Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:31 14.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема всеобщ ли е проблема с CS2 от 1-ви март?  
Автор _H2SO4_ (проС юзАр)
Публикувано01.03.06 13:32



Здрасти банда

Та проблема е следния. Ползвам CS2 Premium за Макинтош и от днес (1-ви март) при стартиране на Фотошоп-а ми излиза съобщение, че серийния номер е изтекъл и нанайси стартиране. Другите програми от пакета обаче работят. При разкарване на инсталацията от диска и проба за последваща инсталация отхвърля всички подадени серийни номера. Оказа се, че същия проблем има едо аверче, което ползва моята дистрибуция на пакета, безплатната . Той поне е успял да се докопа до един сериен номер, който пакета е приел, но след продуктовата активация нещата са същите, Фотошоп-а пак излиза със същото съобщение.
Друго аверче обаче, с лицензиран пакет съобщава, че няма такива проблеми при него.
Знаете ли нещо по въпроса и някакъв вариант за лечение на проблема?
Аз стигам до извода, че покрай ъпдейтите през нета, или пък още на ниво разработка си е поставен този проблем като метод за борба с нелицензирания софтуер. Особено пък както датата на възникване на проблема е първата от месеца.
Ще пробвам следобяд на нов диск, от ОС на чисто, та до CS2, пък ще ви пиша, ако има резултат.
Пишете и вие ако знаете нещо по въпроса.
Ади наздраве за пичовете от ADOBE, хитри момчета са)



Тема Re: всеобщ ли е проблема с CS2 от 1-ви март?нови [re: _H2SO4_]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано01.03.06 14:47



Мнооого аверчета бре!

Пробвай да смениш датата, като начало. На РС-то. Пък после преинсталирай и не дърпай ъпдейти

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: всеобщ ли е проблема с CS2 от 1-ви март?нови [re: Пyшилиcт]  
Автор _H2SO4_ (проС юзАр)
Публикувано01.03.06 18:03



Макинтош съм написал, братле; датата се контролира от сървъра и няма пипане. А именно с тия аверчета съм богат


H2SO4 - нова серия дневен крем за лице за блондинки



Тема Re: всеобщ ли е проблема с CS2 от 1-ви март?нови [re: _H2SO4_]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано01.03.06 22:27



хаха
верно бре
е ще прощаваш
на Мак не копам
мини на РС там има повече авери

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: всеобщ ли е проблема с CS2 от 1-ви март?нови [re: _H2SO4_]  
АвторHistograma (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 08:50



И аз съм фен на адоб!
Наздраве и от мен за великят екип на адоб!



Тема Re: всеобщ ли е проблема с CS2 от 1-ви март?нови [re: Histograma]  
Авторfranki (Нерегистриран)
Публикувано04.03.06 02:36



http://www.macworld.com/news/2005/04/03/activation/index.php



Тема Re: всеобщ ли е проблема с CS2 от 1-ви март?нови [re: _H2SO4_]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано11.03.06 16:57



Абе не ви ли е страх, че могат да ви хванат от Адобе с тея нови версии? Въобще мен ме интересува как стоят нещата с тоя проблем - нали като въвеждаш кода се праща на Адобе? Има ли въобще начин някой да те прибара и ако да то какво следва след това?



Тема Re: всеобщ ли е проблема с CS2 от 1-ви март?нови [re: Sony^-]  
Автор Pич (съвсем непознат)
Публикувано11.03.06 17:09



Koда се въвежда, но не се праща на Адобето. "Активираш" се "по телефона" и от там ти "дават"код. След това си се ъпдейтваш без проблем и страх, че номера ти може да е в блаклистата. Проблеми се получаваха май само при Акробат Профешънал.
Ще сгрешиш, ако си мислиш, че то Адобе не знаят, че продуктите им масово се пиратстват.

4алгата е вирус, който се лекува с JAZZ
В аптеката до вас.


Тема Re: всеобщ ли е проблема с CS2 от 1-ви март?нови [re: Pич]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано11.03.06 17:14



То това ми е ясно, че знаят иначе нямаше да въвеждат тоя шит с активацията. В какъв смисъл проблеми при Акробат Профешънал? Интересно ми е ако примерно ме хванат че въвеждам фалшив сериен какво могат да ми направят - като става въпрос, че програмата би се ползвала само в домашни условия и то единствено за обучение... Въобще някой знае ли досага за осъдени, глобени или там каквото ги правят нарушителите за краден софт?



Тема Re: всеобщ ли е проблема с CS2 от 1-ви март?нови [re: Sony^-]  
Автор Pич (съвсем непознат)
Публикувано11.03.06 17:34



Не знам Адобе какво си мислят, дали в къщи ще ползваш или ще изкарваш пари, ползвайки техни продукти. Въпросът е по-скоро морален, дали ти стиска да ползваш нещо крадено, защото както ти крадеш, така един ден и от теб може да крадат.
Акробата при ъпдейтване май искаше някакъв номер и регистрация, но пак зависи с какво и как си го кракнал.
Чат, пат по света осъждат някого за краден софт-ей така, за назидание. Все пак някой трябва да опере пешкира, нали?

