Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:43 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: tzvetelin, Пyшилиcтнови [re: Pич]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано15.06.06 17:29



Големия праз идва с клиента

като види резултат. Главоболие и т.н. напълно съгласен. За съжаление немам 900 еДро па и нема да ми се дават

Прав си за очите! Чалгата нивгаш нема да е джаЗ!

Не се гаси туй що се пуши!

Тема Re: tzvetelin, Пyшилиcтнови [re: Пyшилиcт]  
Автор Pич (съвсем непознат)
Публикувано15.06.06 17:54



И аз го искам EIZO-то, ама ........ в къщи съм с LCD не'къв Филипс дето черното му сивее, та всичко после си го нося в офиса да си го донаправя и донастроя на CRT-то



4алгата е вирус, който се лекува с JAZZ
В аптеката до вас.

Тема Re: tzvetelin, Пyшилиcтнови [re: Pич]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано16.06.06 12:32




така става, доста често при тва
искам - нема

Не се гаси туй що се пуши!

Тема Re: tzvetelin, Пyшилиcтнови [re: Pич]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 16:53



Честно казано не се бях сетила за LCD Eizo, макар че те винаги са първите споменавани щом става въпрос за професионален монитор.

Наистина е скъпичак и може би след 2 години ще му падне малко цената, но пък ще има друг с още по-добри качества....както винаги става. Обаче се чудя защо този монитор има толкова ниски от известните на всички данни, т.е.:

Pixel Pitch 0.294 × 0.294 mm
Brightness 280 cd/m2
Contrast Ratio 450:1
Response Time 20 ms (typical)

Иска ми се да разбера нещо повече за отражението на тези данни върху качеството на монитора, когато се ползва за професионални цели и много ми се иска някой да ми разясни това. Значи ли това, че за такава обработка е важно само да може да се калибрира хардуерно, защото те повечето СРТ-та май нямат също хардуерена калибровка или просто не са измислили перфектният безвреден за очите монитор и този за сега се доближава до най-доброто?

Иначе наистина въпросът ми за LCD монтитор, подходящ за графична работа се породи, когато се породи и въпросът "дали започвам да не виждам". Имах компютър в къщи още преди 20 години, да речем че за около 4 от тях съм изгубила итререс, но от 9 години насам сигурно се събира всекидневно стоене пред монитора по 9 часа....каквото и да си говорим трябва да се мисли за здравето, а то....винаги е много скъпо с тенденция, ако не оделим пари "сега" да ги отделим по-късно, когато нямаме избор, но за лечение



Тема Re: tzvetelin, Пyшилиcтнови [re: Диди]  
Автор Pич (съвсем непознат)
Публикувано19.06.06 20:47



И аз винаги съм се чудил защо има такива параметри, но предпочитам да ги тествам на място-вади ли реални CMYK, ако ще да закъснява и с 2 минути.......(майтап)
Всичко е рекламен трик 4мс, 8мс-човешкото око не може да усети разликата, а и дочух (не знам дали е вярно), че колкото по-малко милисек. толкова по-малко цветове-може и да не съм прав.

4алгата е вирус, който се лекува с JAZZ
В аптеката до вас.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.