Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема About STAXнови  
Автор Misho ()
Публикувано03.04.00 14:41



Sledia redovno kluba i sam ostanal s vpecatlenie che Stax e edin ot malkoto hora koito se opitvat naistina da pomognat po temite. Pishe dosta iasno za horata koito ne razbirat i dosta kompetentno. Ako neshto iskate da pitate pitaite nego che inache kluba se napalni s mnogo vcherashni razbirachi! Ako niakoi e saglasen s men da pishe tuk che da cherpim choweka. A ti STAX dai edin e-mail pone!

Тема About STAXнови [re: Misho]  
Автор larry ()
Публикувано03.04.00 15:30



за Stax - палци горе! Ей, Stax-e, какво работиш (да го почна и аз, белким ми влезе нещо в главата:-))))?

Тема About STAXнови [re: Misho]  
Автор bratNamrod ()
Публикувано03.04.00 15:31



гласувам "За!"

Тема About STAXнови [re: Misho]  
Автор BUGSY ()
Публикувано03.04.00 15:31



Ти не откриваш Америка, писал съм по тази тема само че беше по-отдавна, иначе съм абсолютно съгласен с теб.За "почерпката" гласувам с двете ръце.

Тема About me...нови [re: Misho]  
Автор Stax ()
Публикувано03.04.00 20:31



Благодаря за доверието най-вече! За мен ли? На 28 г. съм. Работя в компютърна фирма в София. Продаваме предимно асемблирана, както и маркова техника. Качеството, смея да твърдя, е над средното за пазара. Всичко се подбира внимателно преди да се сложи в системата. Продаваме разбира се и евтини компютри, ама чак до тип "Арт..." не сме стигали. Всяко нещо си има някакви граници. Най-евтината ни система е около 450-500 долара. Горна граница в цените няма. Правим и мрежи, поддръжка, софтуер, сървъри, въобще всичко. Името на фирмата няма да напиша по разбираеми причини. Правим и предпечат на периодични издания. Това е една от моите задачи. Работя на Dual Celeron/500, 256 RAM, 26Gb HDD, CD-RW Yamaha, 17" Monitor 0.24, Creative TNT2 Value, Creative Live! Value и т.н., ако това изобщо ви интересува. Между другото машината ми доста често се променя, защото тестваме различен хардуер на нея, за което често си имаме спор с колегите - моя компютър си е мой, нали така! Машината наистина си е моя, защото притежавам и 40% от фирмата... Нещо което ни отличава от общата маса е може би тестването на машините. Те наистина задължително се тестват поне 48 часа (72 часа е стандартния тест). Можем дори да издадем сертификат за теста. Определено избягваме евтини компоненти, но и цените на машините са малко по-височки, което смятам за нормално. Тази наша политика мисля че е успешна, защото в сервиза рядко има нещо за поправка. Това е другата моя задача във фирмата - аз съм хардуерен инженер (както и дипломиран икономист, де)... Като ми остане време поглеждам в клубовете и по останалия Интернет. Отначало ме дразнеше некомпетентността и заядливостта на участниците, ама по-късно разбрах, че това е положението и не може да се промени, поне докато участват българи в дискусиите. Националните ни черти се проявяват навсякъде, нормално е да ги има и в Интернет. Ама това е друга тема за разговор... След като на два пъти се опитваха да разбият офиса ми, на два пъти да ми откраднат колата, в двора на училището до нас се валят спринцовки по асфалта - мисля, че съм намерил решението за себе си - пак ще ви пиша, ама от 8.000km. Там поне хората предлагат 72.000 долара годишна заплата за това, с което тук мога да изкарам едва 6.000 на година. А и предполагам, че там никой няма да ми счупи стъклото на колата за да ми задигне касетофон за 100 долара или да открадне мобифона на жена ми за да го продаде за 50 марки (и то на съседната улица!!!). Ако живот и здраве всичко се уреди - ще пиша, обещал съм! Картината наистина не е много розова, но нали искахте да ви разкажа за себе си! Ами това е! Единственото нещо, което сега мога да правя е да помогна на някого с два-три реда. Ако сте забелязали, винаги имам предвид и хроничната липса на пари. Иначе знам кое е най-добро, повярвайте! А който не иска да ми вярва - няма проблем, всеки има право на мнение... Поздрави и пак благодаря!

Тема About me... [re: Stax]  
Автор Misho ()
Публикувано03.04.00 20:53



Da mu se ne vidi pak si adski prav! Pusni nqkakvo info za 8.000km, kato stane de! Uspeh!

Тема About me...нови [re: Misho]  
Автор pjMarvin ()
Публикувано04.04.00 00:03



Успех и от мен. Следваме твоите стъпки учителю...:)

Тема uspehнови [re: Misho]  
Автор nm ()
Публикувано04.04.00 00:04



Gadno e da vijda6 kak znae6ti i moje6ti hora napuskat stranata, no ni6to ne moje da se napravi ... Dano tam postigne6 tova za koeto tuk sa ti nujni vekove ili nezakonni metodi. S vse surce uspeh

Тема uspeh!!!нови [re: nm]  
Автор AriA ()
Публикувано04.04.00 01:17



v Bulgaria sme. kakto vinagi taka stava, horata bqgat. I ima zashto, neka da potyrsqt realni vyzmojnost za samorealizaciq. S vyzhishtenie: Vsichko nai-dobro Stax. AriA

Тема Прави сте...за съжаление...нови [re: Misho]  
Автор BUGSY ()
Публикувано04.04.00 09:43



За съжаление сте прави,тук нищо не става като хората(е освен едни други неща дето не му е мястото да коментирам тук-пак национална черта), чудно ми е какво си мислят хората отгоре, но те нали са си добре...е какво да ти кажа Stax, освен че отново ти благодаря за ценните съвети, абсолютно подкрепям фирмената ти политика,обаче щом ти не си доволен от това което постигаш тук значи българите са още на мотото "абе то нали е по-евтино пък..." аз поне си мислех че това се е променило.Ето и аз писах че не ме пуснаха със студентска виза за USA, обаче не ми пука има и други начини.Радвам се че точно човек като теб ще ни представя навън, защото името на България се свързва почти винаги с нещо лошо, кои са виновни...те си знаят.Успех, бъди здрав и най-важното кураж, хората които вярват в себе си винаги успяват.Горното го пожелавам и на всички млади българи, които искат да променят живота си.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.