Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:15 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Za horata koito teparva shte si kupuvat PCнови  
Автор Denis. ()
Публикувано12.03.00 21:22



Ne se lajete da kupuvate shtaygi ot ArtSystem. Tova che pishe 400Mhz ne oznachava che din komputer e hubav. A evtinoto kakto vinagi shte vi izleze skapo kato upgrade-vate. A i ne sa samo ArtSystem (kadeto art priabva da go smeniat s bad). Pochti vsichki firmi koito prodavat evtini komputri slagat samo hubavi procesori a vsichko drugo ot nay-evtinito. Taka niama smisal. Nay dobre iskayte niakoi poznat koito znaete che naistina razbira da vi preporacha konfiguratsia spored nujdite vi. Tova go pisha zashtoto naskoro niakolko priateli taka si kupiha komputri na svoia glava kato se doveriavat samo na edna firma koito estestveno kazvat: ooo nie sme nay-dobrite i ot tozi komputer po-hubav niama. A i v sashtoto vreme horata se kefiat che naistina praviat dobra pokupka zashtoto gledat cha procesora e na mnogo mhz. No procesora e samo edno ot neshtata v komputera. Tova go priemete prosto kato priatelski savet.

Тема Za horata koito teparva shte si kupuvat PCнови [re: Denis.]  
Автор FonManiac ()
Публикувано12.03.00 21:46



Absolutno. Nai-dobria variant za nachinaesht potrebitel e da ima njakoi po-opiten ot koito da poiska savet. Obache, razni hora razni ideali. Trjabva da imate doverie na choveka kogoto pitate, zashtoto ako pitate njakoi drug moge da vi kage neshto drugo. Namerete nai-razbirashtia spored vas chovek, popitaite go i napravete kakvoto vi kage.

Тема Za horata koito teparva shte si kupuvat PCнови [re: Denis.]  
Автор !!! ()
Публикувано12.03.00 21:56



Това което казваш е вярно, само че как да убедиш някой който ти е поискал консултация при избор на система да си купи компютър който струва около 1500$ и е изграден само от хубави и качествени части, като може да си купи някои боклук за 300-400$ като например следната конфигурация: 14" monitor, 32MB RAM, 200W mini tower, 5-8GB HDD, Win Modem 56K !!!, и разбира се супер мощен процесор на 600MHz та дори и на повече, и като си вземе някой подобна система, подлъган от бързината на процесора после се чуди защо примерно k6-2 400, 64RAM e по-бърз, аз моя компютър съм си го сглобявал сам като съм избирал всички компоненти много внимателно, е вярно че така излиза много по-скъпо но си спестявам честата смяна на части и някой досадни проблеми свързани с хардуерната съвместимост. Иначе нямам нищо против някой фирми които продават без ДДС, те правят много добри конфигурации, на добри цени, всичко зависи от самия търговец.

Тема ЗА АРТ И ОСТАНАЛИТЕнови [re: Denis.]  
Автор BUGSY ()
Публикувано13.03.00 09:43



АБЕ ДЕНИС,ЩО ТАКА ГОВОРИШ ПРОТИВ АРТ СИСТЕМ,ЗАЩОТО НАИСТИНА СИ СЕ ОПАРИЛ ИЛИ ЗАЩОТО ТАКА РАЗПРАВЯТ В МАХАЛАТА?ДА БЕ ДА,ТЯ АРТ СИСТЕМ Е НАЙ-СКАПАНАТА ФИРМА,ДРУГИТЕ ВСИЧКИТЕ СА ВЕЛИКИ ФИРМИ С ТРАДИЦИИ,ХОДИ СЕ СКРИИ БЕ,К'ВО ДА ГО НАПРАВИШ ТЪПИЯТ БЪЛГАРИН ТОЙ ИСКА ЕВТИНО БЕЗ ПАРИ НЕЩО ДА ВЗЕМЕ.АЗ ЛИЧНО ИМАМ МАШИНА ОТ АРТ СИСТЕМ И СЪМ СИ ДОВОЛЕН,МОГА ДА ТИ КАЖА ОЩЕ ПРИМЕРНО 10 000 ЧОВЕКА ПРИМЕРНО КОИТО СА ДОВОЛНИ И ТОВА НЕ СА ПРАЗНИ ПРИКАЗКИ,ТВОИТЕ ГЛУПОСТИ ПРИЯТЕЛЮ СА ПРАЗНА РАБОТА,СЪЩОТО КАТО ДА СЕ ПЛЮЕ MICROSOFT!!!!! А АКО ГО НЯМАШЕ WINDOWS ТОГАВА?МНОГО ОТВОРЕНИ СТАНАХТЕ БЕ,МНОГО СТЕ ВЕЛИКИ!!!СЕГА ИМА LINUX И ВСЕКИ ПЛЮВА,ИМА И ГОЛЕМИ ФИРМИ-ПЛЮВАТЕ "АРТ"!!!АМА ЗНАЕТЕ ЛИ КАКВО, ПЪРВИТЕ СА ВИНАГИ НЕСЪВЪРШЕННИ,НО ПЪК СА ПЪРВИ НАЛИ?ОБАЧЕ ПРОСТИЯТ БЪЛГАРИН СИ ПЛЮВА И ПСУВА,ЗАТОВА ВИНАГИ ЩЕ СИ ОСТАНЕМЕ ТАКОВА МИЗЕРНО ПЛЕМЕ.........................

