Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:23 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: За....." пилето и кЪлчищата":-)))нови [re: Aмбъp]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 00:43



В тази "материя", както може би във всяка друга основният начин за учене е с проби и грешки. Добре е да има някой, който да ти покаже поне основните неща, но докато лично не се издъниш достатъчен брой пъти няма да се научиш. Странно, що за учебна програма е на твоите курсове, след като за добро усвояване само на една от няколкото преплетени там професии са необходими 2-3 години целодневни занимания. Както и да е, пожелавам ти успех в начинанието.





Тема Re: За....." пилето и кЪлчищата":-)))нови [re: Jonata]  
Автор Aмбъp ()
Публикувано19.06.07 08:29



Джон, ти си слънце сред облачното небе, притиснало ме в момента:-)))
БЛАГОДАРЯ за адресите!:-)
Както споменах вече....на всичкото ми заплитане аз имам и езикова бариера, но пък като една зряла гъска се оправям добре с руския и като се замисля ми остава да догоня САМО някакви си 75% правилна ориентация в обстановката:-)) Ако не друго, то поне съм силно интуитивна и това няма как да не е ПОНЕ 1% от споменатите, та като за начало трябва да съм "обнадеждена":-)))



Тема Re: За....." пилето и кЪлчищата":-)))нови [re: Jonata]  
Автор Aмбъp ()
Публикувано19.06.07 09:03



Курсовете, които посещавам са по програма, разработена от екип на министерство на образованието и социалното министерство. Онова, което на практика се получи след месец и половина ежедневни занимания(по 6 астрономически часа дневно) е напускането на 50% от курсистите с мотив-невъзможност да схванат и необходимия минимум за да вървят по някакъв начин напред. Вчера напуснаха още две дами, за които не би могло в никакъв случай да се каже, че НЕ са НАД средно интелектуално ниво ( и двете са с висше образование и бяха работили с офис пакетите). Мисля си, че вероятно тази материя се преподава така-изсипва се доста информация теоритична и се залага на някакъв % усвояемост, който в последствие е полезен до толкова, че да не се изгубиш в необятността на програмите. За придобиване на практически умения мисля, че изобщо и дума не може да става.
В крайна сметка всяко нова област с която човек се сблъска взема първо своето и впоследствие евентуално дава(което естествено не е съвсем сигурно), но пък затова са различията м/у нас.
Ти сам казваш, че са необходими 2-3 години целодневни занимания и усъвършенстване по метода проба и грешка. Онова, което аз очаквам като резултат от курса е поне да съм наясно в коя посока да започвам смело да експериментирам, въоръжена с оптимизма на шопската специфичност:-)))
Хубав ден ти желая!:-)



Тема Re: За....." пилето и кЪлчищата":-)))нови [re: Aмбъp]  
Автор Celeste ()
Публикувано19.06.07 12:13



По въпроса за "пробите и грешките" има една приказка:
"Умния се учи от грешките на другите, а глупавия от своите".

За съжаление мога само да си представя какво е нивото на курса, който провежда Министерството на образованието.
Джоната е прав, че тези неща (занаята) се учи с практиката.
Иначе аз лично в последно време залагам предимно на видео уроци за "запознаване с новите особености на графичните програми". Бързо, лесно и пести време и усилия. Лошото, че трябва да се имат минимални познания по английски. Но за справка мога да посоча 2 сайта:




На вкус и цвет товарищей нет

Тема Re: За....." пилето и кЪлчищата":-)))нови [re: Celeste]  
Автор Aмбъp ()
Публикувано19.06.07 12:29



Благодаря много за отзивчивостта!
Я ми кажи, моля те - какво визираш ти под минимални познания по английски език? Курс в едно елементарно, първо ниво ще ми свърши ли работа според теб?



Тема Re: За....." пилето и кЪлчищата":-)))нови [re: Aмбъp]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 21:22



Не съм ходил никога на курс по английски. Нито имам представа какво се учи на първо ниво там.
Най-добре си дръпни видео файлче от някъде и пробвай.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.