19



EPSON Perfection 1650 струва $160, следователно $160*1.2~$190. Никой не е споменавал Photo модела (в такъв случай - 1250 Photo струва $120*1.2~$145) Този модел не просто е добър - той е НАЙ-ДОБРИЯ за момента в класа си, като предлага нвероятно съотношение цена/качество.



Тема Re: Kato ste trygnali na pomo6t...нови [re: oшaшaвeн]  
АвторBeчe peшил (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 20:26



Именно! Photo-то значи, че може да сканира негативи. Конкретно при 1650 Photo това значи, че джиджавката е вградена в капака - това са единствените разлики спрямо 1650. Обаче като си вземеш 1650 (не Photo) винаги може да си купиш в последствие и допълнително модулче с което да го направиш Photo (ако имаш чак такъв зор за негативи, но ти не го спомена). 1650 си заслужава всеки цент! Ако парите не са ти проблем ($160*1.2~$190) го взимай и спи спокойно



Тема UMAX,a soft za ocr finereaderнови [re: oшaшaвeн]  
Автор old_moon ()
Публикувано02.05.02 20:35



tva e/
kvi sa tia marki epson..

ot vchera li polzvate skeneri..
aa
iavno chvoek si hvali tva deto ima i tva e :)
UMAX UMAX UMAX

no pain - no gain



Тема Re: UMAX,a soft za ocr finereaderнови [re: old_moon]  
АвторBeчe peшил (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 21:52



Това, че имаш UMAX не значи, че и други трябва да се набутват с него! UMAX определено правят хубави скенери, но сериите им от ниския клас определено не са от тях - просто те са си създали име със сериите PowerLook и разчитат на това име за да продават откровенните си боклуци от нисък и среден клас.
А колкото до "kvi sa tia marki epson.." - 'ми искренно се надявам някой ден да слезеш от клона и да ти дойде малко акъл в главата. Не много, но все колкото да проумееш каква глупост си написал.

И накрая - за твое сведение аз 1650 още не съм го купил, така че не съм пристрастен ("iavno chvoek si hvali tva deto ima i tva e :)"), но само да свършат тия глупави "празници" и моментално ще се "пристрастя"



Тема Re: UMAX,a soft za ocr finereaderнови [re: Beчe peшил]  
Авторзaвиждaщ (Нерегистриран)
Публикувано03.05.02 09:38



Добре че си решил, но за мен е все още имагинерен този скенер...а кои е доставчика /основния на тези скенери??/
ошашавения:)



Тема Малко отговори...нови [re: зaвиждaщ]  
Автор S_t_a_n (помощник)
Публикувано03.05.02 15:51



ошашавен, със "фотото" можеш да сканираш както негативи, така и диапозитиви. Пример за приложение - трябва да снимаш някакъв обект и после да обработваш снимката в компютъра, независимо по какъв начин. Вместо да вадиш снимки и после да ги сканираш, просто само промиваш филма, сканираш лентата и вкарваш всичко в компютъра - това пести доста време и пари. Само за няколко неизвадени на хартия филма, вече ще си си изплатил дапълнително дадените за Photo пари. Освен това винаги можеш да използуваш и стари негативи и диапозитиви, които обикновено човек пази...

Вече решил, не виждаш ли, че дори и без Photo, 1650 е по-скъп от $150? Моделът Photo го споменавам аз още в третото мнение, ти не го споменаваш наистина... Освен това става ясно, че дори не си виждал такъв скенер - "джиджавката" не е вградена в капака (как точно си представяш, че работи приставката за прозрачно сканиране?), а е отделна приставка, която се включва в самия скенер - при този случай капакът се сваля.

old_moon, не се излагай бе човек, ти за Epson Seiko Corporation, Japan не си ли чувал? Голяма компания, една от водещите в света.

