Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:56 01.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема tv tuners  
Авторarchi (Нерегистриран)
Публикувано14.05.01 10:15



zdravejte, iskam da pomolq vseki, kojto ima nqkakva informaciq po vaprosa, kojto 6e opi6a po-dolu da mi pomogne.

i taka, iskam da moga da gledam televeizqi, da zapisvam ot video i da gledam ot PC na TV. za takova ne6o mi trqbva TV Tuner karta, nali? zna4i, ako nqkoj e imal ili ima vzemane davane s razli4ni marki tuneri, neka da kaze naj-dobrata, nqkakva cena, i dali 6e ima probelmmi s Riva TNT 2 Ultra-ta, s kqota sum sega. i molq vi se, ne mi kazvajte za ATI kartite, 6oto tezi deto mi pomagat sa okolo 200$. budjeta mi e do 70 gu6era. kojto mzoe da pomogne-neka pi6e.



Тема Re: tv tunersнови [re: archi]  
АвторJord (Нерегистриран)
Публикувано14.05.01 11:05



Play TV Pro na Pixel View biva ama cak puk da zapisvash video tria ti baia goliam disk



Тема Re: tv tunersнови [re: archi]  
Авторcore13 (Нерегистриран)
Публикувано14.05.01 11:26



Az sym s PixelView i do skoro bqh s TNT2 i nqmah problemi sys sywmestimostta, oba4e dokato si podkaram capture na towa jiwotno (PixelView-to) widqh baq zor. W JARComputers imat TVTuner ATI za 75$ - towa spored men e po dobriq izbor shtoto ATI si e ATI :))))



Тема Pixelview PlayTV Proнови [re: archi]  
Автор kanila (дух)
Публикувано14.05.01 16:08



Imah takawa i Video RivaTNT2 i posle GeforceMX.. Nqmah problemi s izkluchenie na towa, che tiq karti tuk w ComelSoft gi prodawat bez edin MTS modul za stereo zwuk i priemash mono kato powecheto telewizori. Az towa go razbrah chak kato hodih da digam skandal na kapelniq operator :). Inache obraza e mnogo dobre. Za Capture stawa, no shte ti trqbwa okolo 1GB za 30-40 min. na minimalna razdelitelna sposobnost - 192 X nenam si kolko beshe. Inache ako si s po-golqm disk movesh da zapiswash po dobre i posle da machkash na MPEG4. Kato cqlo bqh dowolen ot kartata. Sega syjalqwam, che si q prodadoh weche ..



Тема ATI ?нови [re: archi]  
Автор jamie (подминаващ)
Публикувано14.05.01 16:28



Искаш да кажеш че АТИ тунерите от JAR Computers за $40 са в конфликт с ТНТ-то ти и не тръгват ?

don't waste my time - waste yours !


Тема Re: tv tunersнови [re: Jord]  
Автор Avatar (Metal Melter)
Публикувано14.05.01 16:57



Tova che ti triabva goliam HDD za da zapisvash ot TV ne e zdaykjitelno viarno. Ako zapisvash vyv format surovo AVI 1:1 - togava da. No ako imash procesor s dostatychna mosht mojesh syvsem spokoinno da si zapisvash v realno vreme i to s dosta prilichno kachestvo. Edin primer : PC to e s Pentium II Klamath na 450 Mhz (112X4), tunera e Chronos Shuttle II, HDD to 30 GB Maxtor 5400 (daje e bez UDMA, dynoto e gletavo ), 128 RAM. v realno vreme moga da zapisvam s chudesno kachestvo v slednia format : Microsft MPEG4 V3, 22 Khz sound, 768 Kb/s, 24 FPS . Razmera na faila e ot okolo 600 Mb za 1 H i 40 Min prodyljitelnost. Razmera na prozoreca e 352X264 ( na Athlon 933 razmera se uvelichava do 512X384 ). Software-a e wmtools .