Тема ЗА АРТ И ОСТАНАЛИТЕнови [re: BUGSY]  
Автор Denis. ()
Публикувано13.03.00 13:34



vij kvo be pich. i az sam kupuval komputri ot art no za moi priateli i sam gi izbiral sam. no kogato art biaha oshte na krakata si. nekazvam che sa lajtsi ili neshto takova. prosto gi posochvam kato tipichna firma koiato slaga samo procesori na 400-433 a vsichko drugo boklutsi. i tova zapochnaha da go praviat ot polovin godina nasam. a tova che 1 komputer s processor 333mhz moje da raboti po-barzo ot 433mhz-ov triabva da go znaiat vsichki. skoro biah vidial edna obiava (ot druga firma) s PIII600 i 64mb i S3 Trio. spored teb tova estestveno li e? ti mejdu drugoto vijdal li si kakvo raznoobrazie ot hardware imat art naposledak - 5 videokarti - 2 marki duna - 5 monitora... a imam i edna istoriika vednaj kato hodih v serviza im za monitori ama ne mi se pishe sega.

Тема ЗА АРТ И ОСТАНАЛИТЕнови [re: Denis.]  
Автор BUGSY ()
Публикувано13.03.00 15:18



ГЛЕДАЙ СЕГА,ИЗВИНЯВАЙ ЧЕ ТИ РЕАГИРАМ ТАКА,НО КАКВО ОЧАКВАШ АМИ СКОРО СПРЯХА ОТ ПРОИЗВОДСТВО CELERON НА 400MHZ.ЗА СИСТЕМАТА С S3-КАТА СИ Е ЖИВА СМЕХОРИЯ...

Тема Мнение...нови [re: Denis.]  
Автор Stax ()
Публикувано13.03.00 20:20



Каквото и да си говорим Арт Систем имат много голям дял на българския хардуерен пазар. Почти всички "останали" фирми и фирмички купуват стоки от Арт, така че нещата по отношение на качество не са чак толкова зле. Проблема, мисля, е в други неща. Първо, Арт дават някакви смешни конфигурации по вестниците - най-добрите процесори на най-евтините дъна или нещо от сорта (имаше писано по-горе, няма да се повтаряме). Второ, явно им куца организацията, защото много клиенти се оплакват от отношението към тях, особено в провинцията, където Арт се имат за пълни монополисти. Трето, казват едно, правят второ, накрая плащаш за трето. Не е добре, според мен, да се заблуждават клиентите. Дълго време на витрината на Арт имаше един 17" монитор с 14.2" visible size... Вътре компетентни каки твърдяха, че това е най-добрата цена за 17" монитор (не си спомням цифрата...)! Какво ли щеше да бъде, ако на кашона пишеше 19"? Четвърто, последно време се чува, че са почнали да работят на принципа "клиента винаги е виновен", което въобще не ме учудва. А и не са само Арт... Пето, не всички компоненти, които се влагат в компютрите са нови! Мой познат си купи РС ор Арт (колкото и да го убеждавах в противното!) и вътре имаше used modem и used HDD!!! Не знам от къде ги внасят тези неща, но май всички можем да се досетим - в САЩ техниката се сменя много бързо... Това последното ще го оставя без коментар. Само ще добавя, че много голяма част от некачествените и употребявани (може би) компоненти се разпространяват много успешно и от останалите фирмички, така че внимавайте! Не е нормално да се дават 24 месеца гаранция при 12 месеца на компонентите в РС-то. Да не ви се случва да си търсите гаранция след 12-тия месец. Коректните фирми се броят на пръсти в София, но те не продават евтино! Което е и напълно оправдано... И наистина, вземете си някой, който разбира, ама наистина! Тука по клуба оставам с впечатление, че много неща са неясни... Поздрави!

Тема Za horata koito teparva shte si kupuvat PCнови [re: !!!]  
Автор FonManiac ()
Публикувано13.03.00 22:26



As kupuvam samo ot firmi koito prodavat bez DDS :). A purvia vapros koito zadavam kogato mi poiskat savet za PC e: "S kolko pari razpolagash?" i v zavisimost ot parite mu kazvam koja e optimalnata konfiguracia.

Тема ЗА АРТ И ОСТАНАЛИТЕнови [re: BUGSY]  
Автор FonManiac ()
Публикувано13.03.00 22:29



ART sa neshtasnici. Imam priateli koito se opraiha, a az lichno otidoh vednug s edin deto iskashe tochno ottam da pazaruva, i razgovora beshe predimno: "Ami imate li edi kakvo si?" otgovor: "Ami njamame", i vmesto gelania komponent kazvat njakoi bokluk. A ako neshto ti se skape - ima dosta chakane dokato ti go smenjat/opravjat.

Тема ЗА АРТ И ОСТАНАЛИТЕнови [re: Denis.]  
Автор BUGSY ()
Публикувано14.03.00 09:52



STAX,STAX-БРАВО!!!!НАИСТИНА ЗНАЕШ КАКВО ДА КАЖЕШ И ТО ТОЧНО КОГАТО ТРЯБВА.ДОКАТО ЧЕТЯХ ТВОИТЕ СЛОВА ТУ СЕ ЗАЛИВАХ ОТ СМЯХ,ТУ СЕ ОБЛИВАХ В СЪЛЗИ ПО ОПРЕДЕЛЕНИ ПРИЧИНИ.Е ПОЧТИ НЯМА КАКВО ДА КАЖА,САМО ЧЕ АРТ СИСТЕМ НЕ СЛАГА СТАРИ ЧАРКОЛЯЦИ В НОВИТЕ МАШИНИ,НЕ Е ТАКА ПОВЯРВАЙТЕ МИ!!!!!ЗА ДРУГОТО,АБЕ ТЯ ЦЯЛАТА ДЪРЖАВА НИ Е ТАКАВА, ДАЙТЕ ДА СЕ РАЗКАРВАМЕ ОТ ТУКА.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.