Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:17 20.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Преоразмеряване на голям брой обекти в CorelDrawнови  
Автор kostov12344 (непознат )
Публикувано18.06.07 14:03



Новак съм в Корела и се сблъсках със следната трудност. Имам група с голям брой обекти с еднаква големина примерно 1.05 мм. Има ли начин да ги преозмаеря например на 1.06 мм наведнъж, а не да давам на всеки обект, отделно размера. Ако променя размера на цялата група, размера на отделните обекти се променя, но трябва да налучквам с колко да променя групата, че обектита да станат точно колкото искам. Нещо като опция MassResizer smile.gif
Дано съм бил ясен с въпроса smile.gif



Тема Re: Преоразмеряване на голям брой обекти в CorelDrawнови [re: kostov12344]  
Автор Aмбъp ()
Публикувано19.06.07 09:16



Здравей:-)
Пробвай чрез полето Object Size и Skale Factor на лентата Property. Аз не съм никакъв специалист, но такава ми е идеята. После за Корела знаем, че там има възможност за копиране на действията.
Успех!



Тема Re: Групирай и мащабирайнови [re: kostov12344]  
Автор sol_lam (хайде пак)
Публикувано21.06.07 16:47



Аз не мога да разбера какъв ти е проблемът, не успяваш да го направиш пропорционално ли? Маркирай всички обекти, дай с десния бутон върху кръстчето в центъра на полученото нещо, там ще имаш опция за групиране, избираш Group (или Ctrl+G) и после горе в лентата над документа можеш да заключиш размера, има катинарче, което се натиска до полетата, в които пише колко е широка и висока групата ти от обекти. Пишеш колко точно милиметра, или десети, или стотни от милиметъра искаш да получиш, а другата стойност автоматично ще ти се променя също и обектите ще се свиват или разширяват пропорционално. Ако искаш процентно, до полетата с мерните единици имаш такива, където директно пишеш процента. Ако си на инчове или нещо друго, промени си мерните единици на целия документ, щом ще работиш в мм.



Тема Re: Преоразмеряване на голям брой обекти в CorelDraw [re: kostov12344]  
Автор Jonata ()
Публикувано21.06.07 23:09



Просто тройно правило: а-начален размeр на обекта, b-краен размер на обекта, с-начален размер на групата
новият краен размер на групата е: b*c/a
Има разлика между това да променяш размерите обект по обект и да преоразмериш цялата група. В първия случай разстоянието между центровете на обектите остава същото, а във втория с променя с процента на преоразмеряване.



Тема Re: Преоразмеряване на голям брой обекти в CorelDrнови [re: Jonata]  
Автор kostov12344 (непознат )
Публикувано26.06.07 00:03



Точно това имам предвид, разстоянието между центровете не обектите спрямо един към друг и спрямо останалите обекти, които не се модифицират, да остане непроменено. Един по един ми е ясно как ще стане, ностажа дума за над 200 обекта и това няма да го правя еднократно. С мащабиране съм пробвал, но не върши работа, защото разстоянията се променят.



Тема Re: Преоразмеряване на голям брой обекти в CorelDrнови [re: kostov12344]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 13:08



В Illustrator става с Object/Transform/Transform each. За Corel - не знам.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.