|
Тема
|
na CD my ima neshto?????
|
|
Автор |
Novak () |
Публикувано | 30.05.00 19:14 |
|
CD ne mi priema diskowete
Niakoi wzema drugi ne
KAKVO mu e ????????
| |
Тема
|
na CD my ima neshto?????
[re: Novak]
|
|
Автор |
!#$@#% () |
Публикувано | 30.05.00 19:31 |
|
Да не е примерно марка Cyberdrive...
| |
|
Opitaj da go po4istish! Ima po4istvashti diskove.Vnimavaj oba4e!
| |
|
един приятел сега си купи ново CD заради почистващ диск. След почистване с такъв CD-Cleaner нищо не щеше да чете, занесе го във фирмата и там му казаха, че лещата била разместена.
Той пък има глупостта да им каже, че го е чистил със CD Cleaner - естествено, те това и чакаха - отказаха да му признаят гаранцията, аргументирайки се с предположението, че CD-то е разместило лещата. Не знам дали е възможно. STAX ще каже..
| |
|
Какви глупости говорите, аз моето CD го почиствам почти всяка седмица със такъв диск, дори понякога разглобявам устройството и ръчно го почиствам с специален спирт, само да добавя че CD-то ми е TEAC 24X, стар ветеран но е безотказно и чете всичко.
| |
Тема
|
Ami ...
[re: !#$@#%]
|
|
Автор |
D () |
Публикувано | 30.05.00 23:39 |
|
Kopuvai si novo te pos;edno vreme stanaha bahti evtiniqta....
| |
|
... че Novak са го взели за канарче. Аз лично ползвам CD-та за почистване на лещите, които работят на чисто механичен принцип - имат много фина четчица и програмка, която кара главата да минава под четчицата. Не харесвам тези почистващи китове, които имат някаква течност в комплект. Не съм много сигурен в свойствата й. Едва ли има универсален почистващ преперат за всички видове пластмаси, от които са направени лещите на CD-ROM устройствата. Да, лещите са пластмасови, така че внимавайте с грубите интервенции. Практиката ми показва, че колкото и да се пази и чисти CD-то, на около 2-3 години обикновено се налага да се сменя. Причината най-често е помътняване на пластмасата на лещите (особено ако в помещението се е пушило), някой нов стандарт писане на информацията или проблеми с механиката при придвижването (и въртенето) на диска. Че каква е "делаверата" на производителя да ви продаде "вечно" CD?
Поздрави!
| |
|
|
|
|