Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:56 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Тема Принтерски файл?нови  
Авторlivanov (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 12:42



Здрвейте, отскоро се занмивам с предпечат, като използвам InDesign.
В края на тази седмица се очаква да завърша едно издание, но в печатницата го искат на принтерски файл.

Моля кажете ми как да го конверирам от In Design в принтерски файл! Предполагам, че въпроса ми е много тривиален, но... имам нужда от принтерски файл.


Благодаря Ви!



Тема Re: Принтерски файл?нови [re: livanov]  
Автор scuba (diver)
Публикувано29.01.07 14:07



Print it on ScitexExtreme3_L3 (примерно):-) Само не знам с какви PPDта ще ти го искат. Не е болка за умиране - само първия път е малко трудно



Тема Re: Принтерски файл?нови [re: scuba]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 14:59



Предполагам става въпрос за PS файл. Щом го искат ор печатницата трябва да ти дадат съответните PPD, за да си получат правилния файл.
Иначе спокойно можеш да им занесеш ПДФ файл. Индезайна си прави много читави ПДФ. Най-добре се свържи с някой от печатницата който работи на РИП-а и говори с него. Не трябва да те е срам, питаш колкото трябва за да им занесеш правилния файл. Може да има още някакви особености които си ги знаят само в печатницата.



Тема Re: Принтерски файл? [re: Celeste]  
Авторlivanov (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 11:58



Благодаря Ви много!

Ще се опитам





Тема Re: Принтерски файл?нови [re: livanov]  
АвторГOCT (Нерегистриран)
Публикувано09.02.07 23:46



ИЗВИНЕТЕ, ЧЕ ВИ ЗАНИМАВАМ С ТОВА, НО ПОНЕЖЕ ИМАМ ПРОБЛЕМ С ПРИНТЕРА, РЕШИХ ДА ПОПИТАМ ТУК. ПРИНТЕРЪТ МИ Е PANASONIC - KX-P1150. НАЛАГА МИ СЕ ДА РАЗПЕЧАТАМ ЕДИН ДОСОВСКИ ФАЙЛ, НО КАК ДА СИ НАСТРОЯ БУКВИТЕ ДА БЪДАТ ПО - МАЛКИ? ВЪОБЩЕ ОТ КЪДЕ ДА РЕГУЛИРАМ ГОЛЕМИНАТА НА БУКВИТЕ?
бЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ВСИЧКИ, КОИТО ЩЕ СЕ ОТЗОВАТ.



Тема Re: Принтерски файл?нови [re: ГOCT]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано10.02.07 23:57



Кой точно ДОСОВСКИ файл искате да разпечатате? autoexec.bat command.com config.sys или некой друг????



Това на коя програма е писано или дали имате Word на компютъра, няма почти никакво значение!

Не се гаси туй що се пуши!


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.