Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:22 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Искам да си сглобя компютър ментенови  
Автор DarthMaul (unknown)
Публикувано04.04.02 18:14



Значи идеята ми е следната
Искам да си направя един компютър със части които са възможно най лошите
системата да е поне на 500 мегахерца
Ще му сложа най проклетисваните части примерно модем конексант S3 Savage HDD Quantium от най лошата серия и т.н.
Просто си нямам работа и за това искам да го сглобя и да го конфигурирам да работи идеално
И молбата ми е да ми препоръчате части за конфигурацията които са ви правили най много проблеми




Тема Re: Искам да си сглобя компютър ментенови [re: DarthMaul]  
Автор S_t_a_n (помощник)
Публикувано05.04.02 08:35



Можеш като начало да си намериш едно дъно от така наречените BX Pro на Procomp, Amptron или PCChips със SIS-чипсет и вградено видео и аудио. Има и с вграден модем даже - голяма бъгня!
Успех и здрави нерви!

Ако нещо работи, не го пипай!


Тема Re: Искам да си сглобя компютър ментенови [re: S_t_a_n]  
АвторBongo (Нерегистриран)
Публикувано05.04.02 09:19



Zadyljitelno da mu slojish CD-ROM CyberDrive 20x, HDD Quantum CX 6,4 s chip na Phillips TDA 5247, Monitor Proview 14", zahranvane KME 230W, video Axle Savage4 i t.n.



Тема vsicko ASUS!!!нови [re: DarthMaul]  
АвторCALL-151 (Нерегистриран)
Публикувано05.04.02 09:26



po kalpavo ot tova imali?



Тема Re: vsicko ASUS!!!нови [re: CALL-151]  
Авторqwqwq (Нерегистриран)
Публикувано05.04.02 09:33



Ти пак се изказа неподготвен!



Тема Re: vsicko ASUS!!!нови [re: qwqwq]  
Авторcss (Нерегистриран)
Публикувано05.04.02 09:54



az ti predlagam za video s3 trio '3d', bez pari shte ti go podarja.



Тема i oshte...нови [re: css]  
Авторthepenalty (Нерегистриран)
Публикувано05.04.02 10:53



Za Bongo: xa-xa-xa towa sus "Axle Savage4" mi haresa osobeno mnogo. ne znam dali imat modeli sus Savage3D - ama ne e losho kato ideq

Inache i az imam predlojenia:

CPU: Cyrix zaduljitelno
MB: ACORP sus SIS ili VIA chipset (ako se setish za po-kofti marka po-dobre)
RAM: nqkolko ot naj eftinite (po wuzmojnost na razlichni proizwoditeli)

e, towa e za sega. ako se setq oshte neshto shte postna pak ;-)))))))



Тема за видеотонови [re: css]  
Автор DarthMaul (unknown)
Публикувано05.04.02 11:01



не съм съгласен че s3 trio е бъгава работа
имал съм такава карта PCI 2Mb после взех едно AGP s3 trio 3d dx 4Mb
просто идеална картичка без проблем!!!
верно остаряла и бавна е но се инсталират драйверите лесно и не дава никакви бъгове а аз искам неща с които има проблеми
Най живо ме интересуват части които не че се развалят физически ами просто правят проблеми с несъвместимост
Примерно взех си една s3 savage4 16Mb и се оказа че няма овърлеен режим при нея и тунера ми дава картината от телевизора насечено и трябва да имам за целта друг тунер примерно съм виждал на Pixel View ISA Tuner с кабел между него и видеокартата (подобен като кабела на хард диска ) и тогава само има овърлей И трудно се подкарват драйверите Към това съм се ориентирал и ще си търся
За модем разбира се конексант софтуерен И ще го подкарам идеално
128Мб РС100 нямам предпочитания стига да бачка
монитор някакъв най евтин 14' на старо
кутия АТ
чипсета SIS с вграденото видео е подходящ и го знам но искам все пак да имам AGP слот аудиото може да е вградено може и други неща Колкото повече вградени неще има толкова по добре за бъговете според мен За марката Асус въобще нямам впечатления не съм работил с такова Напоследък съм само с Акорп дъна и виждам че са железни въпреки всички писания по техен адрес и няма да избера Акорп щото ще тръгне от 1вия път и няма да ми достави удоволствие Но ако е Асус моля те CALL-151 насочи ме към някой модел

не се сещам обаче за друг процесор на 500мхз освен К6-2 Не искам да навлизам във тая вечна тема но ако някой се сети за аналогичен интелски проблемен процесор нека ми каже за да имам повече възможност за избор
искам и да го овърклокна даже поне мъничко
Сидито сайбър драйв - имах едно бог да го прости гръмна както си бачкаше компютъра с пушек и искри
флопи имам идеално на 12 години Май него ще сложа Не съм чувал за проблеми с несъвместимост при флопитата
Имах един подходящ хард диск куантиум 8,4Мб ама що ли го продадох тогава...
За саунд карта ако изключа евентуално вградената в дъното ще взема някаква ямаха PCI!!! Виждал съм теми в клуба за такива карти с проблеми Имам едно ISA Opti933 което просто е идеално 2 такива карти съм имал и са железни значи не стават
за захранването ще потърся каквото ми препоръча човека дано намеря ама ако не намеря ще поправя едно 200 ватово от 486ца което отказа
мишка няква евтин модел за 5 лева а клавиатура имам една нонейм антика почистена до блясък
Е това е очаквам забележки



Тема а за софтуеранови [re: DarthMaul]  
Автор DarthMaul (unknown)
Публикувано05.04.02 11:11



ще си търся първата 98ца тя според мен е най бъгава само че някой да я има случайно?
щото всеки е минал поне на 98SE и не пази лошата и бъгава 89ца



Тема Re: за видеотонови [re: DarthMaul]  
Автор Kpъr ()
Публикувано05.04.02 11:14



защо не опиташ с ECS 7CLMR? не знам дали има проблеми, щото не съм го виждал наживо, но все пак, cyrix процесор (C667) вграден в дъното заедно с audio, video и lan звучи интересно...

може да опиташ да намериш и нещо на старо - система Cyrix MediaGX, и я подкарай с Windows 95 ! ;)

разбира се, пак си намери cyberdrive! мисля че по фирмите за антики ги продават в пакет по 10 направо...

Yamaha PCI - няма проблеми... ISA версиите имали проблеми с divX , и аз това само тук съм го чел...
по добре потърси ESS688

дъно с AGP - препоръчвам ти Abit SL30, и го подкарай с Celeron, не s PIII... това вече е worst...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.