Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 18.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема До всички - стартира PC Helpнови  
Автор Philip ()
Публикувано25.08.00 23:17



ВНИМАНИЕ!!! Стартира сайта PC Help (). Идеята е да се даде на българският компютърен потребител възможност да научи всичко необходимо, за да може сам да се справи с проблемите, стоящи пред него. Целта е потребителят да може да намери всяка нужна му информация от едно и също място, при това - на български. В допълнение към тези неща, PC Help ще разрешава проблеми на читателите си, и ще публикува тези проблеми и решения. Сайтът съдържа уроци, речник, някои полезни връзки и полезен софтуер за теглене. Всички тези неща непрекъснато ще се обогатяват. Предстои да стартира и секцията "Хардуер". В момента PC Help е в началната си фаза. Ще направим всичко възможно той да се превърне в най-големия и най-успешния български онлайн образователно-информационен център. -------------------------------------------------------------------- Желаещите да се включат в начинанието или просто да помогнат с нещо могат да ми пишат на . На същият e-mail адрес можете да пращате коментари, предложения, съвети, мнения и т.н.

Тема До всички - стартира PC Helpнови [re: Philip]  
Автор BOZKO ()
Публикувано26.08.00 12:37



Филипе, заел си се с непосилна за теб задача. като изключим това, че имаш донякъде пространна обща компютърна грамотност и познания куцаш МНОГО в детайлите. Давам ти един пример: Друга причина за сривове може да бъде невъзможността на PCI устройствата да работят стабилно на новата, по-висока честота. PCI шината работи (при нашият пример със Celeron 300 MHz, както и при всички процесори Celeron и Pentium 2) на половината от системната честота. При увеличаването на системната честота от 66 на 100 мегахерца, честотата на PCI шината се повишава от 33 на 50 мегахерца. По-старите устройства за тази шина може да не издържат тези 50 мегахерца и да причиняват сривове в системата Това е цитат от сайта ти, който е фрапиращ. Освен това нищо, ама нищо не разбираш от компютърна сигурност. Много ми се иска да видя как ще пробиеш биоса на съвременно марково дъно с default password. Много ми се иска да видя как ще пробиеш bios паролата на марков сървър с каквито и да е средства. Абе въобще сравнително добра идея с много лоша реализация. А и да не забравя: доста дразнещо е да кроспостваш едно и също съобщение в няколко форума.

Тема До всички - стартира PC Helpнови [re: BOZKO]  
Автор Philip ()
Публикувано26.08.00 18:38



*** заел си се с непосилна за теб задача. като изключим това, че имаш донякъде пространна обща компютърна грамотност и познания куцаш МНОГО в детайлите. *** Не ме познаваш добре, да не кажа никак. Само си виждал някои мои писания по форумите. Недей да си правиш прибързани заключения. Задачата за мен далеч не е непосилна, а и няма само аз да пиша. *** Давам ти един пример: ... Това е цитат от сайта ти, който е фрапиращ. Освен това нищо, ама нищо не разбираш от компютърна сигурност. Много ми се иска да видя как ще пробиеш биоса на съвременно марково дъно с default password. Много ми се иска да видя как ще пробиеш bios паролата на марков сървър с каквито и да е средства. *** Default паролата не е една, а за всеки вид BIOS - поне по няколко. Има си списъци, има си и други средства. Урока за компютърната сигурност (ако си чел по-внимателно) бе за основните принципи, а не за конкретни аспекти от сигурността (просто трябваше да опиша "Какво да и какво да не"). *** Абе въобще сравнително добра идея с много лоша реализация. *** Идеята е добра (това казват всички). Реализацията - в момента PC Help е в началната си фаза. Съвсем в началната си фаза. Още не можеш да говориш за каквато и да е реализация. Ако искаш да спорим за реализацията, изчакай няколко месеца. Тогава вече ще има реализация. *** А и да не забравя: доста дразнещо е да кроспостваш едно и също съобщение в няколко форума. *** Дразнещо и досадно, особено за публикуващият го човек. Но има хора, които не четат в някои форуми, а трябва съобщението да достигне всички. Каквото и да направи човек, все на някой няма да му хареса, все някой ще е недоволен. Ако си сърдит на целия свят, никой не ти е виновен. За PC Help с теб бих говорил отново след поне няколко месеца. Не можеш да кажеш за едно новородено, че не е силен мъж и че нищо не струва.