Накрая пак за ошашавения:-): Epson се внасят от няколко фирми, но няма да ти е по-евтино ако отидеш при вносителя, защото те дават големи отстъпки на своите дистрибутори. Освен това, някои от тях изобщо не продават на крайни клиенти (или много скъпо), като Computer2000 например. Дадох ти за пример Ресет, защото винаги поддържат много модели на склад и са общо взето коректни (в офиса, не в магазините), но ти си избери която си искаш фирма. Ще се ориентираш по ценовите листи.
И едно пожелание - ако имаш пари, вземи си 1650, наистина е по-добър, ако ли не - и 1250 ще ти върши много добра работа, но не се отказвай от опцията Photo, много е гот!

P.S. 1650 НЕ Е на първо място, "само" на пето. Справка - www.pcworld.com Но все пак, да гледаме реалистично - $<$$
Чао!

Gremlins!


Тема Re: Малко отговори...нови [re: S_t_a_n]  
АвторBeчe peшил (Нерегистриран)
Публикувано03.05.02 17:31



<кръц>
Вече решил, не виждаш ли, че дори и без Photo, 1650 е по-скъп от $150? Моделът Photo го

споменавам аз още в третото мнение, ти не го споменаваш наистина... Освен това става ясно, че

дори не си виждал такъв скенер - "джиджавката" не е вградена в капака (как точно си представяш,

че работи приставката за прозрачно сканиране?), а е отделна приставка, която се включва в самия

скенер - при този случай капакът се сваля.
<кръц>

Хич не ми дреме, че е по-скъп! Аз му казвам на шашнатия да си го вземе ако парите не са проблем.

А пък и в крайна сметка който е решил да дава $150 ще прежали още $40 ако държи да си вземе

нещо наистина качествено. Скенер не се купува всеки ден, нали? Нищо не му пречи да поизчака

малко и да досъбере $40 отколкото да налети на някакво безобразие от сорта на UMAX 4xxx и да се

кефи, че е спестил н'ам си там колко каси бира (гледах и такива някакви реплики...).

Колкото до това вградена ли е или не "джиджавката" ти препоръчвам да си изтеглиш малко мат'риал

от сайта на EPSON и да поразгладаш внимателно. Може пък и да забележиш, че "джиджавката" при

1650 Photo си е част от капака, а отделната приставка е за "чистия" 1650, който в последствие си

решил да доъпгрейднеш до Photo.

http://www.epson.ru/resources/massmedia/{00720878-F403-4D0F-BD67-37036162C240}/SCANNER_EPSON_Pe

rfection_1650_(1650_Photo)_brochure.pdf

Този на преден план е 1650 Photo, а онзи отзад е чист 1650 "джиджавката" е именно за него!
И ш' та замоля да н' ми разправя друг път какво съм виждал и какво не, нали!

<кръц>
old_moon, не се излагай бе човек, ти за Epson Seiko Corporation, Japan не си ли чувал? Голяма

компания, една от водещите в света.
<кръц>

И аз т'ва му разправям. Аматьори разни са се навъдили навсякъде...

<кръц>
Накрая пак за ошашавения:-): Epson се внасят от няколко фирми, но няма да ти е по-евтино ако

отидеш при вносителя, защото те дават големи отстъпки на своите дистрибутори. Освен това, някои

от тях изобщо не продават на крайни клиенти (или много скъпо), като Computer2000 например. Дадох

ти за пример Ресет, защото винаги поддържат много модели на склад и са общо взето коректни (в

офиса, не в магазините), но ти си избери която си искаш фирма. Ще се ориентираш по ценовите

листи.
<кръц>

С ДВЕ РЪЦЕ СЪМ ЗА! В смисъл да се вземе от офиса на Ресет 'щото в магазините им на Раковска

просто гъмжи от дебили всякакви, които са в състояние да уплашат дори и най-закоравелия купувач!

<кръц>
И едно пожелание - ако имаш пари, вземи си 1650, наистина е по-добър, ако ли не - и 1250 ще ти

върши много добра работа, но не се отказвай от опцията Photo, много е гот!
<кръц>

Аз вече вдигам ръце - да прави к'вот' знае!

