Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:12 20.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Pfotoshop  
Авторpaint (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 12:01



Moje li nqkoi da mi kaje kak stava promqnata na cveta na kosa naprimer.kak ospqvat da selektirat vsqko kosum4e? Ako moje da mi kajete kak stava ili ot kude da pro4eta nqkoi tutorial za tova.





Тема Re: Pfotoshopнови [re: paint]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано27.09.06 12:01



Става не само със селекция на косата а с настройки на четката (овърлей, примерно) или с подмяна на цвета (колор баланс, отново примерно).

Не се гаси туй що се пуши!



Тема Re: Pfotoshopнови [re: Пyшилиcт]  
Авторpaint (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 14:37



Az go pravq sas color balansa oba4e purvo nali opredelqm zona za koqto shte vaji promqnata. za po finno izrqzvane polzvam extract no ne stava idealno dobre se polu4ava no ne e idealno:) ako ne te burka obqsni kak stava po podrobno ili mi prati link kum nqkoi tutorial





Тема Re: Pfotoshopнови [re: paint]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано28.09.06 17:44



Чай са. Мисля че само селекция ще ти свърши работа бре? Кви екстракции... нещо не зацепвам сигурно...

по-добро селектиране, ами зависи от снимката, демек релефа на косата. Можеш с магнитното ласо да си джиткаш, куик-маск-а или както прецениш де, зависи от стила на работа



Колор баланса не бачка ли само със селекцийка? С кой Шопец си, всъщност?

Не се гаси туй що се пуши!

Тема Re: Pfotoshopнови [re: paint]  
Автор Pич (съвсем непознат)
Публикувано28.09.06 21:44



А косицата каква е? Права или къдрава? Щото има различни шампоани за тях. Ми ходи в близката дрогерия-бои колкото искаш, кеф ти на Вела, кеф ти на Гарние(аре стига, че все едно им правя реклама)


Сериозно: маски, бре пич, маски-или най-лесното, правиш си патче,после селект-фийдър, стойност в зависимост от резолюзията на картинката(сам ще си го нагодиш), и после мести стойности по каналите, докато стане.Тук там може да се наложи да потъмняваш/изсветляваш, ама това са довършителни щрихи.
Аре успехКопай, братче, само с четене не става.



Тема Re: Pfotoshopнови [re: Pич]  
Авторpaint (Нерегистриран)
Публикувано29.09.06 10:11



s magnitnoto laso ne moje da stane tolkova detailna selekciq. a maskata ne e li prosto edna selekciq vse pak i tq trqbva da se opredeli. kak da go napravq?



Тема Re: Pfotoshopнови [re: Pич]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано29.09.06 12:43



Мдам, ама ако има развети коси (или къдрави такива) става МНОГО трудно. Особено ако искаш да сменяш цвета САМО на косата, а не на прозиращите парченца от фона през разпилениет косъмчета.
В определени случаи става, ама много зависи от конкретната снимка - ако фонът е в близък до косата цвят - много зор ще видиш.

На мен ми е по-голям проблемът, когато трябва да изрежа подобни коси и да сменя фона - тогава стават много кофти резултати и винаги се губи от косата





Тема Re: Pfotoshopнови [re: paint]  
Автор Pич (съвсем непознат)
Публикувано29.09.06 14:21



Зарязвай ласата-още повече магнитното-прави си пат на ръка, отсечка подир отсечка-така е най-сигурно, още повечел, че след това винаги можеш да се върнеш и да си я дообработиш.



Тема Re: Pfotoshopнови [re: vens]  
Автор Pич (съвсем непознат)
Публикувано29.09.06 14:23



Да, зависи каква е снимката, но като цяло с ръчни патове, лупа и много кьоравене ша стани

И никаква магнитни ласа-разбира се!



Тема Re: Pfotoshopнови [re: Pич]  
Авторpaint (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 08:49



Abe kolko dobre trqbva da selektira6 naprimer zonata kadeto svurshva kosata i zapo4va kojata?!?!? tam kosata se razmiva i kosum4etata sa mnogo finni.Neshto ne mi e mnogo qasno. daite nai dobre adres za tutorial.Taka kakto obqsnqvate sum probval s kiorene i lupa i selekcii no vinagi ostava zonata s finnite ili otdelnite kosmi.





Тема Re: Pfotoshopнови [re: paint]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано05.10.06 12:59



Ми требе некъв лек федър да пуснеш, кака/баце. Затва не мисля че патх-а не е толко подходящ. Там федър май нема.



Не се гаси туй що се пуши!

Тема Re: Pfotoshopнови [re: Пyшилиcт]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано05.10.06 14:55



има федър, ама е общ за селекцията с целия път. Ако искаш да направиш селекция с федър 1 пиксел, например, и после да добавиш зона, която е с 5 пиксела федър - ти трябва или ласо (с променяне на стойността на федъра при двете селекции) или 2 пътя (пак със задаване на съответния федър за всяко селектиране), ама то е същото - само дето не е с пътища.
Разбира се, съществуват и комбинациите с път+ласо, куик маски и още абракадабри, ама целта е същата





Тема Re: Pfotoshopнови [re: vens]  
Автор Pич (съвсем непознат)
Публикувано05.10.06 15:26



Анджък.
Лупа яко, пиксел по пиксел и т.н.
А и най-важното: Имиджа за какво ще се ползва? Опаковка на боя за коса ли, борд, телевизия или за мащабирана пътна карта за въшките?
Щото ако е за въшките е сложно, там трябва да укажеш дека е всеки косъм, дека свършва кожата, от къде да се провират гадинките и т.н.


Да ти кажа, няма нужда да се втеляваш толкова, да не мислиш,че след печата тия работи се забелязват?



Тема Re: Pfotoshopнови [re: vens]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано05.10.06 20:05



Пътечки и селекции.... бацка, поне у тоя форум гледам нещата, които препоръчвам да са МАХ упростени

Иначе различни федъри, тва е убуу

Не се гаси туй що се пуши!

Тема Re: Pfotoshopнови [re: Пyшилиcт]  
Авторpaint (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 10:35



Ne mi trqbva za boq za kosa ili neshto si tam drugo. Iskam prosto da go napravq. S feather na lassoto stava za seleksiqta ot kum kojata no ot drugata strana kadeto e po kontrasno trqbva druga selekciq. tezi kosi koito sa razpileni oba4e ne uspqh da gi selektiram po nikakuv na4in.stava duma za otdelni kosmi i mnooogo malki grupi ot kosmi koito sa razpileni po ramenete oba4e te sa tolkova malki 4e na pruv pogled mnogo ne se razli4avat ot promenenata kosa.e dobre shteshe i tqh da moga da promenq no...

mai nema da stane
Blagodarq vi za pomoshta



Тема Re: Pfotoshopнови [re: paint]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано06.10.06 13:02



точно за това писах в първия ми постинг по тая тема - аз поне досега не съм открил начин да изолирам такива пръснати и хвърчащи косъмчета. Ако някой знае работещ трик - черпя





Тема Re: Pfotoshopнови [re: paint]  
Авторnikolexa (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 07:04



http://www.shanzcan.com/photoshopmama/colorhair/root2atip.mov




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.