Тема До всички - стартира PC @!#$нови [re: Philip]  
Автор FeYo ()
Публикувано26.08.00 18:49



Бот може да бъде разбирано като робот - в смисъл, че това са скриптове (при mIRC), на които могат да им бъдат задавани команди, и също да реагират на определени събития. Има различни видове ботове: бойни ботове, канал ботове и бар ботове. - бойните ботове служат за да създават безредици и разрушения в канал или спрямо потребител. - канал ботовете са за да пазят канала. Те изпълняват осовни команди като OP, DEOP, KICK и BAN. - бар ботовете могад да сервират питиета, да задавата гатнки и т.н. Служат за забавление. Ботовете биват зареждани като стартирате второ копие на mIRC (при други клиенти, те могад да бъдат стартирани отделно, което всъшност е истина вече и за mIRC ботовете - ботът върви с mIRC клиент) и качите .ini файла с името на бота. Забележка: Не използвайте ботове в мрежи, където те не са разрешени! tova go pishe v PcHelp.. pardon PCShit. Da ste chuvali sa eggdrop, dragi mi filipe? ili puk infobot.. ne spoko.. TCL i perl sa otdelni planeti nqma smisul da se otdalechavame ot mIRC, zashtoto kakto pishe mIRC botovete sa vsichko.... Tova e smeshno! Tozi site e smesheeeeeeeeeeeeeeeen! A kogato otvori site-a za harduer sigurno shte ima shemi "kak da si napravim kabel za USB" :>.

Тема До всички - стартира PC @!#$нови [re: FeYo]  
Автор Philip ()
Публикувано26.08.00 18:58



По темата за ботовете (и IRC въобще) - защо не погледна кой е автора на урока за IRC и не му писа на него? Най-лесно е направо да пишеш по форума, вместо да се обърнеш първо към автора за такива неща. За хардуерната част - не бързай да гадаеш. Сайта още няма едно денонощие живот, а вече си има врагове. Хора, спрете да плювате по всичко, което не е ваше дело! Ако някой се опитва да помогне на другите, поне не пречете.

Тема До всички - стартира PC @!#$нови [re: Philip]  
Автор BOZKO ()
Публикувано26.08.00 19:45



Здравей Филипе, Чакай бе! Що да не пишем по форума. Тука е обявен сайта, значи тука можем да го дискутираме. Ако ти е неудобно просто не отговаряй, ама недей да ревеш, че тук ти се публикуват глупостите от сайта. Съжалявам, че съм толкова агресивен, но колкото по-бързо се отърсиш от самомнението си, че разбираш нещата, толкова по-добре. Повярвай ми - в сайтовете пише много неща, в книгите те са систематизирани и от тези два източника наистина се получава доста информация. Но за да изградиш такъв сайт, какъвто си замислил ти трябва поне 5-6 годишен опит и то не като си си играл с home компютъра.

