Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:39 25.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Сканиране на цветен листнови  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано02.06.06 12:53



Как да сканирам изображение от цветен лист, така че да премахна фона. Искам да стане с бял фон, а не с този на листа.

Или ако не става при самото сканиране как да го направя от Photo Shop?

Благодаря Ви



Тема Re: Сканиране на цветен листнови [re: niki]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано02.06.06 13:37



Препоръчвам да не го правиш при сканирането, а в последствие с PhotoShop.
Обаче как точно зависи много от конкретната страничка, от това колко цвета на фона участва в изображението, и още куп неща.
На прима виста се сещам за поне три начина да се направи, ама подходът зависи от конкретния случай.
Ако познаваш възможностите на PhotoShop няма да питаш как да се направи. А ако не ги познаваш - по добре дай да го направи някой, който може. Това е, ако искаш да стане хубаво.



Тема Re: Сканиране на цветен листнови [re: niki]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано02.06.06 15:39



Забавно ще бъде обяснението.

Значи - ДА, може, но как да стане зависи от това за какво ти е снимката. Ако успееш да махнеш фона при сканиране ще си накъсам дипломата!



Първо, фона трябва да е бял, или прозрачен.
Второ, за какво ти е снимката (интернет, печат)
Трето, доколко познаваш Фотошоп - Пен туул или работа със селекции
Четвърто не се сещам

Не се гаси туй що се пуши!

Тема Re: Сканиране на цветен листнови [re: niki]  
Авторinside (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 01:37



Сканирай и после с гумата в Photo Shop... Всекакви тулове само сте ти скъсат нервите (то и гумата ще ти ги скъса, ама поне крайния резултат е по-добър)



Тема Re: Сканиране на цветен листнови [re: inside]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано19.06.06 12:24



Много правилно! И с гумичката ще почистиш ВНИМАТЕЛНО около и вътре във всяка буквичка


Аман от "полезни" съвети



Тема Re: Сканиране на цветен листнови [re: inside]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано19.06.06 18:28




Никъв коментар, що се не изтъркаш и ти?
Майкоооо, нищо чудно, че не можем да си намерим заместници за отпуски!

Не се гаси туй що се пуши!

Тема Re: Сканиране на цветен листнови [re: Пyшилиcт]  
Авторinside (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 21:22



Да, и с гумичката отвътре на буквите :) Ако ми покажете поне едно изображение (преди и сега) което е изчистено само с инструмент/инструменти публично ще се извиня за тъпия ми съвет. Приемето го като предизвикателство докато аз си карам отпуската.. (и недай си боже да ви е оръфан контура ще искам вие да ми си извините :) )



Тема Re: Сканиране на цветен листнови [re: inside]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано19.06.06 22:38



Тъй! Първо прочети какво е значението на думата "тифец". Като приключиш прочети предните постове:

За печатане се използва pen tool и създаване на пътечка.
За интернет фона се премахва с алфа канал (въпреки че почнаха и пътечки да използват напоследък тез пичове).

Когато използваш гумата ти не премахваш нищо! Гледай на нея като на четка с втория цвят, който си си избрал. С нея можеш да направиш фона БЯЛ, но не и да го МАХНЕШ, за което пита чиляка. Със същия успех може да дадеш бял фон на четката и да мажеш отгоре. Лично ми е писнало от подобни изцепки!

Не мисля да се оправдавам с примери (да ги правя тепърва). За печатни, виж спортните страници в кой да е вестник, все има некоя топка или крак дето да се подава.

Алфа каналите се виждат само у шопо! За потребителите те са невидими Айде наздраве!

Не се гаси туй що се пуши!

Тема Re: Сканиране на цветен листнови [re: niki]  
Автор Pич (съвсем непознат)
Публикувано19.06.06 23:09



Niki, предполагам вече си извършил споменатата операция, но ако все още не си те съветвам да си намериш някое приятелче с познания за ФШ да ти го спретне за 10 мин. Тук и да ти обясняваме, ако ги нямаш познанията, едва ли ще разбереш нещо или най-много да се омажат нещата.



4алгата е вирус, който се лекува с JAZZ
В аптеката до вас.

Тема Re: Сканиране на цветен листнови [re: Пyшилиcт]  
Автор= (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 13:33



Аз пък ползвам само маски, и спрях пътечките, и ги ползвам и за печат и за нет. Така, че е въпрос на избор!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.