Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:38 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Глупости!нови [re: naki]  
Автор Drmr (глупак)
Публикувано24.01.02 09:32



ebasi kwi gluposti
FAT16 nikoga ne e poddurval dqlowe nad 2GB, samo FAT32 move
ama kogato stawa wypros za NT edinstwenata FS e NTFS, za druga prosto ne stawa na wypros spored men



Тема Re: Глупости!нови [re: Log-pass]  
Автор Drmr (глупак)
Публикувано24.01.02 09:34



ami 4oweka da si reshi



Тема Re: Глупости!нови [re: Drmr]  
Автор naki (Power User)
Публикувано24.01.02 12:27



Ти си много т*п... Това за ФАТ16 дяловете го знам от Партишън Меджик, така че недей да спориш... Само 9х не поддържа такива дялове. А НТФС е по-бавен, само дето като търсиш файлове е по-бързо, освен това се СКАПВА, и не може да се оправи после, ето на мене например ми се скапа МФТ, а шибания ХЬ (сигурно и 2000) не го проверява при старт, пуска некъв АУТОЧЕК, който прави ЧАСТИЧНА проверка, а ако искам да проверя от Виндозе, казва "Забрави, този системен дял е заключен, искаш ли при след. стартиране да го проверя?" и си проверява г*за после, и имам тази грешка от 3 месеца вече, да не говорим че ми беха изчезнали 100 МБ, добре че тази грешка някакси изчезна. Знам, че ако си кача 2000, ще мога да си оправя дяла с ХЬ, като стартирам от 2000 и оттам проверя диска, но нямах место, сега имам, ама нямам време.



Тема Re: Глупости!нови [re: Плaмeн]  
Автор naki (Power User)
Публикувано24.01.02 12:28



Невероятна файлова система, ОСОБЕНО за Вин9х, нали?



Тема Re: Глупости!нови [re: Drmr]  
Автор jonia (iskam da znam!)
Публикувано24.01.02 15:49



Drmr,

Mislq che naki e praw za klysterite . Pri dwojno po golqm klyster se gubi poweche pamet ,koeto ostawa nezaeta . Za sys disk sa dostatychni 1.5/2.5 GB towa po jelanie , a drugata cast na dqlowe po malki ot 8GB s cel po-malek klyster (8Kb-sreshtu-4Kb) .Polza ima i pri defragmentirane , naprimer rabotnite diskowe po chesto se defragmentirat , a arhiwnite , ako ne se trie i zapiswa chesto, moje po rqdko.


Istinata e nqkyde TAM!!!


Тема Re:TV-нещатанови [re: Laik]  
Автор MATRiX ((old DOG))
Публикувано24.01.02 17:27



Ами гледай сега - с риск някой да се изтърси след мен и да каже обратното
аз ще ти кажа че всички които са ползвали ТВ-оut и TV-in приложения
през Вин2000 не са ама никак доволни
ПРОСТО ТОВА Е МРЕЖОВ Уиндоус!!!
Не е "по-новото 98"
А ако някой иска да каже нещо на тва
ДА се замисли защо и всички игри предпочитат 98!!!
98 е за тази работа!!!

Не питай старило, питай ... Интернет


Тема Re: Глупости!нови [re: naki]  
Автор Ulysses (пътува си)
Публикувано24.01.02 22:08



opredeleno za pod w2k e po-dobre da e s NTFS

az rabotja taka:

c:\NTFS - 3 GB, za OS
d:\FAT32- 1 GB, za SWAP i temp
e:\NTFS - 16 GB, data & storage
f:\NTFS - 16 GB, data & storage

struwa mi se malko extremno da se ostawjat 37 GB w edin partition ...

na men taka mi e udobno, a i winafgi nzam kolko mi ostawa na sytem disk bez da se pritesnjawam che pagefile shte poprechi na Installation ili na njakoj "save"

opredeleno NTFS e po-bawno ot FAT 32, no wse pak pri 15 GB zagubata njama da e malka ...
loshoto e che az pone ne namerih dobra application kojato garantirano da prawi recover na iztrit file, dokato pod FAT 32 se oprawjam po-lesno ...

Винаги има изход ...


Тема Re: Глупости!нови [re: Ulysses]  
Автор naki (Power User)
Публикувано24.01.02 22:51



A-a-a, колко ли са големи клъстерите под НТФС за различните големини на дяловете?

С какво възстановяваш изтрити файлове под ФАТ32?

Аз наскоро разбрах колко удобен е Нортън, има функция, която помни всеки изтрит файл, може дори в друга директория да се възстанови, само дето заемат место де, ама може да се задава през колко време да маха старите защитени файлове (прим. 7 дена). Това под МЕ, под ХЬ нещо не ебава, аз му избирам тикчето, и после го дава, че не е избрано... Дали знаеш как да го оправя? Може би просто не е съвместим с ХЬ, НУ2002 ми е. Препоръчвам ти го, най-вероятно ще работи под Вин2000.



Тема Re:TV-нещатанови [re: MATRiX]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано25.01.02 05:15



освен с теб, искам да изразя и пълното си съгласие с log-pass ...
заради друго - най-добрата TVTuner програма Fly98 (win9x) / FlyDS (NT) под NT е триал и нещо не става, винаги се дъни при capture ... сега се отпочва дискусия за програмата ... аве не ми дреме на кой кво му харесва ...
човека си иска препоръка, ето я
като бях на 40G диск бях разделил така точно 3Г системен 35Г работен
начи тук системен и 2Г стига, дори FAT16 може да е, ама няма смисъл, почват да се чувстват загубите ...

едно време винаги делях на 3:
2Г системни
ХХХ - работни+игри_глупости
2Г архивни

а сега си имам записвачка :))) и последния дял отпада
това със загубите от големия клъстер е супер, ама ти архив от midi-та ли правиш или ще работиш ... кво да кажа с моя 56Г дял, сигурно загубите са ми 3Г, а ??? баси смешките

за NT NTFS е по-добра ... поради ред причини ... но това не значи, че самата NT е по-добра !

<..

..>

Тема Re: Глупости!нови [re: naki]  
Автор Drmr (глупак)
Публикувано25.01.02 09:19



abe lamer ako polzwash toq norton da ti pazi files shto prosto ne gi izhwyrlish w recycle bin, ima go dave i pod XP




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.