Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 20.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Instalatziya na Win98нови  
АвторOgi (Нерегистриран)
Публикувано07.03.02 10:23



Не мога да си инсталирам Win 98.
Formatirah si diska s Format c:/s. Стартирам го със системна дискета, поставям и инсталационен диск след това като му задам D:\>setup ми дава съобщение CDR101 *грешка при четете*.

Как да го инсталирам?
Помогнете! Благодаря Ви!



Тема Re: Instalatziya na Win98нови [re: Ogi]  
Автор S_t_a_n (стар клубар)
Публикувано07.03.02 11:13



Като влезеш в D: и дадеш DIR, показва ли ти съдържанието на диска?

Ако нещо работи, не го пипай!


Тема Re: Instalatziya na Win98нови [re: S_t_a_n]  
АвторOgi (Нерегистриран)
Публикувано07.03.02 11:38



и това пробвах, но пак ми дава същата грешка. CDR 101



Тема Re: Instalatziya na Win98нови [re: Ogi]  
Автор S_t_a_n (стар клубар)
Публикувано07.03.02 12:00



Пробвай с някой друг диск - ако той се чете, проблемът е в диска с Win98, ако и с него ти дава съобщение за грешка - проблемът ти е в CD-ROM-а.
Между другото, с каква системна дискета зареждаш?

Ако нещо работи, не го пипай!


Тема Как така?нови [re: S_t_a_n]  
Автор Pocu (Zoot)
Публикувано07.03.02 13:24



Ако не ме лъже паметта, при setup-а се появява виртуално устройство E: , което е cd-rom-а. За какво D: става въпрост в случая?



Тема Re: Как така?нови [re: Pocu]  
Автор Kpъr (offline)
Публикувано07.03.02 14:19



вероятно системна значи че е само системна - т.е. зарежда Dos mode, но не е
"системната дискета на Win98" която освен да зареди w Dos mode, си има и config и autoexec където е указано да създаде виртуален харддиск /понякога е D, особено ако C е само един дял/ в който се разкомпресират системни програми като scandisk и други.
драйверите за CD тръгват чак след това, и CDto е или E, или следващата свободна след всички дискове и виртуалния диск...

грешка 101 е грешка при четене. ако медиата се чете в друго CD у-во, значи у-вото е повредено. за да няма проблеми при инсталирането, копирай първо файловете на харддиска, и стартирай setup от там.
също така, може и да си създадеш една "Win98 системна дискета", да не би драйвера за CD-to да не е подходящ за у-вото? в тази дискета има един универсален драйвер за всички IDE у-ва, има също и няколко на брой драйвери за SCSI CD-ta



Тема Re: Как така?нови [re: Kpъr]  
Автор Pocu (Zoot)
Публикувано07.03.02 16:02



Хм, вярно, че "системна дискета" е разтегливо понятие. Прав си.
И като каза, че има различни типове системни дискети за ДОС/Уиндоус, се сетих, че има различни видове Windows98 SE. Веднъж ми се случи да искам да преинсталирам отгоре оригинален 98 SE върху друг. И под DOS, и под Windows след стартиране на setup-а, показваше съобщение за грешка: "На този компютър вече има инсталирана система. Използвайте Windows98 SE Update, за да преинсталирате системата!" (перифразирано и преведено).
За пръв път ми се случваше подобно нещо. Даже го показах на приятели - супер учудени бяха.

На всичкото отгоре неговата парола не я харесваха другите Win98-ци. При положение, че приятелят ми работеше в асемблаторска фирма и помнеше наизуст друга парола наизуст. И тази парола я пишеше на всички компютри, даже Win98 first edition я харесваше... А този SE, за когото говоря, не одобряваше "универсалната" парола. Неговата парола пък не я одобряваха другите SE. Супер странни неща, наистина.

Редактирано от Pocu на 07.03.02 16:05.



Тема Re: Как така?нови [re: Pocu]  
Авторcss (Нерегистриран)
Публикувано07.03.02 16:27



sas originalnite diskove si e taka brat mi, prosto izlizash ot instalaciata i pod dos si startirash setup.exe i ne reve poveche



Тема Re: Как така?нови [re: css]  
Автор Pocu (Zoot)
Публикувано07.03.02 18:09



Нали казах, че и под ДОС е същата история? Да речем, аз съм тъпа, ОК! Ами, приятелят ми - от 7 годишен се занимава с компютри. Работил е в асемблаторска фирма (май вече го казах), в момента е мрежов админ при И-нет доставчик. Знаеш ли какви очи упули като го видя това нещо?
Става въпрос за OEM-ска версия, естествено.

Единственото нещо, което може би е обяснение, инсталационните дискове да са купени от чужбина и да са някаква "специална" версия, каквато няма в България. Нямам идея... И все пак си мисля, че един гол Win95/98 не може да ми се опре. Ама, ей на. Естествено, с друг ("български") 98, пак SE, нещата се оправиха. Но такова нещо не бях виждала.
Много ясно, че ако бях изтрила user.dat и system.dat нямаше да има проблеми. Обаче въпросът беше да се преинсталира бозата отгоре, без да се налага преинсталация на програмите.



Тема Re: Как така?нови [re: Pocu]  
Автор Kpъr (offline)
Публикувано08.03.02 00:36



да, това е точно 98 SE OEM версия -

OEM, значи за инсталация с нов компютър, затова не може да "прави upgrade" - проверява, и ако има вече windows 98, не се инсталира.

Windows Upgrade обаче, има при 95.
при 98 SE, освен OEM има само още един вариант, разпространен по "Славейковските" дискове - 98 SE Retail, който може да се инсталира и "на чисто", като OEM Windows, а може и да прави Upgrade. не знам да има 98 SE Upgrade - т.е. windows който не може да се инсталл. на чисто. само при по старите версии има такива.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.