Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:44 18.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ролна машинанови  
АвторFoley (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 10:47



Здравейте!
Накратко: Издавам печатно издание (вестник). Периодиката е седмичник. Работя с една печатница, но искам да имма и нещо друго като оферта. Трябва ми печатница с РОЛНА машина, заради по-ниската себестойност на единица копие за разлика от листовата машина. По възможност (пак за по-приемлива цена) цветоотделянето да се правди на паус, не на филм. Приемам и други предложения, стига цената да е добра!
Моля, ориентирайте ме към някоя печатница в София, Пловдив и/или Стара Загора...



Тема Re: Ролна машинанови [re: Foley]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано14.03.07 13:18



Препоръчвам ти този сайт.


Много работа можеш да си свършиш с него!

"Цветоотделянето" на паус? Това... не е никак препоръчително, дори за вестник! Човек, забрави за пасер, изобщо! Тва е невъзмжоно. Ако става дума за черно само, става. Губи се качество, но става. Одавна не бях чувал за такова нещо!

Не се гаси туй що се пуши!

Тема Re: Ролна машинанови [re: Пyшилиcт]  
АвторFoley (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 14:58



Да, знам за какво точно ми говориш, повярвай!:) Но и ако си наясно с печатните медии в БГ, ще знаеш, че последните години едно че пазарът се наводни с такива, второ че електронните такива девалвираха доста възможността за солидни продажби, а оттам - и падане на тиражи, нежда от по-ниска себестойност за единица бройка и т.н. и т.н. ... Затова и цветоотделянето на паус. Поне където съм пробвал ми вземат немалко за експонация. Иначе от 3 години правя въпросния вестник така - на паус. Е, не се напасва на 100-процента, но... икономически е обосновано... Та затова...





Тема Re: Ролна машинанови [re: Foley]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано14.03.07 16:26



Абе, дето се вика, аз у вестник работя

ама все пак! Тва с тиражите не е баш така, поне по мои наблюдения. Просто вече има КАДЪРНА конкуренция и по-претенциозна публика. Много редактори не успват да се нагодят и спират да печелят. Тва за интернет медиите... да ме прощават! Много малко хора използват тях за набавяне на информация, всъщност, основно са "драскачите" в печатните медии.

Щом ще го правиш на паус, предполагам нямате пълноцветни страници. Или поне се надявам да е така. Колкото и странно да ти звучи, пауса се разтяга и пасера се... абе "такова" се. Просто не става. Имаше разни тънки експонатори, ще гледам да открия телефонче, ама дайл мейл или нещо подобно, да не го поствам тук.

Не се гаси туй що се пуши!

Тема Re: Ролна машина [re: Пyшилиcт]  
АвторFoley (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 18:36



Батка, колкото и да мЪ йе срам да си го призная... от три години все на паус плющим, а вестникът е... пълноцветен, или CMYK, или с шарени картинки, или както там още поме да се нарече;))) Първочанално работехме с една СФ фирма за експонация, но вземаше много дебело за цветоотделка и... смених печатницата, а барабар с нея - и експонатора, демек почнахме на маа`ме на паусче:)) Sad, but true! Виж, ако се изготви човешка комплексна (цветоотделка и печат) цена...
Иначе мейлът е cv_ofer@abv.bg
Ще чЕкам за нещо, дай Боже, приемливо. Тоест, като за издание със скромни възможности, но за сметка на това пък със сериозни `ора, дето бакчат там:))
БЛАГОДАРЯ ТИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!



Тема Re: Ролна машинанови [re: Foley]  
АвторBилopп (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 10:30



http://demax.bg/
Имат ролни машини и печатат цветно, най-ниския грамаж май им е 45 грама весникарска хартия, но имаха някакво изискване за поне 10 000 тиражни удара (16 стр. А4 или 8 стр. А3). Не ползват филми, а доректна експонация на СТР.



Тема Re: Ролна машинанови [re: Bилopп]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано29.01.08 18:53



Пич... темата е на почти една година, мисля че човека или е намерил нещо ново или се е отказал. Пък Демакс колкото и да са свесни, няма да го правят без пари. Пича разпечатва странички на паус, смятай за какво става дума!

Не се гаси туй що се пуши!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.