Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:36 23.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Прецаква ли се записвачката като я ползвам за CD R  
АвторЯвop (Нерегистриран)
Публикувано01.02.02 13:55



Понеже нямам много пари а в момента ми е нужна записвачка съм решил да си продам CD ROMa и да използвам записвачката и за четене на дискове.Искам да знам дали от това тя ще се износи по бързо.Не става въпрос за механично износване а за самия лазер.Или по просто казано ако го използвам постояно за четене на дискове това ще намали ли максималния брой на дисковете, които са дадени от производителя при запис.



Тема Re: Прецаква ли се записвачката като я ползвам за CD Rнови [re: Явop]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано01.02.02 15:45



Ебаси въпроса абе ти от небето ли падаш човече ,разбира се че ще се износва по бързо ,колкото повече я ползваш толкова по бързо заминава



Тема Re: Прецаква ли се записвачката като я ползвам за CD Rнови [re: Явop]  
АвторCALL-151 (Нерегистриран)
Публикувано01.02.02 16:08



e. lazera edva li ste se iznosva!
po skoro mehanicno!



Тема Re: Прецаква ли се записвачката като я ползвам за CD Rнови [re: CALL-151]  
Автор OKL (базикчия)
Публикувано01.02.02 16:46



ти какво разбираш под износване на лазера?....
Интезнитета му отслабва с времето и почва да чете по-трудно. Някои ЦД_та си имат врътка за настройка, т.е. да си кажем за издупване
Ако не вярваш ела да те замеря с такива ЦД_та в офиса!

Човек се ражда от дупка, мисли за дупка и отива в дупка...


Тема Re: Прецаква ли се записвачката като я ползвам за CD Rнови [re: Явop]  
Авторuff (Нерегистриран)
Публикувано01.02.02 16:57



Predi godina i polovina si razkarash PHILIPs zapisva4kata koqto beshe bokluk
i zeh Samsung, na den sa pishat nai-malko po 5 CDta. vse oshte ba4ka perfektno!
izvodite si gi pravi ti...



Тема Re: Прецаква ли се записвачката като я ползвам за CD Rнови [re: Явop]  
Авторmilanoff (Нерегистриран)
Публикувано01.02.02 17:10



Главите за писане и четене са различни, а оптиката е обща.
Оптиката се скапва от стареене, щото е пластмасова, а не от това колко диска си прочел - дори на витрината вкъщи да я сложиш пак за толкова време ще остарее.

Иначе се прецаква - особено ако бъркаш с отверката вътре !!! ;-)



Тема Благодаря за инфото поне ти разбра за каквонови [re: milanoff]  
АвторЯвop (Нерегистриран)
Публикувано01.02.02 18:06



става въпрос.Ония преди тебе като им прочетох постингите направо не ми се занимаваше да им обяснявам на ново.



Тема Re: Прецаква ли се записвачката като я ползвам за CD Rнови [re: milanoff]  
Автор DarthMaul (unknown)
Публикувано01.02.02 21:41



нищо не разбирам от сидита и не претендирам за нищо само споделям опит относно казаното от теб...
та аз редовно си бъркам в сидито самсунг48хикс
отварям го редовно защото от време на време се прецаква и не ще да върти дисковете с голяма скорост за да ги чете. А като върти с голяма скорост то си се чува А като не се чува и ми дава че нямало сложен диск...
незнам кво му става
и като го отворя и раздвижа четящата глава напред-назад и се оправя
не мисля че трудно се движи нещо друго май е примерно не и се подава нужното напрежение някоя бубинка сигурно абе де да знам...
преди година го взех на старо ама беше в гаранция още
и до сега чете и най скапаните дискове. Ако не прочете някой то знам че няма да се прочете от никое сиди Брат ми има сиди тик много новичък та съм сравнявал



Тема Re: Прецаква ли се записвачката като я ползвам за CD Rнови [re: OKL]  
Автор Ulysses (Voyager)
Публикувано03.02.02 17:26



opredeleno mehanikata se razbalansira,

na samija laser mu se izrazhodwa inwersnata sweda, ot kojato cherpi elektroni za samija lych. towa e za po-starite CD-ta, kakto moja cyberdrive ...
za zapisa energiite sa po-wisoki, a petziznostta na lycha dosta po-goljama!
sam si prawi izwodite

polzwaj CDR wyzmozhno naj-rjadko za chetene na CD-ta, i naj weche nikoga !!! ne istawja tam disk, kojto w momenta ne polzwash! dori za obiknoweno CD, a za CD-R ...

Винаги има изход ...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.