Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:28 29.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Overclock и AGP?нови  
Автор Никола Воденичаров ()
Публикувано13.07.00 01:07



Ситуацията е следната: Имам дъно Acorp Ali Aladdin 5, Pentium 200MMX, 128MB SDRAM PC100, и Savage4 16MB AGP В момента процесора е издут на 250 Mhz (3.83). Според книжката към дъното сега AGP и PCI работят на 66 и 33 Mhz, тоест на нормалните си честоти, но все пак системата стана по-нестабилна. Оправя се само като изключа AGP-to. Ако щете вярвайте, но колкото и нелогично да звучи така системата не е забивала от месец и половина (е, само веднъж при UT, но не се повтори) :-)) А ето днес каква идея ме осени: Ако се опитам да издуя процесора до 285 Mhz (3x95), тогава AGP-to и PCI ще работят на 63 и 32 Mhz (според упътването). Как ще се отрази това на стабилността? Да не вземе да стане по-стабилна машината? :-))) Ако изобщо тръгне де, щото на 300 Mhz (3x100) не искаше.

Тема Overclock и AGP?нови [re: Никола Воденичаров]  
Автор MightyWizard ()
Публикувано13.07.00 01:58



Normalno e ako agp skorostta e nad 66 da imash eventualni problemi s video kartata. Ne sym mnogo siguren no mislq che pri 83 shina i agp e 83 a ako stignesh do 100 shima agp pak se smykwa na 66. Ima edni deliteli za skorost na agp. Neznam dali tova vaji i za tvoeto dyno. Pusni nqkoq diagnostika za da vidish kakva e skorostta na agp. Stava SiSoft Sandra.

Тема ALI5+нови [re: MightyWizard]  
Автор svetlyo ()
Публикувано13.07.00 16:33



Тази гениална мисъл която ти е хрумнала (за 95м) беше използвана от АМД да се спаси, когато нямаше производство на 100м процесори. Тя е абсолютно вярна, ММХ-а ще тръгне като пушка на 285( но трябва да си с SDRAM) Освен това наистина Али-то почва да бачка по стабилно, а и 285 пентиум се равнява в игрите на 366м АМД. Ако не бачка стабилно поиграй си с напрежението, има един гений на който ММХ на 2.6в работеше на 250м без проблеми (ВИА дъно) Трябва ти пиша че тая схема е абсолютно вярна и за целероните Всички дебили се опитват да ги пускат на 100 (щото видите ли първите на 300 вървели така) и естествено нищо не става. Обаче всички модерни дъна имат 90, 95 или плавно м/у тия стойности. До момента няма 370 целерон който да не е тръгнал на 90м (е има и някой серии от Мост които не бих си купил) но предела на старите заводи беше около 570 мегахерца, така че взимах основно 366 (5.5х93 е идеално) освен това минаваш и с ЕВТИНА ПАМЕТ което според мен в твоя случай е причината за забиването.

Тема Напротив, има!нови [re: svetlyo]  
Автор Stax ()
Публикувано13.07.00 19:19



Svetlyo, ще ти дам да си избереш каквато искаш серия Celeron PPGA Socket-370 466, 500, 533, а ти ще ми покажеш как се пускат на 90MHz шина (630MHz, 675MHz и 720MHz съответно). Пък и какъв е смисълът да пуснеш един процесор на 90MHz с 3/2 AGP (60MHz)? Защо да ускоряваш процесора и да забавяш (и то с 10%) останалите шини? Ако ли FSB = AGP Clock, тогава дай съвет каква видео карта да се ползва, защото 80% от тях не работят на 90MHz AGP... Поздрави!

Тема Според мен...нови [re: Никола Воденичаров]  
Автор Stax ()
Публикувано13.07.00 19:30



... най-доброто е да се опиташ да пуснеш процесора на 2.5х100 (съмнително, обаче). Така всичко ще ти работи на стандартните честоти и не би трябвало да имаш проблеми. Трябва също да вдигнеш захранването на ядрото на процесора с 0.2V (което не може да стане точно на това дъно, но има възможност от 2.8V на 3.1V) поради по-бързата шина и по-голямата честота на ядрото. Не се притеснявай, че ще повредиш процесора - максималното му захранващо напрежение е 3.6V по спецификация на Intel. Наистина, на твоята платка при 83MHz FSB AGP-то е 66MHz, но имай предвид, че Pentium-MMX не е "първа младост" и тогава честоти над 66MHz FSB се смятаха за екзотика. Напълно е възможно процесорът ти да не може да работи коректно на такива честоти. В крайна сметка не се опитвай от Ладата да направиш Ferrari; и други са опитвали но никога до сега не се е получавало... Поздрави!

