Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:31 15.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Kato ste trygnali na pomo6t...нови [re: Beчe peшил]  
АвторOLPS (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 00:32



Е тук вече съм съгласен!!
Този скенер е The Best в ценовия си клас, че и доста по нагоре
За 1250 обаче не може да се каже нищо такова.
На въпроса на Stan - Да виждал съм го. И в найлон съм го виждал и как работи съм го виждал



Тема Re: Kato ste trygnali na pomo6t...нови [re: OLPS]  
Автор S_t_a_n (помощник)
Публикувано02.05.02 13:11



Хе - хе, и аз съм съгласен, че 1650 е по-добър, само че, забравяте едно важно нещо - човекът има изисквания за цената - $100 - $150.
1650 Photo струва към $240 с ДДС!

Gremlins!


Тема Re: Kato ste trygnali na pomo6t...нови [re: S_t_a_n]  
Авторoшaшaвeн (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 14:58



А това фото толкова ли е важно/това не ели за сканиране на негативи/?????



Тема за морски ...нови [re: Mopckи]  
Авторkirko (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 17:00



ами сигурно си далтонист ... затова толко се кефиш на тая пръчка



Тема Re: Kato ste trygnali na pomo6t...нови [re: S_t_a_n]  
АвторBeчe peшил (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 20:19



EPSON Perfection 1650 струва $160, следователно $160*1.2~$190. Никой не е споменавал Photo модела (в такъв случай - 1250 Photo струва $120*1.2~$145) Този модел не просто е добър - той е НАЙ-ДОБРИЯ за момента в класа си, като предлага нвероятно съотношение цена/качество.



Тема Re: Kato ste trygnali na pomo6t...нови [re: oшaшaвeн]  
АвторBeчe peшил (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 20:26



Именно! Photo-то значи, че може да сканира негативи. Конкретно при 1650 Photo това значи, че джиджавката е вградена в капака - това са единствените разлики спрямо 1650. Обаче като си вземеш 1650 (не Photo) винаги може да си купиш в последствие и допълнително модулче с което да го направиш Photo (ако имаш чак такъв зор за негативи, но ти не го спомена). 1650 си заслужава всеки цент! Ако парите не са ти проблем ($160*1.2~$190) го взимай и спи спокойно



Тема UMAX,a soft za ocr finereaderнови [re: oшaшaвeн]  
Автор old_moon ()
Публикувано02.05.02 20:35



tva e/
kvi sa tia marki epson..

ot vchera li polzvate skeneri..
aa
iavno chvoek si hvali tva deto ima i tva e :)
UMAX UMAX UMAX

no pain - no gain



Тема Re: UMAX,a soft za ocr finereaderнови [re: old_moon]  
АвторBeчe peшил (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 21:52



Това, че имаш UMAX не значи, че и други трябва да се набутват с него! UMAX определено правят хубави скенери, но сериите им от ниския клас определено не са от тях - просто те са си създали име със сериите PowerLook и разчитат на това име за да продават откровенните си боклуци от нисък и среден клас.
А колкото до "kvi sa tia marki epson.." - 'ми искренно се надявам някой ден да слезеш от клона и да ти дойде малко акъл в главата. Не много, но все колкото да проумееш каква глупост си написал.

И накрая - за твое сведение аз 1650 още не съм го купил, така че не съм пристрастен ("iavno chvoek si hvali tva deto ima i tva e :)"), но само да свършат тия глупави "празници" и моментално ще се "пристрастя"



Тема Re: UMAX,a soft za ocr finereaderнови [re: Beчe peшил]  
Авторзaвиждaщ (Нерегистриран)
Публикувано03.05.02 09:38



Добре че си решил, но за мен е все още имагинерен този скенер...а кои е доставчика /основния на тези скенери??/
ошашавения:)



Тема Малко отговори...нови [re: зaвиждaщ]  
Автор S_t_a_n (помощник)
Публикувано03.05.02 15:51



ошашавен, със "фотото" можеш да сканираш както негативи, така и диапозитиви. Пример за приложение - трябва да снимаш някакъв обект и после да обработваш снимката в компютъра, независимо по какъв начин. Вместо да вадиш снимки и после да ги сканираш, просто само промиваш филма, сканираш лентата и вкарваш всичко в компютъра - това пести доста време и пари. Само за няколко неизвадени на хартия филма, вече ще си си изплатил дапълнително дадените за Photo пари. Освен това винаги можеш да използуваш и стари негативи и диапозитиви, които обикновено човек пази...

Вече решил, не виждаш ли, че дори и без Photo, 1650 е по-скъп от $150? Моделът Photo го споменавам аз още в третото мнение, ти не го споменаваш наистина... Освен това става ясно, че дори не си виждал такъв скенер - "джиджавката" не е вградена в капака (как точно си представяш, че работи приставката за прозрачно сканиране?), а е отделна приставка, която се включва в самия скенер - при този случай капакът се сваля.

old_moon, не се излагай бе човек, ти за Epson Seiko Corporation, Japan не си ли чувал? Голяма компания, една от водещите в света.

Накрая пак за ошашавения:-): Epson се внасят от няколко фирми, но няма да ти е по-евтино ако отидеш при вносителя, защото те дават големи отстъпки на своите дистрибутори. Освен това, някои от тях изобщо не продават на крайни клиенти (или много скъпо), като Computer2000 например. Дадох ти за пример Ресет, защото винаги поддържат много модели на склад и са общо взето коректни (в офиса, не в магазините), но ти си избери която си искаш фирма. Ще се ориентираш по ценовите листи.
И едно пожелание - ако имаш пари, вземи си 1650, наистина е по-добър, ако ли не - и 1250 ще ти върши много добра работа, но не се отказвай от опцията Photo, много е гот!

P.S. 1650 НЕ Е на първо място, "само" на пето. Справка - www.pcworld.com Но все пак, да гледаме реалистично - $<$$
Чао!

Gremlins!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.