Тема До всички - стартира PC @!#$нови [re: BOZKO]  
Автор Philip ()
Публикувано26.08.00 20:02



*** Чакай бе! Що да не пишем по форума. Тука е обявен сайта, значи тука можем да го дискутираме. Ако ти е неудобно просто не отговаряй, ама недей да ревеш, че тук ти се публикуват глупостите от сайта. *** Не казвам да не се дискутира. Но не забелязвам да правиш каквото и да е конструктивно предложение, което да се обсъжда. Пиши някакво полезно предложение, на линия съм да го обсъдим. Но нека да не ръсим празни критики - ако нещо не е "както трябва", тогава как според теб трябва да е? *** Съжалявам, че съм толкова агресивен, но колкото по-бързо се отърсиш от самомнението си, че разбираш нещата, толкова по-добре. *** Не пиша за неща, които не разбирам. Но да уточня - на мен компютрите далеч не са ми специалност и голяма част от познанията ми са от опита ми в работата с компютри. *** Повярвай ми - в сайтовете пише много неща, в книгите те са систематизирани и от тези два източника наистина се получава доста информация. Но за да изградиш такъв сайт, какъвто си замислил ти трябва поне 5-6 годишен опит и то не като си си играл с home компютъра. *** Първо - не си играя на игрички на PC -то вкъщи. Второ - чета и книги, и по сайтове. Когато имам време. Но нямам време да правя само това. Трето - опитът ми не е от 5 години нагоре (но пък няма нищо общо с gamer -ството), няма и сам да правя този сайт. Даже да можех да пиша за абсолютно всичко, нямам толкова сили. Няма човек, който може сам да направи такъв сайт. За справка за участниците в проекта - секцията "Контакти" от сайта.

Тема До всички - стартира PC @!#$нови [re: Philip]  
Автор BOZKO ()
Публикувано27.08.00 01:03



ama otnovo podvozhdash detinski kym neshtata. kato ti kazvam "igral" estestveno che niamam predvid quake III/diablo/starcraft, a neshto syvsem razlichno

Тема До всички - стартира PC @!#$нови [re: Philip]  
Автор FeYo ()
Публикувано27.08.00 02:14



o-ho-ho (kakto bi kazal diado mrasz) ti pich, nali se vodish glaven avtor kooordinator menidjer i 100 drugi neshta. ZNACHI TI OTGOVARQSH ZA PROSTOTIITE KOITO PISHE V TVOQ SITE. Na vuprosa na drugiq uchastnik v diskusiqta ti zaqvqsh naj-arogantno che si komp GURU ama nali razbirash si samo ot 5 godini na PC. e pich ne! tvoqt podhod e super nepravilen i sum pochti ubeden che tozi site shte se updatva max 2-3 meseca i sled tova shte bude zabrawen kakto stava s povecheto takiva site-owe w .bg blagodarenie na takiva naduti avtori kato Vasha milost. A i m/u drugoto..... kakvo e "propertis" zashtoto dokato se ucheh na dream weaver az nauchih che "launcher"-a e status lentata a ne otdelen instrument. Hajde smeshni mi priqteliu i ne mi otgovarqj po onzi gaden nachn zashtoto se vbesqvam ot vulgarniq ti ezik kojto ne e podkrepen sus znaniq i ne ochakvaj neshto razlichno ot kritika.. puk i e tupo da se spamvat forumi.

Тема До всички - стартира PC Helpнови [re: Philip]  
Автор хе хе ()
Публикувано27.08.00 02:15



Ами забелязвам че в последно време доста ти се е вдигнало самочувствието.Като се започне от оня сайт на които не може да се намери нищо полезно (5сорса и няколко линка за FreeSp. които всеки може да намери като отиде директно на сайта от които ти си ги взимал и то конкретно за неговите нужди чрез search), няма да казвам колко досаден стана с това постоянно постване във всички форуми (виж само колко хора ти казват мерси и си прави сметка колко полезен ти е бил сайта ( а колко грозен е, това е друг въпрос), сегашния сайт вече направо те стрлна незнам си къде ама само според теб (щял да стане незнам си каъв най-посещаван), ами кажи ми как ще стане това като сам казваш че си аматьор и се прави от голям екип а ти нямаш такъв, какво да кажат например хората от setcom :)) Абе я се откажи че ще останеш разочарован много скоро или се укроти със самохвалството че ще станеш досаден на абсолютно всички.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.