<кръц>
P.S. 1650 НЕ Е на първо място, "само" на пето. Справка - www.pcworld.com Но все пак, да гледаме

реалистично - $<$$
<кръц>

А да се сещаш, че списания, вестници и други подобни се издържат главно чрез реклама?! И че няма

как да не сложиш на 1-во, 2-ро или въобще на по-предно място този който "поръчва музиката" или с

други думи плаща сметката? Да си съставяш мнения за продукти на базата на класации в разни

списания е меко казано несериозно, помисли върху това...



Тема Re: За скенерите...нови [re: oшaшaвeн]  
Авторoшaшaвeн-нo блaroдapeн (Нерегистриран)
Публикувано04.05.02 09:20



Бяхте много убедителни.Благодаря Ви за съветите и за дискусията.
Освен това съм благодарен и за това, че покрай всичко това изчетох маса неща за тия "пущини":)
И за да не се чудите -решил съм да "вложа " някои друг $ повече.
Значи $не винаги е <$$;), а бирата все ще си я изпия.
Хайде приятни празници на клубарите-сега почвам да чета всичко което сте писали , че лятото ще си сменям компа -тогава пак ще ви досаждам/засега само изследвам проблема АМД- ИНТЕЛ:)



Тема Re: Малко отговори...нови [re: S_t_a_n]  
Автор S_t_a_n (помощник)
Публикувано04.05.02 12:36



Да, прав си за вградената приставка, това е нещо ново - преди бяха само с отделна приставка. Извинявам се! Но не съм сигурен, че тези, които се продават в момента у нас са с вградена, ти проверил ли си го?
То така е и по-готино, защото зареждаш по няколко кадъра наведнъж...както е да е!
Колкото до това със списанието, може да се спори, но не ми се пише, все пак това е сайт с доста по-голям обхват. Все едно да кажеш, че ZDnet.com е просто списание...

Gremlins!


Тема Re: Малко отговори...нови [re: S_t_a_n]  
Авторoшaшaвeн (Нерегистриран)
Публикувано04.05.02 15:51



извинявам се за досаждането но :взех от едно приятелче списание "Компютърна борса" и в."Компютри" но никои не го предлага този модел.
Къде да ги намеря тези Ресет??????/сега пак някои сще ми каже да ползувам интернет ама не ги намерих -само "КОмп.2000"им намери листа:(
надявам се че няма да ходя до СФ само за инфо а евентуално за купуване.



Тема На прощаване (не е по Ботев ;-P)нови [re: S_t_a_n]  
АвторBeчe peшил (Нерегистриран)
Публикувано04.05.02 18:27



<кръц>
Да, прав си за вградената приставка, това е нещо ново - преди бяха само с отделна приставка.
<кръц>

Ами при 1250 все още са си. И не мога да разбера защо толкова му го препоръчваш на Шашо тоя 1250, че и с Photo адаптера! 'Ми тоя модел дори не се произвежда от EPSON! Това е всъщност разработка на Mustek, мисля от серията BearPow, но не помня вече кой точно модел. Ако ги поставиш един до друг обаче, ще видиш, че си приличат като две капки вода. С тоя модел EPSON направо ми паднаха в очите. Не, че Mustek са калпава марка (въпреки, че са слабо известни у нас), но и те са я подкарали като UMAX - много добри професионални модели и откровени боклуци в ниския клас, като се разчита на създаденото вече име за да се продават. А сега и EPSON се присъединават... И какво Photo очакваш от този модел с такъв динамичен обхват и дълбочина на цвета (24bit на изхода)? Набутвацията за Photo модула при 1250 си е направо пълна, а ти 1250 Photo, та 1250 Photo. Случайно да забелязваш на сайта на EPSON, че 1240 Photo (последната собствена разработка на EPSON в този ценови клас) все още се продава? И че струва горе-долу колкото 1650 Photo, а 1250 Photo e доста по-еФтинджос, въпреки че е по-нов модел?... Все неща над които да помислиш

