Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:15 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Тема Конвертиране pdf to post scriptнови  
Авторпиcнa ми (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 19:32



Та. Измъчих се. Искам да конвертирам pdf to post script и не става, мамка му!!! Ползвам Адобе Професионал 7.07. В смисъл той го конвертира някак си, но после аз трябва да го implement в LaTex и там нещата се размазват. Дава ми че му липсвал някакъв BoundingBox не го отваря нито GSView (дава ми някакви DSC warnings), нито пък LaTex го компилира. Като се опитам от Адоба да го запиша в post script излизат един куп сетингс, които не знам какво значат и каи да са включени и изключени..........
Някой да има идея?



Тема Re: Конвертиране pdf to post script [re: пиcнa ми]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 22:30



Ако въпроса е да направиш Eps - (Encapsulated Postscript) - записваш със Save as. Ако искаш "истински", неподправен Postscript - печатиш към файл за който и да е Postscript принтер. Когато говориш за "Адобе Професионал 7.07." вероятно имаш предвид Adobe Acrobat. Как обаче да вкараш всичкото това в Latex - нямам идея, защото съм виждал латекс само под формата на кофи по 25 литра. Какво искаш да направиш с него и защо не го правиш с това, с което (поне според мен) си трябва - Quark, PM, Indesign?



Тема Re: Конвертиране pdf to post scriptнови [re: Jonata]  
Автор Celeste ()
Публикувано04.04.06 10:07



А стига бе!!! Тука още минавали хора от старата "школа"

На вкус и цвет товарищей нет


Тема Re: Конвертиране pdf to post scriptнови [re: Jonata]  
Автор ValBo (търсещ)
Публикувано10.04.06 13:16



Аз се сещам за едни неща от латекс дето са по 3 в пакече и за едни желани форми облечни в приленали латексови дрехи, но няма да е това;-)

Акробата си има перфектен запис към postscript. Най вероятната причина да не е коректен ПС-а идва от кофти пдф.
Относно опциите - за всяка опция си има добро описание в хелпа, малко четене не е излишно



Тема Re: Конвертиране pdf to post scriptнови [re: ValBo]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 13:27



А стига бе!!! Още един !!!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.