Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:50 23.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Тема Как да направя подобен етикетнови  
Автор bwbulgaria (непознат)
Публикувано25.06.11 12:09



Как да направя етикет, подобен на този:



или този:





Тема Re: Как да направя подобен етикетнови [re: bwbulgaria]  
Автор Нийгата Йошимура (мъдрец)
Публикувано16.07.11 17:50



Този етикет би могъл да се направи за около 5-10 минути. Но понеже много се навъдихте "специалисти" и вредите на нас професионалистите - няма да ви кажа.

Аз работя в областта от 1987 г., учил съм това и с това съм мечтал да си изкарвам хляба. С времето твърде много се навъдихте, а пък не знаете толкова и ни взимате от хляба. Всяка жаба да си знае гьола. Плати си на специалист и ще ти го направи.



Тема Re: Как да направя подобен етикет [re: Нийгата Йошимура]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано19.07.11 12:31



С времето твърде много се навъдихте, а пък не знаете толкова и ни взимате от хляба.

И все повече ще стават. Не можеш да спреш този процес. Хора без професионално образование ще ти взимат клиентите и ще подбиват цените. Всеки се стреми да пипне компютър и да научи нещо с него, сега си представи колко нови псевдодизайнери се появяват ежегодно.



Тема Re: Как да направя подобен етикетнови [re: Нийгата Йошимура]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано19.07.11 15:20



Все пак "Графичен дизайн" ми се струва че е твърде тясна специализация, за да се разчита на нея за издръжка. Питай някой програмист, който знае 20 езика за програмиране и 200 технологии и API-та.



Тема Re: Как да направя подобен етикетнови [re: croesus]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано19.07.11 17:32



Все пак "Графичен дизайн" ми се струва че е твърде тясна специализация, за да се разчита на нея за издръжка.

Доста хора с добро владеене на основите и следенето на модните тенденции се издържат добре само от това. В напредналите страни заплатите на Senior graphic artist често са сходни с тези на Senior software developer. Тези на Art Director могат да бъдат даже по-високи в сравнение на някой software team leader. В България все още гоним стандартите на другите и много зависи фирмата дали е с чуждестранно управление. Могат да се изкарват и много стабилни пачки, но се иска да имаш и стабилни връзки и да си известен. Питай Vivacom например колко десетки хиляди са платили на Publicis MARC за да им изплагиатстват новото им лого и то с безплатен шрифт. Та големите пари в графичния дизайн идват след като станеш известен.



Тема Re: Как да направя подобен етикетнови [re: Triglav Zmei]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано19.07.11 20:42



Senior graphic artist и Art Director са нещо съвсем различно. Там по-скоро става въпрос за рисуване, отколкото за технически умения да се справиш с Фотошоп. Едно време работех в една фирма, където имаше двама графични дизайнери. Те не можеха да измислят това, което трябваше да се нарисува, само да изпълнят идеята много добре във PS.
Но дори и любимият ми дизайнер Sean Inman много скача от една област в друга, значи дори и на него не му е лесно с парите.



Тема Re: Как да направя подобен етикетнови [re: croesus]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано20.07.11 12:44



Това че скача от една област в друга може да не е заради парите, а заради промяна на интереси. Да, двете позиции са много различни като отговорности, но един и същи човек, може да ги изпълнява и двете, ако има необходимите знания и умения. Даже сравнително често се наблюдава такъв преход. Прав си че има и "дизайнери" на които мисловната дейност куца. Явно такива са им били отговорностите, не са ги карали да измислят нови неща и затова не са развили тази способност. Те са само изпълнители, въпреки че на визитката им пише graphic designer.



Тема Re: Как да направя подобен етикетнови [re: Triglav Zmei]  
Автор Нийгата Йошимура (мъдрец)
Публикувано20.07.11 15:19



Уви...

Аз си изкарвам прилични доходи с тази работа, не се оплаквам. Няма нещо, с което да не мога да се справя. Като технически умения си давам оценка 6 (по шестобалната система). Като скорост може би 7. Като художествени умения си поставям 4. Виждал съм художници, които наистина имат дизайнерски нюх са 6, но пък техническата им част куца (около 3) и за едно нещо, което би могло да се направи за доста кратко време - губят много повече. Аз работя в печатница и там трябва наистина бързо да действам за да бъда рентабилен.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.