Заради това на Шашо му препоръчах чист 1650 - скенера е просто мечта и като за на първо време ще му върши чудесна работа, а в последствие (ако чак толкова се запали по сканиране на (негативи) винаги може да вземе станалата прословута вече "джиджавка". Не мисля обаче, че с нея ще си спести кой знае колко пари от промивки на снимки, защото повечето хора така или иначе ще искат и "твърдо" копие, а тях чистия 1650 ги сканира без да се замисля, като по целия път на изображението дълбочината на цвета си е 48bit.

<кръц>
Извинявам се! Но не съм сигурен, че тези, които се продават в момента у нас са с вградена, ти проверил ли си го?
<кръц>

То други 1650 няма - това което си видял в *.pdf-a (който май все пак си благоволил да погледнеш ) се продава и у нас. Както вече казах това не ти е 1250 Photo.

<кръц>
То така е и по-готино, защото зареждаш по няколко кадъра наведнъж...както е да е!
<кръц>

Да им се чудиш направо на "kvi sa tia marki epson.." как са се сетили

<кръц>
Колкото до това със списанието, може да се спори, но не ми се пише, все пак това е сайт с доста по-голям обхват. Все едно да кажеш, че ZDnet.com е просто списание...
<кръц>

Има една нашенска поговорка: "И в най-честното богатсво има две-три нечисти жълтици". На мен също не ми се спори сега (мързи ме да пиша, не друго ), пък и в крайна сметка в такива спорове всеки си е прав за себе си и не отстъпва, така че са до голяма степен безсмислени, но е факт, че вестниците и списанията се издържат именно благодарение на рекламата и като така за зависими.

Айде стига толкова, че май със скенера и принтера ще трябва да купувам и нова клавиатура



Тема На прощаване IIнови [re: oшaшaвeн]  
АвторBeчe peшил (Нерегистриран)
Публикувано04.05.02 18:36



Ами едно време EPSON се внасяше от ProSoft, май?... А сега гледам ги внасят Reset, но сервиза, доколкото съм осведомен, май все още се извършва от ProSoft, но може и да греша...

"тези Ресет" може да ги намериш на http://www.reset.bg
Може и да си дръпнеш ценова листа по случай случката
Пак там ще намериш и адрес на офиса им, но гледай ОФИСА, а не МАГАЗИНА на Раковска!



Тема Re: Kato ste trygnali na pomo6t...нови [re: Osogovetz]  
АвторBeчe peшил (Нерегистриран)
Публикувано05.05.02 08:15



<кръц>
3. stabilnost i sigurnost
<кръц>

Това чак сега го прочитам и щях да се на..ра от смях, честно!
Явно си се надъхал от някое ръководство за прекомпилиране на ядро или нещо от сорта?



Тема Re: Малко отговори...нови [re: oшaшaвeн]  
Автор S_t_a_n (помощник)
Публикувано06.05.02 16:48



Офисът на Ресет се намира на площад "Възраждане" над трамвайната спирка. Дано мадераторът не го изтрие това, че съвсем заприлича на реклама, но да помогнем на човека, все пак!

Gremlins!


Тема Re: На прощаване (не е по Ботев ;-P)нови [re: Beчe peшил]  
Автор S_t_a_n (помощник)
Публикувано06.05.02 17:38



