Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:33 02.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Тема Опаковки - цена?нови  
АвторG.V. (Нерегистриран)
Публикувано24.05.08 15:15



Скоро ще стартирам производство на сладоледи и питам колко нормално струва дизайна на около осем опаковки. Защото печатницата, където попитах за цена, ми се струва много скъпо (към 1000 лв всичко)



Тема Re: Опаковки - цена? [re: G.V.]  
Автор scuba (diver)
Публикувано26.05.08 09:51



т.е. 125 лв на опаковка ти се стува МНОГО?
Аз бих ти взел по 200 минимум за опаковка, ма тва си е моя работа.
Ако 125 са ти много, пробвай сам да си направиш дизайна. Или възложи на някой съсед дето има комп. Не може все някой инжинер да няма у вашия блок.
И точно защото 125 лв са ти много, мога да си представя някой дето ще падне под тази цена какъв дизайн ще ти направи.
Замисли се, че 125 лв за дизайн за 125 сладоледа
Искате съвсем без пари да работим вече деба. И на мен 1,20 за сладолед ми се струва много, ма не рева, а си плащам



Тема Re: Опаковки - цена?нови [re: G.V.]  
Авторarлиo (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 14:14



Ми да много са си, 1000лв. Я си купи един компутер за 500 лв. и си направи сам, какво му е сложното - слагаш бесплатни картинки от интернеда и по един надпис - СЛАДОЛЕД.



Тема Re: Опаковки - цена?нови [re: G.V.]  
Автордизaйнep (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 14:27



Нормална рекламна агенция би ти взела поне 700лв само за едната опаковка. Приемай офертата, която имаш и не очаквай много продажби.
Щом не искаш да инвестираш в качествена опаковка, няма да бъдеш забелязан заради конкуренцията. А и май месец да започваш да правиш тепърва опаковки. Според мен си изпуснал сезона.



Тема Re: Опаковки - цена?нови [re: arлиo]  
АвторBolen Liderov (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 14:28



Za men 1000lv sa ujasno mnogo pari za tolkova elementaren proekt. Bih gi napravil za 100lv + 100sladoleda za da spestish i ti nekoi lev. Shte ti napravq nai strahotnite kutii za sladoledi s koito moje d au4astvash na kan i da spe4elish. pomisli varhu ofertata mi i pishi tuk.



Тема Re: Опаковки - цена?нови [re: G.V.]  
АвторG.V. (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 14:57



Само да уточня - не става въпрос за кутии, а за пакетчета с правоъгълна разгъвка. 200 лв не са ли множко?



Тема Re: Опаковки - цена?нови [re: G.V.]  
АвторG.V. (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 15:00



В смисъл - като е проста опаковката не минава ли за нещо като етикет? Не ми се карайте много, обяснете ми.



Тема Re: Опаковки - цена?нови [re: G.V.]  
Авторscuba (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 15:15



Mи не е скъпо според мен. Една такава опаковка,в най-добрия случай е 7 дена работа. Т.е. за 1 месец правиш макс. 4 опаковки. И си връзваш 800 лв на месец. Което е малко.
А и като почнеш да връщап колегата "Тва го премести тука, онова - там. Не ми харесва. Не знам кво искам, ма не е тва...." Сметни колко време, нерви и най-вече ЗНАНИЯ струва.



Тема Re: Опаковки - цена?нови [re: G.V.]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано26.05.08 19:47



Айде да обясним, може пък наистина да не знае човекът.

Първо - опаковката може да е проста, ама ти дизайн ли искаш или просто само да пише "Сладолед" отгоре? Щото наистина е лесно - три надписа на кръст, един фон, снимка на сладолед от нета и готово. Ама после ще се чудиш защо не ти вървят продажбите - ИЗГЛЕЖДА евтино, затова. Човек, който спестява 500 лв от опаковка, кой-знае какво е спестил от съдържанието. Това не ознасчава, че обратното е вярно, ама това е друг въпрос.

Значи като ти прави някой опаковката, той за това е дизайнер - хем да е красива, хем да се отличава от конкуренцията, хем да предизвиква слюнкоотделяне в клиента, хем да стои стилно, а не ефтинко.
Не забравяй да му дадеш ВСИЧКИ текстове, които трябва да фигурират на опаковката, че аман от такива - тъкмо си го измислил, и се оказва, че още една страница А4 трябва да й търсиш място и еб**ва целия дизайн.

Според мен цяла седмица е множко, ама с направата на 2 или 3 варианта, с евентуалните корекции, може толкова да отиде. Ама там всеки си знае колко и как работи.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.