Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:59 20.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Въпрос за ползване на таблетнови  
Авторvelio (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 20:28



Здравейте.
Имам нужда от мнение на хора които са ползвали таблети в своята работа.
Работя с EDA софтуер (Electronic Design Automation), по-конкретно с Altium Designer, където има доста щракане с мишката. В следствие на това имам малко проблеми с пръстите и китката вече.
Смятам да сменя "входното устройство" и да мина на таблет. Поради тази причина искам да попитам - доколко е удобен таблета за работа с обекти по екрана, както и с менюта и изобщо в Windows? Може ли да замени пълноценно мишката?
В софуера, който ползвам, постоянно се местят и позиционират обекти с някаква точност и ще е много неприятно да има разни ефекти като забавяне, притрепване, подскачане и други неадекватности...



Тема Re: Въпрос за ползване на таблетнови [re: velio]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано19.02.07 12:27



Един познат ползва таблет и покрай него съм го пробвал малко - това е устройство предимно за рисуване. Не че не действа като мишка, ама е по-неудобно, поне по мое виждане. Моят приятел си клика по менютата с него, ама не е толкова много, както на теб ти трябва.
Като обобщение: личното ми мнение на рядко ползващ таблет човек е, че не става за мишка. Виж, ако рисуваш - има голяма полза от него.

Най-добре си направи максимално удобна работна среда - удобна повърхност, на която да легне ЦЯЛАТА ти ръка от лакътя надолу поне; чести прекъсвания на голямото накликване с упражнения за пръсти (има много в нета) и т.нат.
Има такава болест, забравих и името, която се появява от многократно повтарящо се късо движение (напр. кликане с мишката) - потърси нета за нея и виж какви препоръки дават.
Дано съм помогнал поне малко...



Тема Re: Въпрос за ползване на таблетнови [re: velio]  
Автор Pич (съвсем непознат)
Публикувано20.02.07 22:23



Както ти е казал vens, таблета е предимно за хора, занимаващи се с рисуване на дигитални изображения(Основно на Корел Пейнтър IX). Въпреки, че има много модели на WACOM(марката лидер на таблетите), които са комбинирани с мишка. Хубавото при писалката е, че има много хиляди нива на натиск(нужно определно на художниците).
Бих те посъветвал все пак да пробваш с какво ще ти е по-лесно.
От известно време ползвам таблет WACOM INTUOS-3 A5, който е с мишка и писалка и се хващам, че мишката почти не я ползвам

.
Ако пък те интересува какво може да се нарисува с таблет, заповядай тук:

Разрови се из форума-90% от колегите работим директно с таблета в ПС-то.

ПРОБЛЕМЪТ НА СВЕТА Е, ЧЕ ГЛУПАЦИТЕ СА САМОУВЕРЕНИ, А УМНИТЕ ВИНАГИ СЕ КОЛЕБАЯТ.

Тема Re: Въпрос за ползване на таблет [re: velio]  
Авторvelio (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 13:07



Благодаря за отговорите. Мисля все пак да взема таблет. За свикването - ами аз се научих да работя с лявата ръка с мишката, пък какво остава за една писалка

.

Засега се ориентирах към Graphire4 Classic, A5, тъй като е с по-височка разделителна способност (от Volito) и е с поносима цена, а и го има в ценовата листа на Adcom...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.