Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 16.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема Помогнете!!!нови  
Автор Air Force (Фори Светулката)
Публикувано02.08.01 09:59



Не разбрах какво стана?!
Изведнъж компютъра изписка гадно и провлачено, запецна и го рестартирах.
Казах си, няма проблем, ще тръгне.
Да, ама не! След рестартирането се чу пак същия звук, лцд дисплея на монитора ми показа "out of range", по принцип при пускане на компютъра на екрана излиза "enegry star едикакво си...", не можах да вляза в биоса и го изключих, да си почине малко. След 10-тина минути го пуснах пак, тръгна си нормално, влязох в биоса и там всичко нормално. Тръгна да зарежда виндовса, тъкмо се бях успокоил и се чу пак същия гаден звук та-таааааа, турих му една ... на ум и го изключих.
Викнах един приятел компютърен инженер, той смяташе, че проблема си е хардуерен , почна да изважда платка по платка, никакъв резултат.
Събра той компито, пусна го и то тръгна без да иска, обаче при опита компито да захапе HDD-то, излезе съобщение, че няма операционна система?!
/Изключвам да има вирус, с MCafee ViruScan съм и го update-вам редовно!/
Сложихме бутваща дискета, опитахме да четем от единия диск, после от другия, излезе съобщение "Invalid Media Type", усетих, как целия се обливам в студена пот...
Извадихме дисковете и ги сложихме на друга машина, същият резултат!
Та молбата ми е свързана най-вече с дисковете - Има ли начин да си възстановя данните от дисковете (Quantum и Seagate), ако няма, кажете ми някой линк за програмки за форматиране на дисковете (За Seagate намерих една програмка Seagate disk tools), но за Quantum не можах да намеря :(
Това е засега, 10х

Бил съм се бил напил - минало свършено незапомнено...


Тема Re: Помогнете!!!нови [re: Air Force]  
Автор тeлekoм (ентусиаст)
Публикувано02.08.01 17:05



За възстановяването на данни има три прогарамки(поне аз съм ползвал тези трите) Lost&Found(PowerQuest), EasyRecovery(Ontrack), и Tiramisu(не помня на кой е;-) - възстановявал съм поне 10 диска, и като че ли EasyRecovery е най-добра. Обаче имай предвид, че се работи в DOS и самите програмки са малко объркващи. Естествено не са безплатни, но си ги потърси някъде - ако не успееш ми се обади да ти ги пратя

- Българският Телекомуникационен Портал

Тема Re: Помогнете!!!нови [re: Air Force]  
Авторmailer (Нерегистриран)
Публикувано02.08.01 17:06



Check your mail.



Тема Re: Помогнете!!!нови [re: тeлekoм]  
Автор Air Force (Фори Светулката)
Публикувано02.08.01 18:35



Мерси
Обясниха ми как да оправя дисковете!

Бил съм се бил напил - минало свършено незапомнено...


Тема Re: Помогнете!!! [re: mailer]  
Автор Air Force (Фори Светулката)
Публикувано02.08.01 18:37



Бях сигурен, че ще ми помогнеш

Бил съм се бил напил - минало свършено незапомнено...



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.