Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:41 16.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За....." пилето и кЪлчищата":-)))нови  
Автор Aмбъp ()
Публикувано15.06.07 11:38



Привет на клубарите!


Приемате ли марсианки тук? Видях, че имате удобна писта за кацане и като едно реактивно пиле ще пробвам.....в кълчищата:-)
Та......!!! Посещавам аз едно курсченце по графичен дизайн и се уча да летя:-) Проблеми дал господ! Питам се - какво мислят професионалистите в бранша за подобна елементарна подготовка от 6 месеца в три нива?
Каква е базата от знания минимум за да може човек да каже "аз не съм лаик в областта", а малък професионалист.
Върху какво е задължително да се поставят акценти?
Питанията ми са много, но съм свенлива........пък и не искам от поста да ви се приспива:-))))




Тема Re: За....." пилето и кЪлчищата":-)))нови [re: Aмбъp]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано15.06.07 18:39



Не виждам как свенливостта ти ще помогне.

Относно курса, откъде да знаем? Какво се учи, колко, какво ПРАВИТЕ и такво учите като теория? Евентуално кой преподава? Каква оценка очакваш да получиш освен "ми, брево"?

Какво трябва да знаеш за да работиш спокойно? Ами тва е още по-дълга тема. Зависи какво искаш да работиш

Основни познания по дизайн, предпечат (страниране) векторна и растерна графика. Да можеш да правиш визитки, бланки, брошури, книги, периодика. Да оправяш снимки и да си правиш колаШчета. Да векторизираш без особен проблем и да познаваш основните функции на векторните програми. Да знаеш какво е монтаж, как трябва да се прави, защо... основно какво представлява печатна машина, СМИК, Спот, други видове печат, книговезтво и т.н. Да можеш да обясниш на клиент какво искаш да ти прати и КАК да го направи. Те тва е, най-накратко!

Успех!

Не се гаси туй що се пуши!

Тема Re: За....." пилето и кЪлчищата":-)))нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Aмбъp ()
Публикувано16.06.07 10:40



Забравила съм кавичките на "свенливостта":-)))
Благодаря ти за любезния и така полезен за мен отговор.
Тръгнах аз на този курс....не много мотивирана в интерес на истината, но с цел да се преквалифицирам, тъй като последните 15 год. съм се занимавала с едрова търговска дейност, която финализирах, като занимание и се самоналожи необходимостта от придобиване на някакви умение(що годе актуални към момента). Избрах курс по графичен дизайн, тъй като ми се видя най-обемен, визирайки броя на програмите с които се запознават курсистите. Преподавателите не са елитни имена в бранша, но е истина, че се стараят да поднесат материята максимално смилаемо и аз нямам забележки към методологията. Малко се прибързва и не остава много време за практически занимания, но ...можеби практиката им е посочила подхода, като правилен. Все пак е специфика и аз не съм капацитет в областта, което и определя мнението ми като субективно.
Тръгнах на курса с малко вяло настроение, но бързо бях заинтригувана и материята много ми допадна. Уча я с интерес и се стремя да възприемам максимално, но пред мен стои и езиковата бариера. Сега отчитам, че трябваше с курс по английски да започна, но вече съм направила грешката.
Какво се учи в курса? COREL DRAW и PHOTOSHOP сме взели до момента, като естествено сме започнали с офис пакета. Предстоят и други програми на Adobe, като Illustrator, Akrobat и макромедия. Флаш-също.
Онова, което ми се синтезира, като мнение е, че безкрайните комбинации от възможности вътре в самите програми се постигат с рутина и практика, важното е да се знаят оновните им предназначения и уникалните им екстри.
Предпечатът някак си не ме привлича обаче и печатниците няма да ми бъдат работно място най-вероятно.
Свикнала съм да работя с хора и съм изградила у себе си доста добри комуникативни умения, та ще се наложи да съвместя полезното с приятното и най-вероятно да си стана отново сама работодател, като сменя предмета на дейност обаче и сама рекламирам заниманието си. Онова, което ме впечатли(както казах вече) е моя интерес към материята и приятното чувство да я практикувам. Ненапразно озаглавих темата "за...пилето и кълчищата", тя отразява точно моментното ми състояние, макар че.....всъщност аз съм си една зряла на възраст гъска, която обаче убедено очаква лебедовата си песен:-))))
Предполагам си специалист в областта и ще ми бъде приятно да обсъждаме породили се в мен въпроси, относно специфики:-)))
Сега ще се взема в ръце и ще приключа, че комай.......минах границата:-))))
Още веднъж-БЛАГОДАРЯ!:-))))



