Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:31 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Смесване на Пантон цветове в Илюстраторнови  
Автор vens (малко странен)
Публикувано30.08.06 09:41



А аз си мислех, че познавам добре Илюстратор


Имам векторна картинка от повече от един Пантон цветове. Искам да направя пасерите с цвят - смес от 100% всички използвани пантони. И не мога в палитрата да го излъжа за тая работа.

Сетих се да сложа един над друг няколко пасера, всеки в съответния Пантон, като не забравих и да им дам овърпринт. Ама експонатора ли оверрайдва настройките, или не е това наина - като резултат си имах само най-горния пасер

Та, въпросът ми е: може ли да се смесва в един цвят повече от един Пантон, така както се смесват C, M, Y и K? Или Пантон с Магента, и т.нат.?
Мерси предварително на отзовалите се?



Тема Re: Смесване на Пантон цветове в Илюстраторнови [re: vens]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 10:11



Колко пантона имаш?
А има ли ЦМИК освен пантоните?



Тема Re: Смесване на Пантон цветове в Илюстраторнови [re: Celeste]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано30.08.06 10:57



В конретни случай имам 2 пантона, ама сега се налага да правя картинка с 5-6 пантона. Интересува ме и общия случай - смесване на няколко цвята, пантон със иили без някой от CMYK-a.

Единственото смесване, което направих, е градиент - от един пантон към друг (или към някакъв CMYK). Тогава междинните цветове са смесица. Но искам да знам дали е възможно директно задаване на смесен цвят, не само заради пасерите. Напр. цвят, който е съставен от 50% пантон и 50% Y??



Тема Re: Смесване на Пантон цветове в Илюстраторнови [re: vens]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 15:03



Възможно е в Индизайна, за Илюстратор не знам да може.
А ако имаш само 2 пантона просто си използвай цмик цветове и няма да имаш грижи.
Виж с 6 пантона може да имаш проблем. Сещам се, че имаше някакъв плъгин за цветооделяне на хексакром (6 цвята) може да ти свърши работа но питай Гуугъл за името на плъгина, че не помня вече :)



Тема Re: Смесване на Пантон цветове в Илюстраторнови [re: Celeste]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано30.08.06 16:39



Е, щом и ти не знаеш, значи не може


Иначе аз си правя картинката в пантони като да си я види клиента и като я одобри, почва едно заменяне на пантоните с C, M, Y и K. Но това може да се използва само до 4 цвята.
Ама що трябва да се прави всичкия тоя допълнителен труд, като може просто да се цветоотделят Х пантона и (до)4 CMYKa и готово?
И си мислех, че това не е толкова рядко срещана задача и корифеите от Адоби би трябвало вече да са я вкарали като възможност в Илюстратора - зер, вече амнайста версия изкараха

Както и да е - мерси за отговора



Тема Re: Смесване на Пантон цветове в Илюстраторнови [re: vens]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 11:04



Днеска си поиграх малко с Илла ЦС2, отворих си един документ, една палитран на Пантон и нахаках вътре преливки от пантон към пантон, преливка от пантон към цмик, чист пантон и цмик само, и един правоъгълник с регистрейшън цвят. След това очертах с един правоъгълник кроп-а и му дадох мейк кроп.
На принта после си използвах Адобския принтер на акробата, с неговото ппд, и там си излязоха всички пантони с всички скали и пасери и т.н.
А регистрейшън правоъгълника си излезе във всички пантони+цмика - поне с това няма проблем.
Аз обикновено си пускам нещата от Куарк и напоследък от Индизайна. от Илла не съм пускал нищо много отдавна - такава ми работата. Но мисля че не би трябвало да имаш проблем ако ги слагаш регистрейшън това което искаш да ти излезе във всички палети на цветоодлката.



Тема Re: Смесване на Пантон цветове в Илюстраторнови [re: Celeste]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано31.08.06 20:24



Много мерси - това ми решава главния проблем с пасерите.
Е, ако искам даден правоъгълник да ми е 50% Pantone 7380 + 100% Y ще трябва да исмислям акробатики


Жив и здрав да си!



Тема Re: Смесване на Пантон цветове в Илюстраторнови [re: vens]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 22:06



Нещо на мене не ми е ясно, може би, защото не съм се сблъсквал с такъв проблем.
Защо изобщо ще ти е нужно да имаш 50% Пантонски цвят + 100% Жълто например. От това ще се получи някакъв съвсем 3 цвят и ако така и така си печаташ ЦМИК+пантон - избери си какъвто цвят ти трябва в цмик и си печатй с него. За какво точно са тези акробатики с смесването на цветовете??



Тема Re: Смесване на Пантон цветове в Илюстраторнови [re: Celeste]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано01.09.06 10:46



Защото се случва да правя графика с няколко фиксирани цвята - ама не СМУК. Ако всеки обект си е с отделен цвят или проценти от този цвят - всичко е ОК. Тогава имах проблем само с цвета на пасерите, ама вече ми го разрешихте



Пример:
Цвете в 2 цвята
- жълта чашка - У
- светло синьо небе - С
- стебло с листа - У+С

Това горното става със СМУК и си цветоотделям само С и У - прекрасно.
Обаче, ако трябва цветовете да са други - напр. синьо и червено, и искам да има обект във виолетово (смесица от двата) - йок, не мога Във Фотошоп може да се направи такова смесване в дуоколор файл, ама в Илюстратор още не са го вкарали.

Както и да е де - като не може, не може. Поне да знам в чий телевизор е повредата



Тема Re: Смесване на Пантон цветове в Илюстратор [re: vens]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано01.09.06 11:41



А бе то за можене - може....

Дай да вземем за пример туй цвете дето си го дал:

Пример:
Цвете в 2 цвята
- жълта чашка - У
- светло синьо небе - С
- стебло с листа - У+С

Направи си един документ и си направи цветето както е там в Цмик - до него направи 2-ро цвете като Циана и Жълтото преди това си ги задай като СПОТ цветове в палитрата. Сега там където искаш да получиш смес в % жълто + % циан просто сложи единия цвят в Мултиплай и задай си съответните % които искаш да се смесят за 2-та цвята. Примерно 100Y + 50C (като Ц ти е в мултиплай с 50% опацити) - трябва да получиш същото зелено като при ЦМИК с смесване на 100Y+50C.

Пробвай и с други спот цветове и ще видиш че се получава




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.