Тема Според мен...нови [re: Stax]  
Автор Никола Воденичаров ()
Публикувано13.07.00 23:13



Stax, на 2,5х100 не съм пробвал, щото знам, че при тия процесори множителя е фиксиран, но не пречи да пробвам. Днес опитах да го подкарам на 3х95, но не стана. Забиваше веднага. Като изключих вътрешният му кеш стигна чак до зареждането на win98 и там заби. Напрежението му е качено от 2,8 на 2,9. Като опитах 3х100 изобщо не стигна сигнал до монитора. А иначе забиването при 3х83 го има само под Win98 - ако AGP-то не е изключено забива максимум след 10-15 секунди след зареждането на Win-a (става и при 3х66, но малко по-рядко). Под Win2000 и Linux никога не е имало проблеми.

Тема Е не!нови [re: Stax]  
Автор svetlyo ()
Публикувано14.07.00 17:58



Изглежда жегата ти е повлияла, но никъде не съм написал за целерони над 400 мегахерца. Става дума обикновена икономия. Евтините през миналото година бяха Целероните на 333/366/400. Цената на моделите 433/466/500 беше такава, че смело слагах пентиум2/350/400 с шина 124 мегахерца. Сега положението е друго - има Купермайн на 500 и 550 които са най-разумното решение, а Целерон е умряла работа. Освен това почти всички немаркови видео карти тръгват с AGP на 90 mhz (1/1) ! Няма нужда да обяснявам че и AGP-то търпи оверклокинг. Дори старичкия Интел740 прави чудеса на 90м слот. Няма да добавям и че почти всички свестни дънни платки BX имат такъв джъмпер или настройка от биоса (1/1 или 2/3)

Тема Чакай !!!нови [re: Никола Воденичаров]  
Автор svetlyo ()
Публикувано14.07.00 18:13



Ще ти пратя BIOS от 2000 година за Али5, който ми прави впечатление че доста стабилизира Акорпа. Иначе аз на тая марка не съм фен. Например MSI/али5 имa 83/90/91/92/95/96 мегахерца. Явно Stax е пропуснал епохата супер7, а е скочил направо на Asus. За захранването е абсолютно прав, наистина може да вдигнеш над 2.9в. Значи али5 работи доста по стабилно на 95 защото тогава AGP-to му минава в асинхронен режим като на VIA. Има един софтуер който можеш да вземеш от www.ali.com.tw който се казава "али контрол център" с който имаш допълнителни опции за AGP-to и може да помогне - махаш опцията Turbo za AGP-to. Пробвай с PCI карта най-вече по лесно е да смениш картата с PCI отколкото да си играеш с драйвери и настройки.

Тема Е не!нови [re: svetlyo]  
Автор Stax ()
Публикувано14.07.00 20:16



Светльо, не знам как и къде пробваш хардуер, но следните видеокарти, маркови и немаркови, НЕ тръгват ВЪОБЩЕ на 90MHz (всички AGP): Trio3D 4/8Mb Rendition Verite V2200 4/8Mb Savage3D 8Mb Savage4 16Mb Savage4 Pro 32Mb nVidia TNT2 16Mb nVidia TNT2 32Mb nVidia TNT2 Ultra nVidia TNT2 Pro Creative TNT Creative TNT2 Value ASUS Vanta 16Mb ASUS TNT2 M64 Matrox G200 8Mb Matrox G400 16/32Mb Martox G400 DualHead Или само при мен не вървят? (някой от тях тръгват, но блокират системата по-късно) Поздрави!

Тема Е не!нови [re: svetlyo]  
Автор Misho ()
Публикувано14.07.00 20:33



Abe svetlyo tebe mai te e udarila jegata i ne si napisal tova koeto si mislel. Razbrah che ti prawich pradavaneto PCDoctor i sega razbiram zashto e na tolkova nisko nivo. Starai se poveche.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.