Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:56 21.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Sorry, FLASH-че е ...нови [re: gogo]  
Автор --- ()
Публикувано19.07.00 05:28



Ne se ebavaj sys modema, shtoto she vzeme da spre da raboti! I tova, deto si go chel tuk-tam po vesnicite za update-ta na FirmWare, mozhesh da si byrshesh zadnika s nego - osobeno ako ne si najasno koe kakvo e i za kakvo se polzva. A za tova, kolko sa "v chas" driverite na Acorp - bydi siguren, che shtom si si kupil Acorp ot Most, problemite ti sa mnogo... I naj-malkoto sa driverite.

Тема Sorry, FLASH-че е ...нови [re: gogo]  
Автор Lizzard ()
Публикувано19.07.00 06:59



Чипът AT49F010 е 1MBit (128KBytes) бърз 45 ns FLASH. Това означава, че лесно може да се изтрива и препрограмира, но едва ли може да стане в самия модем, както става с BIOS-а (Acorp не са предвидили такава възможност, доколокото знам). Трябва да се използва програматор. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е обаче да се запази старата версия, преди да се пробва нова, за да може евентуално да се върне. Относно драйверите: Външният модем е доста автономно устройство, което изцяло поема грижата по обслужването на линията, благодарение на вградения си чипсет и стек комуникационни протоколи. За ОС остава само задачата да приема и изпраща данните своевременно. Драйверите за външен модем не оказват влияние върху призводителността, защото функциите, които изпълняват са сведени до минимум и просто няма какво да се оптимизира, пък и скоростта на данните по една телефонна линия не може да затрудни дори и 386-ица, камо ли съвременен PC. Дори в стария Windows за външен модем изобщо не се инсталираше никакъв драйвер - задаваше се само IRQ-то и порта и всичко си работеше прекрасно. Естествено, това не важи за софт-модемите - там да смениш драйвера е като да смениш фърмуера на твоя модем. Ако си оставиш мейла, ще ти пратя директорията с драйверите от моя CD, но не вярвам да има резултат, много е вероятно да са същите като твоите. Единствения начин да подобриш производителността на модема е смяната на фърмуера, но откъде можеш да вземеш нов - не знам. Може би от някой, който има по-нов подобен модем. От моя няма да ти свърши работа, защото, както писах преди е с 2MBit FLASH (по-нова версия). Така че работата излиза малко хобаджийска - ще ти трябва доста време и усилия, а резултатът може да е никакъв или съвсем скромен. Ако не си доволен от връзката, пробвай с друг провайдер, аз съм ги сменил няколко и разликите в скоростта са огромни. При аналоговите телефони има значение и разстоянието от теб до входната точка. Ако сървъра на провайдера ти е на другия край на София, не се чуди ако връзката ти е бавна и се разпада често (имам и такъв опит). Успех!

Тема ???нови [re: ---]  
Автор A3 ()
Публикувано20.07.00 00:17



--- написа: ------------------------------- Ne se ebavaj sys modema, shtoto she vzeme da spre da raboti! I tova, deto si go chel tuk-tam po vesnicite za update-ta na FirmWare, mozhesh da si byrshesh zadnika s nego - osobeno ako ne si najasno koe kakvo e i za kakvo se polzva. Sto davash typi saveti be pich ?? Btw a ti po princip ne izpolzvash li toaletna hartia ili chakash niakyde da pishe "po vesnicite za update-ta na FirmWare" ta "da si byrshesh zadnika" s napisanoto ? A kolkoto do update na FirmWare-to na takyw modem, to ne e po trudno ot update-a na BIOS-a na edna MB. A za tova, kolko sa "v chas" driverite na Acorp - bydi siguren, che shtom si si kupil Acorp ot Most, problemite ti sa mnogo... I naj-malkoto sa driverite. I kakvi tochno sa problemite s Acorp che nesto ne mi stava iasno ot napisanoto osven che sa mnogo ? Ako imash predvid MB Acorp iasno e che ne e kato ASUS ili Abit, no vyrshi rabota. Pri modemite obache polojenieto e syvsem drugo. Te sa s Rockwell chipset ot koito ne sym chul nakoi koito da se oplakva. Polzval sam takav modem i pak bih si kupil ako se nalaga.

Тема Sorry, FLASH-че е ...нови [re: gogo]  
Автор A3 ()
Публикувано20.07.00 00:22



Zdravei gogo, Ako ti triabva samata programa koiato flash-va moga da ti ia pratia. Za sajalenie obache niamam nov FirmWare. Btw dali e vazmojno da mi pratish tvoia FirmWare ili ako namerish niakakav nov ?

Тема Sorry, FLASH-че е ...нови [re: A3]  
Автор gogo ()
Публикувано21.07.00 06:05



dai si maila i shte ti go pratq.

Тема Sorry, FLASH-че е ...нови [re: Lizzard]  
Автор gogo ()
Публикувано21.07.00 06:13



Ami smqtam che e predwidena tazi wyzmovnost zashtoto i w knivkata go pishe no movesh li im wqrwa (to i na dynoto pishe ama tolkoz e flash).Ako movesh prati mi twoite driveri che moite i problemi mi syzdawat bgbu@usa.net , a firmwara move da go smenq s takyw ot drug proizwoditel move pyk i da stane pyk ko ne stane mnogo wavno da ne sym za nqkolko bytes poweche. Mnogo ti blagodarq pak, informaciqta ti mi beshe ot golqma polza.

Тема Sorry, FLASH-че е ...нови [re: gogo]  
Автор A3 ()
Публикувано21.07.00 23:16



a3_bg@hotmail.com 10x


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.