Тема Re: За....." пилето и кЪлчищата":-)))нови [re: Aмбъp]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано17.06.07 01:25



Мерси за мнението, надявам се да си права

въпреки че се съмнявам.

Успех с курса! Поне според мен практиката е изключително важна. Така съм научил почти всичко, което знам, не че е много. Лично съм се отказал от курсове и подобни начинания.

За да се занимаваш с това сама трябва да знаеш почти всичко в занаята. Поне според мен. Лично, не бих се захванал с подобно нещо, но на теб пожелавам успех!

Не се гаси туй що се пуши!

Тема Re: За....." пилето и кЪлчищата":-)))нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Aмбъp ()
Публикувано17.06.07 10:58



Оооооооо....ти ме разбра погрешно, че мисля основната ми дейност да е реклама:-) Идеята ми е включване в пазара с недвижими имоти и рекламиране из нет пространството :-)
По отношение на опита сме единомислещи, както и вероятно по въпроса, че в нито една област не те чакат с питка и мен:-)


Най-накрая ще взема да организирам един магазин за надежди, което е моя стара идея и е опияняващо отлежала в мен:-). Специален маркетинг съм направила по въпроса и имам железен план за успех:-)))
Ще включа и дейността - сватовница, ей така.....за цвят:-)))
Благодаря за пожеланието за успех, той няма да ме подмине, тъй като съм чиста проба шопкиня и знаеш....генетично ми е заложено на Вуте да му е зле, а това е доказана във времето успешна методика:-))))(шегувам се, разбира се)



Тема Re: За....." пилето и кЪлчищата":-)))нови [re: Aмбъp]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано17.06.07 22:59



Кълчищата от този вид, начините за тяхното разплитане, а понякога и за допълнителното им замотаване обикновено се обсъждат тук:





Тема Re: За....." пилето и кЪлчищата":-)))нови [re: Jonata]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано18.06.07 08:58



Не виждам пречка да се обсъждат и тук


Бреййй имало още живи из този форум



Тема Re: За....." пилето и кЪлчищата":-)))нови [re: Jonata]  
Автор Aмбъp ()
Публикувано18.06.07 10:45



Благодаря за насоката:-)
Не бях влизала в този форум до сега:-) Има интересни неща наистина, но там сте много на ТИ с материята и за сега ще се излагам само тук:-)))


Ако знаеш още писти за кацане в материята, МОЛЯ ....покажи ми ги:-)))



Тема Re: За....." пилето и кЪлчищата":-)))нови [re: Jonata]  
Автор Aмбъp ()
Публикувано18.06.07 10:50



Повторенията ми са "любими", та какво мислиш ти - човек как трябва да се учи да лети из непознати ширини, височини.....абе изобщо в тази "материя":-))))





Тема Re: За....." пилето и кЪлчищата":-)))нови [re: Aмбъp]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 00:31








Мога да те уверя, че ще получиш отговор на всеки смислен въпрос в който и да е от тези форуми. Какво е смислен въпрос ли - казал го е Шекли: "Когато знаеш 75% от отговора"
Ти можеш, естествено да постваш където си пожелаеш, само вероятността да получиш полезен за теб отговор е различна...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.