Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:53 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема za Staxнови [re: Питащ]  
Автор R1dler ()
Публикувано14.07.00 19:08



bedni moi Stax... mislia che pyrwo triabwa da se nauchish da chetesh a sled towa da dawash syweti. triabwa da si maloumen da slovish i810 na mashina na koiato shte se puska neshto razlichno ot office prilovenia i IE. a sybravenito che Corel e vectorna grafika a na za raster go propusni. pri powechko obekti shte mu razgoni familiikata po absoliutno syshtia nachin.

Тема Пак: Така ли?нови [re: Pitasht]  
Автор Stax ()
Публикувано14.07.00 20:00



Много странно как преди няколко години пак се работеше с CorelDRAW! и AutoCAD, пак се правеха големи чертежи и графики на 486/100 и Pentium-66. Да, ама тогава програмите бяха други, ще кажете! Много странно как хората от проектантското бюро работят без проблеми на i810 вече почти година и изкарват пари с тези компютри! Иначе Intel бил направил i810 чипсета само за стартиране на Windows - да го видите дали работи... Аз знам кое е най-доброто, но заслужава ли си да се дават 2000 USD за компютър в България, при положение, че подобен тип техника се изплаща изключително трудно в нашите условия? Пък вие си приказвайте за ASUS, Pentium-III и Matrox G400. По-горе ставаше дума за най-добро съотношение цена/производителност, а не за най-доброто за AutoCAD въобще (последна версия естествено, всички работят с нея без изключение, навсякъде, с OpenGL при това). Много ми е интересно, ако някой иска съвет каква кола да си купи, тогава какво бихте му писали - BMW 750 iL или Mercedes 500S, разбира се! Другите коли не стават за нищо, по логиката на R1dler, примерно... Поздрави!

Тема za Staxнови [re: R1dler]  
Автор Vink ()
Публикувано14.07.00 20:29



I az rabotq s i810E, ama mi se shte Matrox G400... Vqrno che e skypo, no choveka pita kakvo shte mu preporychame, a natatyk toj si pravi smetka. Ako shte i G200 e znachitelno po-dobyr variant ot i810E, oshte poveche ot i810.

Тема za Staxнови [re: Vink]  
Автор Misho ()
Публикувано14.07.00 20:36



Tova za kolata mnogo mi haresa i naistina Stax e prav. I az sym s i810E i vsichko si e nared. OpenGLa e e mnogo prilichen i 3D varvi bez problemi. Istina e che e naj-dobroto cena/kachestvo.

Тема za Staxнови [re: Питащ]  
Автор R1dler ()
Публикувано14.07.00 21:40



ABIT WX6 I810/S370/4MB/ATX - ~ $107.00 ABIT BF6 440BX/ATX - ~ $110.00 Riva TNT 2 M64 16 MB - ~ $50.00 NIakakwa I810(S370)+SB+VIDEO ATX - ~ $90.00 ACORP PII/BX/AGP/AT/ATX - ~ $65.00 (tia poslednite dwe wi preporychwam da gi dyrvite daleche ot sebe si) pri razlika na cenite w %, a na kachestwoto w pyti izobshto ne mi se komentira temata. da ne goworim za stabilnost.

Тема за Stax и другите с 810нови [re: Misho]  
Автор величков ()
Публикувано14.07.00 23:55



Как е супорта на Интел с видео драйвери, върха е а ! Миналия месец ATI извадиха драйвери за 2000 и ME за смотани карти като Rage2C и RageLT (2/4/8mb) и гарантират MS съвместимост дори те които струват $20-40 дават по добър образ от 810, а за 2д с 256 (КАД) цвята няма да говорим - скороста е страшна. Дъната с ZX и BX който не са скъпи и качествени са безброй като стана дума за 2Д едно старо ATI е върха защото тръгва с ДОС драйвери за IBM XGA ако някой си спомня какво е това освен това 810 е първи опит на интел и за това на Vink му трепти образа. а например IBM и HP дават SIS620 дъна, 3д няма обаче образа поне е приличен. А Мишо да каже Quake или Unreal употребява като мерило ?

Тема Пак: Така ли?нови [re: Stax]  
Автор AutoCAD ()
Публикувано15.07.00 00:02



Kakav im e problema da dadat $2000 za PC, sled kato smqtat da rabotqt s produkt za $4000?! Kak moje da se dadat tolkova pari za software, a sled tova da se skrundzish za primerno $1500-$2000 za PC na koeto da rabotish NORMALNO s produkta?!?! E, ako sa "warez boys" rabotata e qsna... :( P.S. >"Много странно как преди няколко години пак се работеше с CorelDRAW! и AutoCAD, пак се правеха големи чертежи и графики на 486/100 и Pentium-66. " Da, no togava 3D-to beshe po-skoro pojelanie, otkolkoto deistvitelnost ;) I posle da ne zabravqme, 4e te nqma da polzvat produkta pod DOS (ili moje bi gresha?!), a pod Windows. Poradi grafichnata mu sashnost tuk trqbvat dosta poveche "konski sili" ;) Za "multitasking" sashto ne si spomnqm da sam chuval predi "няколко години" ;) >"Много странно как хората от проектантското бюро работят без проблеми на i810 вече почти година и изкарват пари с тези компютри!" Ami sigurno nai-golemiq im 4ertej e s format A4 i ne po-golqm ot 100KB, inache nqma obqsnenie... ;)))))

Тема za Staxнови [re: R1dler]  
Автор А.Петров ()
Публикувано15.07.00 00:25



Майна ... въобще не си прави труда ... ;)

Тема LIST I MOLIVнови [re: Питащ]  
Автор D ()
Публикувано15.07.00 02:51



Q certaite na ryka ::))))))

Тема LIST I MOLIVнови [re: D]  
Автор Тони ()
Публикувано16.07.00 14:07



Щом си се спрял на Celeton трябва да е над 500, на работа имам такъв но K6-2/500 дава по добри резултати при еднакви други параметри, но нека не почваме спор относно процесори. помисли също за Pentium 2/3 по добро е и от К6 и от Celeron. За видеокартата много зависи от приложението. С Аутокад по принцип почти не работя но по старите версии 13/14 вървят що годе добре на 8 Мб. Работя най вече с Протел и мога да ти кажа че разлики при старите версии почти няма, но да речем за Protel99, разликата е голяма. На работа съм с 8 Mb карта и доста влачи при зумване или скролинг, докато у нас съм с RIVA Ultra и не мога да догоня екраните, даже става прекалено бързо. За корела нямам особенни впечетления, на 8 Mb си върви добре и с 50 мb файл. Рам обаче ще ти трябва разликата м-у 64 и 128 е огромна, особенно ако ползваш Win98 или NT, с 2000 не съм пробвал но и там ще иска доста. Препоръчвам ти поне 17" CTX или NEC.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.