А шита с активацията е елементарен.

4алгата е вирус, който се лекува с JAZZ
В аптеката до вас.

Редактирано от Pич на 11.03.06 17:35.



Тема Re: всеобщ ли е проблема с CS2 от 1-ви март?нови [re: Pич]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано11.03.06 17:52



Аз не ползвам ЦС-а, а 7-мицата. Много искам да си взема оригинален Фотошоп, ама първо 1000 евро ми идват доста за една програма с моята студентска заплата и второ при положевие, че не изкарвам пари от него немога да си го изплатя по никакъв начин. Сигурно активацията е елементарна, но проблема е че ако ме пипнат немога цял живот да го изплатя. Както и да е, благодаря за мнението.



Тема Re: всеобщ ли е проблема с CS2 от 1-ви март?нови [re: Sony^-]  
АвторHistogram (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 20:32



Напротив адоб требе даже да ни почерпят по едно уиски ,че им рекламираме продуктите безплатно?



Тема Re: всеобщ ли е проблема с CS2 от 1-ви март?нови [re: Histogram]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано11.03.06 21:48



Хехе така е, лошото е, че от адобе не мислят така.



Тема Re: всеобщ ли е проблема с CS2 от 1-ви март?нови [re: Sony^-]  
Автор Pич (съвсем непознат)
Публикувано11.03.06 21:49



Стига се излага,никой няма да те пипне, я се огледай-на 9 от 10 компютъра в БГ се работи с пиратски софтуер. Вземи си издърпай една Адобе суита CS 2, щото много скоро със стари версии няма да свършиш никаква работа.
Като почнем да взимаме по 2000-3000евро заплати, тогава ще си купуваме софтуери за по 1200 долара!

4алгата е вирус, който се лекува с JAZZ
В аптеката до вас.


Тема Re: всеобщ ли е проблема с CS2 от 1-ви март?нови [re: Sony^-]  
Автор Pич (съвсем непознат)
Публикувано11.03.06 21:50



Те точно теб ще вземат да пипнат

4алгата е вирус, който се лекува с JAZZ
В аптеката до вас.


Тема Re: всеобщ ли е проблема с CS2 от 1-ви март?нови [re: Pич]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано11.03.06 21:56



Проблема е, че не съм в България, а в Германия и не ги знам тука каквито са педантични... Да няма после в новините български студенти в Германия заловени с нелегален софтуер...


Шегата настрана ама ще взема да разпитам колегите как се сдобиват със софтуер.



Тема Re: всеобщ ли е проблема с CS2 от 1-ви март?нови [re: Sony^-]  
Автор Pич (съвсем непознат)
Публикувано11.03.06 22:01



E, с това трябваше да почнеш. Ти си знаеш как стоят нещата в Германия. Да, наистина попитай някой, да не вземе да стане мазало.

4алгата е вирус, който се лекува с JAZZ
В аптеката до вас.


Тема Re: всеобщ ли е проблема с CS2 от 1-ви март?нови [re: Sony^-]  
Автор _H2SO4_ (проС юзАр)
Публикувано12.03.06 01:24



сигурно си купуват китайски ментета на сюита, че ниските братлета може да ги докарат "оригинални" на по 30-тина евро

А в един доклад същите адобци описват пиратството като нещо полезно. В крайна сметка ти имаш програмите на компа в къщи, бачкаш и свикваш с тях, и като дойде време фирмата да купи легален софт ти държиш това да е адобския. Не ми е точен цитата, но в общи линии това бяха изводите от доклада. Така че - пиратстваме, за да може после да знаем на кой производител да се шарне за легален софт. Макар че надали има друг заслужаващ си на този пазар от Адобе.

Е, аз от утре почвам да клатя шефката за легална CS2, пък можем да спретнем една томбола дали ще ми върже)



Тема Re: всеобщ ли е проблема с CS2 от 1-ви март?нови [re: _H2SO4_]  
Автор Pич (съвсем непознат)
Публикувано12.03.06 10:52



И моите шефове нещо се размърдаха и искаха да купуват легален софт, но като разбраха цените на Корела и Аутокада...малейиии-май само Адобето ще се купува. С останалото-на риск.

4алгата е вирус, който се лекува с JAZZ
В аптеката до вас.


Тема Re: всеобщ ли е проблема с CS2 от 1-ви март?нови [re: _H2SO4_]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано12.03.06 11:04



Точно и на мен това ми е интересно, защото за един студент няма друг начин да се научи на фотошоп, а и на всички останали програми, освен с кракнати програми. А не става да идеш на работа при някоя фирма и да кажеш - Еми аз тука ще се уча на фотошоп, щото иначе ми е много скъп!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.