Ти май се опияни от собственото си писмено творчество нещо...
Не знам откъде черпиш тази информация, но дай някакви линкове, че да прочетем и ние...Във всеки случай тези 1250, които са ми минавали през ръцете, всичките си изглеждаха съвсем Epson и съвсем от Epson направени - и като опаковка и като софтуер и като инструкции, че и като маркировка ако щеш. По всичко си приличат на другите неща на Epson и на скенерите от тази серия и на принтерите. Ако имаш някакви секретни сведения, че 1250 се правят от Mustek!? или пък от UMAX, дай документация!
За приставката - в по-старите ревюта, които съм чел, 1650 се представяше с приставка - явно после са ги усъвършенствали, но толкова по-добре. И разбира се, че съм благоволил да погледна .pdf-а, винаги благоволявам такива неща.
А защо така ожесточено плюеш 1250 не мога да те разбера - скенерът си работи чудесно като за тази цена - човекът търси нещо що-годе евтино и достатъчно добро. Ако беше казал "Препоръчайте ми скенер - цената няма значение!", е тогава тия писания нямаше да ги има. И за какво му е този 48 битов цвят, какво ще прави с него, фалшиви пари ли? Е приятел, ошашавения, мисли и за цветен лазерен принтер тогава, ще ти припоръчаме с Вече решилия един евтин - не повече $3000.

Epson-ите в Ресет все още си се внасят от ProSoft, но аз не искам да пращам там никой като краен клиент, нищо лично, просто...

И накрая - к'во му се смееш на човека, "стабилност и сигурност" значи стабилен - да не пада от масата и сигурен - да знае какво прави и да можеш да му се довериш или пък безопасен при работа без каска.

P.S. Аз нямам скенер Epson, да не ме обвини някой в пристрастност!

Gremlins!


Тема Re: На прощаване (не е по Ботев ;-P)нови [re: S_t_a_n]  
Авторнeoшaшaвeн (Нерегистриран)
Публикувано06.05.02 19:32



Започва да ми става неудобно колко време Ви загубих, но пък съм благодарен
а и сигурно ниакои друг, които се интересува като мен ще прочете като
мен и ще е доволен/както сега аз почвам да следя темата за мониторите:)/

А на теб лично ще ти се обадя за следващата поръчка-скенер с принтер
за около 10 000 /и изобщо няма да питам за марката//утре отивам да спечеля паричките
благодаря на всички/все пак ще дам $200-само ще питам дали след това няма
и приставка за тях/



Тема Предизвикано!нови [re: S_t_a_n]  
АвторBeчe peшил (Нерегистриран)
Публикувано06.05.02 23:35



<кръц>
Ти май се опияни от собственото си писмено творчество нещо...
<кръц>

Глупак...

<кръц>
Не знам откъде черпиш тази информация, но дай някакви линкове, че да прочетем и ние...Във всеки случай тези 1250, които са ми минавали през ръцете, всичките си изглеждаха съвсем Epson и съвсем от Epson направени - и като опаковка и като софтуер и като инструкции, че и като маркировка ако щеш. По всичко си приличат на другите неща на Epson и на скенерите от тази серия и на принтерите. Ако имаш някакви секретни сведения, че 1250 се правят от Mustek!? или пък от UMAX, дай документация!
<кръц>

Като казвам еднакви, имам предвид "карантията", а нали именно от нея зависи всичко! Този прехвален от теб 1250 e всъщност Mustek BearPow 2400/2400 TU и това обаче не го знаеше, нали? 'Щото те тая информация по страниците на там_к'вото_беше_цитирал_за_нек'во_класиране няма посмъртно да я откриеш. Както няма и да намериш линк за новите WHQL UDA драйвери за SB Live! и Audigy в комплект с целия Creative Ware (PlayCenter 3 и т.н.). ЧЕТИ ПОВЕЧКО и най-вече се научи КЪДЕ!

<кръц>
За приставката - в по-старите ревюта, които съм чел, 1650 се представяше с приставка - явно после са ги усъвършенствали, но толкова по-добре. И разбира се, че съм благоволил да погледна .pdf-а, винаги благоволявам такива неща.
<кръц>

Гледал си 1650, не 1650 Photo, ако въобще си гледал! 1650 Photo винаги си е бил такъв.

