Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:45 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Тема Цветове  
АвторHoвak (Нерегистриран)
Публикувано31.08.07 06:42



Интересува ме откъде може да се закупи книжка за цветовете. Не знам как се нарича, но съм виждал, че има такива каталози с цветове и техните стойности. Казаха ми по печатниците, но не знам такива.



Тема Re: Цветовенови [re: Hoвak]  
Автор Pич (съвсем непознат)
Публикувано31.08.07 23:56




заповядай, разрови се из сайта, ще ти е полезно.

ПРОБЛЕМЪТ НА СВЕТА Е, ЧЕ ГЛУПАЦИТЕ СА САМОУВЕРЕНИ, А УМНИТЕ ВИНАГИ СЕ КОЛЕБАЯТ.

Тема Re: Цветовенови [re: Hoвak]  
АвторHoвak (Нерегистриран)
Публикувано03.09.07 17:44



А нещо по-евтино няма ли. Бях виждал като книжки за около 40 лева



Тема Re: Цветовенови [re: Hoвak]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано04.09.07 01:24



казва се Цветова палитра и е различна както за различните видове мастила, така и за различните видове хартии. Има и евтини, дори безплатни, но каква полза от тях, след като не ти дават вярна представа какво ще излезе след печата?!!?



Тема Re: Цветовенови [re: AliBabach]  
Автор scuba (diver)
Публикувано04.09.07 15:42



тя и палитрата не ти дава представа какво ше излезе, щот на края се оказва, че печатаря го е печатал в края на раб.ден и е бързал да си ходи, и преди това е пил 2 водки...и водата в мастилата е била в повечко... и ВИНАГИ предпечата е виновен



Тема Re: Цветовенови [re: scuba]  
АвторPe (Нерегистриран)
Публикувано04.09.07 20:42



Знам за проблемите. Вижте сега не се занимавам професионално, отвреме навреме правя брошурки, плакатчета, въобще дребни неща нищо сериозно. Но ми писна да се чудя как да докарам този цвят, който съм си харесал и затова искам такава книжка. Бях виждал някъде, но беше отдавна.



Тема Re: Цветовенови [re: Pe]  
Автор Pич (съвсем непознат)
Публикувано05.09.07 10:41



Да не си с монохронен монитор?(шега)


Човече, ако е само до това, става и с добър монитор и правилни цветови настройки на софтуера ти.(макар там малко да зависи от водките на печатаря)


ПРОБЛЕМЪТ НА СВЕТА Е, ЧЕ ГЛУПАЦИТЕ СА САМОУВЕРЕНИ, А УМНИТЕ ВИНАГИ СЕ КОЛЕБАЯТ.

Тема Re: Цветовенови [re: Pe]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано05.09.07 10:46



Ако не се занимаваш професионално не ти трябва такъв каталог. Никаква работа няма да ти свърши.



Тема Re: Цветовенови [re: Pe]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано05.09.07 15:09



Съгласен съм с колегата - това е за професионална работа - професионален предпечат и печат. Има места (печатници) където 10% са ми излизали като 35-45% и други, където не са излизали изобщо!

За непрофесионална работа най-лесно е да отидеш и да видиш какво и как правят. В наш`та мила татковина цвета наистина зависи предимно от печатаря, с няколко изключения, които теб не те касаят. Идеята за пияния печатар не е особено приятна, но май в повечето случаи е доста близо до реалността



Не се гаси туй що се пуши!

Тема Re: Цветовенови [re: Пyшилиcт]  
Автор hirona (неизвестен)
Публикувано18.09.07 21:30



Случвало ми се е да повтарям корица на книга, като ползвам същия филм за цветоотделката, при същия монтажист, същия машинист (печатар), на същата машина със същия вид картон и въпреки това излиза различно от предишния път. Просто много неща са от значение. Дали мастилата са същите - не само като мастила, но и дали са със същата гъстота например. Степента на оводняване. Натискът на всеки цвят поотделно (особено ако машината е едноцветна). Обикновено машиниста никога не гледа скалите за да провери не само равномерността на разнасяне на мастилото по валците, но и да проконтролира силата на натиска. Видът на картона и хартията на който/която се печата - тяхната структура и степен на белота. Разбира се и водките са от значение, но противно на очакванията, съм виждал машинисти колкото на повече водки са - толкова по-перфектно работят. Не мога да кажа каква е зависимостта.:):):)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.