Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:22 16.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Помощ за едни картинки?нови  
Автор Aлekc® (антрополог)
Публикувано03.03.07 00:59



Хора трябва от едни картинки да направя чертеж... т.е. картинката представлява примерно макет на дъска която се реже с трион...или примерно нож забит в ябълка... и са цветни. Аз трябва да ги направя да изглеждат като чертежи... Някакви идей?



----------------------------------------


Тема Re: Помощ за едни картинки?нови [re: Aлekc®]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано03.03.07 12:50



Препоръчвам ти Корел.
Прерисуваш върху тях.
С наличната информация това е, което мога да те посаветвам.

Какво точно е "картинка" и какво разбираш под "чартеж" не мога да знам! За мен картинка е всякаква илюстрация, чартеж, е едно такова с оразмеряване и цефрички отгоре стил 1:2000

примерно

Не се гаси туй що се пуши!

Тема Re: Помощ за едни картинки?нови [re: Пyшилиcт]  
Авторabe... (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 02:33



profesionalizym v bg(za bg)


kazvash tova,koeto iskash da kajesh...basi



Тема Re: Помощ за едни картинки?нови [re: Aлekc®]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано05.03.07 12:34



Само да добавя към писаното от Пушилист...
Ако под картинки -> чертежи имаш предвид векторизиране на растерни картинки, Corel е най-подходяща, както те посъветваха. И забрави за всякакви автоматични trace програми - добри резултати съм постигал само в 1-2 случая и то при МНОГО ПРОСТИ картинки. Удобен е режима Wireframe, защото тогава векторните линии се изобразяват максимално тънки (не ти закриват подложката), а самата растерна подложка е в Grayscale - т.е. пак се вижда достатъчно за рисуване.

Процедурата за векторизиране е:
Импортираш картинката в Корела, хващаш инструмента Pen и почваш да редиш сплайните. В определени случаи можеш да използваш елипси, правоъгълници и прави линии, естествено трансформирани за да паснат на нужната перспектива. Имай предвид, че много често нарисуваните от теб линии изглежда, че вървят по контурите на обектите, ама като ги погледнеш после без растерната подложка изглеждат ужасно криви.
Цялата работа си иска и малко художествен усет - да знаеш кои линии да начертаеш, кои можеш да пропуснеш, кои форми да поопростиш. Иначе се получават едни грозни картинки, претрупани с линии.

Като цяло - практиката му е майката. Дерзай и на 10-та картинка вече ще си му хванал цаката.



Тема Re: Помощ за едни картинки?нови [re: vens]  
Автор Aлekc® (антрополог)
Публикувано05.03.07 23:37



За да съм по-конкретен ето за такава картинка говоря

и да я векторизирам и да изглежда по същия начин само че да е само черти...т.е. като чертеж

----------------------------------------


Тема Re: Помощ за едни картинки?нови [re: Aлekc®]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано06.03.07 11:23



Оу! Това с векторизиране трудно ще стане, даже ще се очудя, ако излезе нещо коректно. В този случай си ги рисувай отгоре - най-удобно е да ги плеснеш на един леър, да го заключиш и да рисуваш отгоре с пен-а. Е, поне на мен така ми е най-удобно

Това на Корел или Илюстратор.

Нямам идея дали това е оригиналната резолюция, но ако е ще има моменти, където ще трябва да познаваш това, което рисуваш, или да си измисляш. Понеже при това прерисуване ще трябва да се съобразиш с графични изисквания гледай илюстрацията да е ясна - там където има светлосенки може да е наложително да сложиш линийка, нищо че такава може да ти се струва че няма.

Всъщност, едноцветни ли требе да станат?

Не се гаси туй що се пуши!

Тема Re: Помощ за едни картинки?нови [re: Aлekc®]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано06.03.07 12:36




Започнах я само, нямам време да я правя цялата, ама можеш да видиш принципа - прави линии от деформирани правоъгълници, елипси за кръглите елементи.
Забележи как на места линиите леко се разминават с пикселите. Ако вървя точно по средната линия на пикселите, после като махна подложката и картинката изглежда крива. Всъщност изображението не точно го рисувам, колкото го строя, играя си на псевдо-3Д. Ама така се получават най-добри резултати за картинки от този тип.
Виж, ако векторизираш нещо по-художествено като цветенца и хора, там си трябва по-творчески подход

Накрая си правиш картинката на размера, на който ти трябва, и след това настройваш дебелините на линиите, добавяш щрих на засенчените места ако искаш и т.нат. довършителни работи.

Мисля, че схвана вече. Успех!

П.П. И повече не наричай векторните картинки "чертеж", защото е подвеждащ термин за твоя слуай. Щото ако някой ми каже да направя чертеж от тази картинка, означава 3 перпендикулярни проекции на машината, с размери и т.нат. А на теб ти трябва векторизирана картинка.



Тема Re: Помощ за едни картинки? [re: vens]  
Автор Aлekc® (антрополог)
Публикувано06.03.07 22:06



Добре де разбрах....вече ще казвам "векторизирам" това с рисуването и аз се сетих обаче проблема е че това са някъде около 40-50 такива цвъкелчета (картинки) с low quality и би ми отнело около седмица работа за да ги пренарисувам... :( и накрая да ми кажат не ми харесват :( лошо



----------------------------------------


Тема Re: Помощ за едни картинки?нови [re: Aлekc®]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано06.03.07 23:02



Седмица? Недей бре. Трябва да станат по-лесно. Като ги почнеш ще видиш че не е толкова сложно

40-50 са пак добре, можеше да са повече.

Ако питаш направи няколко и им ги представи за одобрение. Да не стане "мяу"!

Би било един човек да ги прави, ако не ти се занимава или мислиш че няма да се справиш може да се уговориш с някой. Поне аз имам много работа в момента, но има достатъчно хора, които могат да ти помогнат.

Не се гаси туй що се пуши!

Тема Re: Помощ за едни картинки?нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Aлekc® (антрополог)
Публикувано11.03.07 14:34



Проблема е, че незнам как ще ми ги платят за да се разбирам с някой...

----------------------------------------




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.