Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:55 27.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Vryzka m/u PC i kameraнови  
Автор Niki ()
Публикувано27.08.00 21:18



Shte si kupuvam PC i me interesuva kakva Video karta da si vzema taka 4e da moda da svyrja portativnata si video kamera kym PC-to i da prehvyrlqm kadri i filmi na nego. Molq razbira4ite po temata da si kajat mnenieto. 10x

Тема Vryzka m/u PC i kameraнови [re: Niki]  
Автор bk ()
Публикувано28.08.00 00:32



ATI All-in-Wonder 128 32 MB

Тема Vryzka m/u PC i kameraнови [re: bk]  
Автор Ludiq Max ()
Публикувано28.08.00 11:30



Neshto s po tynka cena nqma li na pazara ??

Тема Vryzka m/u PC i kameraнови [re: Niki]  
Автор shaman ()
Публикувано28.08.00 11:42



Ако камерата ти е miniDV и има IEE1394 (firewire, iLink) си купи MAC ! Всеки iMacDV има 2 firewire интерфейса и програма за обработване на видео ! www.apple.com <- за повече информация !

Тема Vryzka m/u PC i kameraнови [re: Niki]  
Автор R ()
Публикувано28.08.00 12:10



Imam edin Asus V3000 s capture. Kartata e s 4 MB RAM, RIVA 128, TV/OUT. ~$35. Ako te interesuva mi pishi. Imai predvid, che kato kachestvo na capture mozhe da se sravniava doniakude s ATI AIW Pro, no v nikakuv sluchai sas spomenatata ot kolegata ATI AIW 128, kakto i s MATROX MARVEL. No i tzenata ne mozhe da se sravniava.

Тема Vryzka m/u PC i kameraнови [re: Niki]  
Автор bk ()
Публикувано28.08.00 15:30



Porednata kosmata legenda - Mac stava za videomontazh. Kolega shaman, MAC e za drugi strani i pazari. Niama da vlizam v podrobnosti za da ne se zaformi disput shto e tova mac i ima li toi pochva po sveta i u nas. Vprochem mozhe i da burkam, zashtoto naposleduk apple si promeniha malko tzenito. Kolko struva edin takuv mac s 128/256 RAM, pone 500 MHz CPU i 20-30 GB 7200 rpi HDD bez monitor. Ako e pod $1000 si promeniam mnenieto vednaga. Ama sym pochti siguren, che v BG tova shte struva nad $2000-2500 i to bez DDS.

Тема A moje i PC shamaneнови [re: shaman]  
Автор Steven ()
Публикувано28.08.00 18:35



Ima firewire karti i za PC.

Тема Vryzka m/u PC i kameraнови [re: bk]  
Автор shaman ()
Публикувано28.08.00 19:02



:-) при положение, че най-мощния Mac в момента е с 500MHz процесор, можеш сам да си направиш извода !!! Цените са като за маркова машина (все пак това е ИСТИНСИ марков компютър) за сравнение гледам последния брой на computerworld ! Dell Precision WorkStation - 2455$ (без ДДС) Dell Optiplex GX1100 - 1388$ (без ДДС) На Apple цените започват от около 1000$ (за iMac) и стигат до 4650$ (за G4/500MP с 17" монитор) Но на iMacDV на цена около 1600$ без НИКАКВИ допълнителни инвестиции можеш спокойно да си правиш видеоредактиране ! М/у другото.. не съм казвал, че Apple e евтин ! Но ако човек има средствата и уважава нервите си това е идеалното решение ! Пак повтарям - Ако човек има средствата ! Все пак Apple не е за всеки :-)

Тема ..нови [re: Niki]  
Автор Miro ()
Публикувано28.08.00 19:47



Ako kamerata ti e ot po-nowite modeli, t.e. raboti po standarta Digital Video (DV) ste ti trqbwa interfeis IEEE1394 za da swalqsh direktno signala, bez da se nalaga prerabotkata mu w analogow. Znam edno takawa video, no e mnogo skapo. Matrox RT2000 za kam $1300. Ako Kamerata ima analogowi izhodi moje karta na ATI (ot gorepomenatite, samo gledaj da imat PAL mdoel) ili matrox marvel - swalq s wisoka razdelitelna sporobnost MJPEG do 2Mbps, kato kachestwoto e strahotno (kolkoto moje da e dobro poradi shuma ot komputera i monitora wnesen waw wideo signala). Marvela e skapa karta obache

Тема ..нови [re: Niki]  
Автор bk ()
Публикувано28.08.00 20:54



Tyka ima dosta hora, koito misliat, che s podhodiashti komponenti mozhesh da si sglobish computer, koito otkroveno prevuszhzda markova mashina. Za $1600 mozhesh da si kupish: Asus i815 + 256 RAM Kingston + P3@733 + 30 GB HDD 7200 rpm + top model na nVidia/Matrox/3dfx/ATi + 17" nelosh monitor + oshte dosta neshta. T.e. mashina bez mnogo, da ne kazha nikakvi kompromisi, dokato mac-a za tazi tzena e izgraden nai-veche ot kompromisi. Za men mashinkata na apple za tezi pari e s okolo 1 godina technologichno izostavane. EDNA godina. Ciala epoha. Za softwareto niama da govoria, zashtoto tam nastupva tragediata. Ne moga da se setia kolko razlichni os-a moga da slozha na PC, a na mac-a imash zhelezen izbor: macos ili red hat linux. strashna rabota. Abe imam 2-ma preebani priateli s mac-ove i ne iskam nikoi drug da e na tiahnoto deredje. Za edinia ne minava den da ne kulne tu SJ tu BBS, tu Motorola, tu tzelia sviat. Drugia si puska mac-a edin put sedmitzhno :-)


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.