<кръц>
А защо така ожесточено плюеш 1250 не мога да те разбера - скенерът си работи чудесно като за тази цена - човекът търси нещо що-годе евтино и достатъчно добро.
<кръц>

Ами само погледни пластмасовите водачи на каретката (за механиката иде реч) и повече няма да говорим. Те не, че и при 1650 не се ус..ха така, но все пак човека трябва да си вземе нещо в крайна сметка, нали? Най-добрия вариант е, ако държи на Photo-то, да се поразприказва с вносителите за един 1240 Photo - за него нямам възражения.

За 1250 по-конкретно - объркването идва от това, че по традиция при EPSON първите цифри означават разделителната способност (оптическата, разбира се) 640 -> 600 dpi, 1240 -> 1200dpi, 1640 -> 1600dpi. Или с други дими:

Perfection 1250 заменя Perfection 640
Perfection 1650 заменя Perfection 1240
Perfection 2450 заменя Perfection 1640

(това също не го пише на ОНЯ_ТАМ_САЙТ, нали?)

Точно както и при HP DeskJet - 920 замени 845 (или к'вито там трици бяха) и понеже външно много прилича на 930/940, а е по-еФтинджос същевременно, доста народ се пре.ба, без да гледа обема на печатащите глави. И в крайна сметка спестените наколко десетки долара при покупката след това им излизат през гъ.а, поради простата причина, че главите за 920 са с ДВА ПЪТИ по-малък обем от на 930/940, а струват пренебрежимо еднакво. Заради това началната цена не бива да бъде определяща и човек трябва да мисли с главата и малко в перспектива! (в белите държави му викат TCO и е доста важен фактор при покупката на каквото и да било)

<кръц>
И за какво му е този 48 битов цвят, какво ще прави с него, фалшиви пари ли?
<кръц>

Аз... вече нямам думи... Не искам да прозвучи грубо, но има още доста да почетеш. Надявам се да го разбереш след време. Просто не мога да разбера как може да препоръчваш на човек скенер наследник на 640 и НАСТОЯТЕЛНО да го съветваш да си вземе Photo приставката и в същото време да пишеш това...

<кръц>
Epson-ите в Ресет все още си се внасят от ProSoft, но аз не искам да пращам там никой като краен клиент, нищо лично, просто...
<кръц>

Не съм сигурен тук, затова и няма да споря, но моята информация е, че вноса е вече от Ресет, а само сервиза е от ПроСофт, но в Ресет се борят да променят и това.

<кръц>
И накрая - к'во му се смееш на човека, "стабилност и сигурност" значи стабилен - да не пада от масата и сигурен - да знае какво прави и да можеш да му се довериш или пък безопасен при работа без каска.
<кръц>

До това води писането по инерция на заучени фрази без да се влага грам мисъл, колкото и да е тъжно. Поради тази причина на доста сайтове за ревюта на софтуер за Линукс доста програми получават 9.5/10-10/10 не защото са удобни и функционални, а само защото не са за M$ и работят под "правилната ОС". Но пък на човека може да му препоръчаме един професионален скенер за около $5,000+ със собсвен RISC процесор, твърд диск и RAM - ще може да си го ползва хем за скенер, хем за защитна стена (firewall)

Ами това беше! Аз повече няма да отговарям КАКВОТО И ДА НАПИШЕШ. Явно е, че няма смисъл.



Тема Re: Предизвикано!нови [re: Beчe peшил]  
Автор S_t_a_n (помощник)
Публикувано07.05.02 13:23



Ура-а-а!

Все пак това с "глупак"-а беше излишно, както и резкия тон. Винаги съм се старал да остана в рамките на доброто чувство за хумор - ако на теб ти липсва, просто извинявай, че съм те обидил!

Колкото до четенето - аз не спирам, пък и ако разгърнеш малко темите назад (жалко, че не ги пазят от 2 години), ще видиш, че трудно ще ме обвиниш в нечетене, пък не лежа и само на него...нали се сещаш - номера с теорията и практиката.

И последно - ти така и не разбра, че аз нямам нищо против 1650...


Gremlins!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.