P.S. Ne preporychvam tunera Chronos Shuttle II - ima niakayv defekt poradi koito neprekysnato se poiaviavat vertikalni ( makar i sravnitelno trudno zabelejimi ) drazneshti linii. Ako niakoi znae kak mogat da se razkarat, neka spodeli.

Predimstvoto na ATI to e che poddyrja hardwareno MPEG1 kompresia, oiato obache iziskva byrz i goliam disk i otnovo neshtata opirat do dobyr procesor. Loshtoto e che ATI to niama distancionno upravlenie.

Death Team Above


Тема Re: tv tunersнови [re: archi]  
Авторarchi (Нерегистриран)
Публикувано14.05.01 22:22



taka, hajde da obqsnq po-to4no. zna4i p3 600MHz procesor, 128 MB RAM, Riva TNT 2 Ultra, imam 2 GB samo za videoto. tuner-a maj 6e si go vzema tozi na ATI ot JarComputers. kazete mi oba4e nqkakvi preporu4itelni rezolucii, vreme i t.n. za filmite, ako znaete. i ne6o za televizora ili video-to mi trqbva li? s kakuv izhod i kabel stava rabotata? koe kude mu6kam? kak da mahnamacrovision-a? moze li da se pravi obratna vruzka s tazi karta, toest-ot pc-to da gledam na tv-to?

i kakuv softuer mi preporu4vate? koq programa moze napravo v mpeg49avi ili asf) da pravi fajl4etata, ako ima nqkoj produkt za pentium 3 deto mu izpolzva instrukciite 6e e dobre:-)
kazete i otkade da go iztegliq ako znaete.

ina4e ATi-to ne mi pravi problemi s riva-ta, am prosto trqbva da q mahna za da si sloza nova videokarta, a na ati tazi koqto me utrojva za igri i video e ati radeon, ama te ss skupi, zna4i-re6enieto e tv tuner i capture. 74$ e dobra cena. samo malko razqsneniq i uputvanqi za rabota mi trqbvat.

i dali 2GB stigat pri polozenie 4e iskam dobro ka4estvo?
ako ne-dajte nqkakvi harakteristiki ot tipa-nqkakva rezoliuciq-kolko MB e 1 min?
(naprimer 320x240, 44khz, 1min=3MB)



Тема Re: tv tunersнови [re: archi]  
Автор Avatar (Metal Melter)
Публикувано15.05.01 00:09



Shte triabva da pisha ciala nosht za da ti obiasnia vsichki neshta ( koito znam de :) ..., po dobre se razrovi iz Ineta ..., na Setcom.bg imashe takava statia, koiato obshto vzeto beshe viarna, makar da imam niakoi zabelejki po neia.

Death Team Above


Тема Re: tv tunersнови [re: Avatar]  
Автор 1OOnikz (никой)
Публикувано17.05.01 04:44



ATI All in Wonder без значение кой модел-старият със само 8Мб памет или по-новите със 16/32мб идват със всички кабели които ти трябват за да се включват към телевизор,видео,видеокамера или стерео уредба.подобна или Rage Fury Pro 32mb струват около $70 и всички настройки и функции са обяснени много подробно в книжката която идва със платката. драйвърите са включени на диск ,заедно с някоя(няколко) игри обикновенно.моята ПРО дойде с nqkakwa igra s tankowe и с една програма на ATI-3Deep за оптимизиране на екрана за графики за игри.инстал. беше най лесното нещо което съм правил и ми взе не повече от 10мин. на Р2-450мхц машина. до сега съм имал 3 различни ATI-AIW 8Mb video memory,RFPro 32(все още я имам ,копа без грешка) и Radeon VE 32 DDR. prawil sym wsi`ko towa което искаш да правиш ,та даже съм записвал от видеокамера на диск(компакт) като .ехе фаил и е вървяло на какъвто и компютър да го пусна.никога не съм имал сериозни проблеми с драйвъри или съвместимост,последните 2 ги менкам между 4 различни компютъра и бачкат без грешка.

100nikz



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.