Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:48 18.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Тема Принтернови  
Авторteo (Нерегистриран)
Публикувано19.03.07 15:09



Здравейте на всички!
Моля ви за един съвет. Ще купувам цветен принтер, висок клас, формат А3. Какво ще кажеше за Konica-Minolta MagiColor 7450? Някой има ли впечатление от тази марка и от този модел? Трябва ми някаква машина до 5000-6000 лева максимум с ДДС за принтиране на цветни изображения поне до 250 грама хартия и при максимално ниска себестойност за този ценови диапазон. Моля ви, предложете нещо свястно и този модел на Минолта заслужава ли си?



Тема Re: Принтернови [re: teo]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано19.03.07 16:40



То си е твоя работа, ама видя ли колко му струват консумативите на тва нещо?

Принципното ми мнение за тази марка е ужасно. Никога не съм псувал толкова много!

Имат сервиз хората, корктни са, но просто е много скъпо. Поне според мен.

Лично съм фен на НР.


За какво ти е такъв принтер, всъщност? Ако не е тайна

Не се гаси туй що се пуши!

Тема Re: Принтернови [re: Пyшилиcт]  
Авторteo (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 00:39



За малка рекламна агенция


Трябва ми формат А3+ при ниска себестойност на копие, осигурен сервиз и поддръжка и с добри характеристики на печат до поне 250 грама. А бюджетът е ограничен - до 5000-6000 лева...



Тема Re: Принтернови [re: teo]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано20.03.07 14:29







примерно

Юз гуугъл
НР е марката за мен!

Не се гаси туй що се пуши!

Редактирано от Пyшилиcт на 20.03.07 14:35.



Тема Re: Принтернови [re: Пyшилиcт]  
Авторteo (Нерегистриран)
Публикувано21.03.07 11:27



Ами, себестойността на копие при 5% запълване го дават 0,06 на страница. Сиреч, с едно зареждане на касетите вали 12 000 копия за CMY-цветовете,а за черното - 20 000 листа. CMY-касетите струват х95 лева без ДДС. Там някъде е и черната. Това добре ли е, Пушилисте, `ил не? Питам те, защото предполагам, че имаш повече опит от мен... Става дума за Konica-Minolta Bizhub C252 p



Тема Re: Принтернови [re: teo]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано21.03.07 22:26



Не съм експерт в областта! За мен е малко 5% на стр., дори за текст, но ти си правиш сметката. Първото е принтер, второто е многофункционално устройство, или греша нещо. Виж каква дейност ще развиваш, каква техника ще ти е нужна (с какви мощности) и си направи сметката. Не мога да избера вместо теб!

За коника-минолта ти казах мнението си, тва е, като се замисля.

Не се гаси туй що се пуши!



Тема Re: Принтер [re: Пyшилиcт]  
Авторteo (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 00:25



Определено не ми трябва за офис-нужди, а за малко рекламно студио- визитки, дипляни и т.н. Поне от това, което видях досега като себестойност ми харесва... А и като печат. Верно, като цена на устройството е скъпо, но дано само в това е кусура...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.