Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:39 15.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Modem firmwareнови  
Автор gogo ()
Публикувано16.07.00 00:24



Iskam da si updatewam Fiemware-a na moq Acorp 56k ext. no nikyde ne moga da namerq now.Molq pomognete mi!!!!! Na saita na Acorp syshto nqma nishto.

Тема firmwareнови [re: gogo]  
Автор svetlyo ()
Публикувано16.07.00 00:49



Няма да стане защото Акорп "благородно" вместо флаш памет са поставили обикновена еднократно записваема sorry

Тема EPROM-че енови [re: svetlyo]  
Автор Lizzard ()
Публикувано16.07.00 06:39



Поне в моя модем е такова. Не бързай да казваш, че няма да стане. Така че проблема е да се намери update (вече има и нов стандарт V.92), а пък има кой да го запише. Ако пък някой е с обикновен ROM, винаги може да си го смени с EPROM за няколко лева. Какъв е смисълът обаче? Acorp 56k ext. си е супер-модем, досега не ми е правил никакви проблеми, нито пък на който и да било, който познавам. Ако става дума за update до V.90, просто трябва да се вземе от такъв модем, защото всичко друго им е еднакво (по мои впечатления).

Тема значи за няколко леванови [re: Lizzard]  
Автор svetlyo ()
Публикувано16.07.00 12:08



Ами намери ЕПРОМ 4мегабита за няколко лева ще купя 10 благодаря предварително. Имам най-новия БИОС за този чип

Тема Sorry, FLASH-че е ...нови [re: svetlyo]  
Автор Lizzard ()
Публикувано16.07.00 22:25



Svetlyo, кой ти е казал, че става въпрос за 4MBit? На моя модем е 2 Mbit FLASH (SST 39SF020), оказа се, че съм се объркал със стария си модем - там беше EPROM. Кофти е донякъде, че няма утилита за програмиране директно в модема (поне на моя диск към модема няма), но не е никаква пречка - програматори колкото щеш, стига да има какво да се записва. А за цената на EPROM - в Комет 2MBit е около $3,50 за единична бройка, но мисля, че може да се намери и малко по-евтино. Това не са ли няколко лева? Естествено, 4MBit са 2 пъти по-скъпи, но не съм имал предвид тях. Но първо погледни по-добре модема, може да се окаже, че и при тебе е с FLASH. Въпросът е наистина ли има нов фърмуер, който да си заслужава играчката, защото тази модеми и така са си стабилни, не съм чул някой да се оплаква от такъв. Със здраве!

Тема Sorry, FLASH-че е ...нови [re: Lizzard]  
Автор gogo ()
Публикувано17.07.00 10:46



KAka da razbera kakayw mi e na nego pishe FM-56SA-(X3) v.2.200/28E5/V.90 i maj moq e 1MB move bi zashtoto e kupen minalata godina.

Тема Flasho-weнови [re: gogo]  
Автор пешо ()
Публикувано17.07.00 11:07



otwarjash kutijta ima goljam chip prawougolen ako pyurwite cifri ot oznachenieto sa 27xxxx znachi e ROM ako pishe 28/29/90xxxxx znachi e flash

Тема Flasho-weнови [re: пешо]  
Автор gogo ()
Публикувано17.07.00 19:05



E spored towa koeto sym dal po gore kakyw e ??? Tochno towa e napisano na tozi chip.

Тема Sorry, FLASH-че е ...нови [re: gogo]  
Автор Lizzard ()
Публикувано17.07.00 22:04



Това което трябва да търсиш е чип, сложен на цокъл и с 36 крачета, ако не се лъжа. А това, което си дал май е надписа върху лепенката на чипа с означението за версията на фърмуера. Трябва да я отлепиш и да погледнеш отдолу. Ако има кварцово прозорче - значи е EPROM, може да се презапише само с програматор. В противния случай препиши надписа от самия чип и го публикувай тук - аз ще ти кажа какъв е. Надписа е на няколко реда, дай го целия, защото означението може да е на 1ви или 2ри ред. Най-вероятно е да е FLASH-EPROM. Другия вариант (почти невероятно) е обикновеен непрезаписваем ROM, тогава ще се наложи да купиш един EPROM, които да се запише с новата версия. И все пак, кажи защо искаш да ъпгрейдваш фърмуера! Доколкото знам, Acorp нямат нови версии на сайта си, какво искаш да запишеш?

Тема Sorry, FLASH-че е ...нови [re: Lizzard]  
Автор gogo ()
Публикувано19.07.00 00:24



Това е надписа: AT49F010 90PC 9833 а искам да го updatе-вам защото според това което съм чел във форуми след update се получавали големи подобрения (съдя и по на моя CD-ROM), а и сегашния firmware e много стар от преди близо 2 год. Това че няма нов на сайта на Acorp го знам и това говори много лошо за тях , милех да си намеря от някои нормален производител които вади често но ме е е страх да не стане някои гаф и затова питам тук дали някои не се е пробвал. По въпроса за Acorp тези идиоти не са изваждали и нови драивери , а те са от голямо значение ( ти сменял ли си ги). Ако имаш такъв модем и тои е купен скоро можеш ли да ми пратиш поне драйверите. Благодаря!!!!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.