Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:06 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Конвертиране на HTML в PDF в Acrobat 7...  
Автор dadis (новак)
Публикувано26.02.06 15:07



Когато конвертирам HTML в PDF в Adobe Acrobat 7, българският текст излиза на маймуни. Каква настройка трябва да се направи, за да не става така и изобщо става ли?
Освен това, като търся български думи в PDF, не ги открива.

Ясно, че двете неща са свързани, ама се чудя как да се справя с тях...



Тема Re: Конвертиране на HTML в PDF в Acrobat 7...нови [re: dadis]  
Авторventzo (Нерегистриран)
Публикувано01.03.06 10:47



Здр,

Ти се чудиш защо а ние се чудим с какво конвертираш.

Пробвай с Open Office.

Чао.



Тема Как с какво...нови [re: ventzo]  
Автор dadis (новак)
Публикувано02.03.06 20:08



Как с какво конвертирам, нали съм го написала в заглавието...
Става въпрос за Adobe Acrobat 7:
Давам от менюто Create PDF, там задавам HTML файл, или направо интернет страница и той конвертира страницата в PDF...

Open Office да не би да конвертира от HTML-PDF?



Тема Re: Как с какво...нови [re: dadis]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано03.03.06 20:01



Така! Има известна разлика между HTML и уеб-страница. Ти кое искаш да направиш на ПДФ? Щото ако се опитваш да дестилираш файл.html ще стане много забавно!

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: Как с какво...нови [re: Пyшилиcт]  
Автор dadis (новак)
Публикувано05.03.06 14:33



Ок, да кажем, че става въпрос за страница.
Как се решава проблемът с кирилицата тогава?



Тема Re: Как с какво...нови [re: dadis]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано06.03.06 15:45



Значи HTML кода се интерпретира от браузъра (интернет експлорар, нетскейп и т.н.) така че няма никакъв смисъл да го дестилираш, обръщаш в каквото и да било, само браузъра може да го интерпретира коректно.

Да разбирам ли, че искаш да пратиш снимка на някакви уеб страници на някой? Ако е така ти препоръчвам вариант Screenshot. В смисъл, отваряш ги, снимаш си екрана и записваш като JPG файл. Така мисля че ще станат дори по-малки от пдф-а, та още по-добре Няма да имаш проблем с шрифтове и т.н., страницата ще бъде 1/1.

Ако настояваш да ти е баш пдф същия jpg можеш да го вкараш в каквото си искаш и да направиш пдф.

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Значи...нови [re: Пyшилиcт]  
Автор dadis (новак)
Публикувано06.03.06 15:49



Ясно ми е напълно това, каето си ми обяснил.
Ето каква е работата... трябва ми следното: да направя от HTML страница PDF-и.
Открих, че става с Adobe Acrobat 7, но ударих на камък с кирилицата.
Та така...




Тема Re: Значи...нови [re: dadis]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано06.03.06 16:55



Ми в такъв случай само требе да видиш енкодинга. Със седмица не съм работил, не съм го и гледал, казано честно предполагам заради него гърми и кирилицата.

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: Значи...нови [re: Пyшилиcт]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано06.03.06 17:42



Не съм толкова сигурен, че е само от енкодинга. Форумите (не само на дира) са пълни с подобни въпроси за проблеми с кирилицата. Всичко започна с въвеждането на уникода.
Аз имам (горчив) опит с конвертиране на PDF-и от PageMaker, Word, html и още няколко други източника. Още нямам готови решения кога става и кога - не. Виж по-долните съвети, открити с много зор:

- едно от нещата е да embed-неш шрифтовете - прави се в настройките на job-а на Акробата
- някъде из Regional настройките на Windows, в Advanced има много check-box-ове за включване на Code page conversion tables
- много помага в Regional да настроиш location на България (някои си го оставят по подразбиране да е Щатите)
- енкодингът трябва да се провери
- нерядко самите уникод шрифтове са скапани
- имам случаи всички тия неща да са направени еднакво на два компютъра, обаче единия конвертира кирилица, а другия - маймуни.

Много по-голям проблем е, когато имаш текстове на няколко различни езика на една страница - тогава става една мътна и кървава и поне при мен рядко има успех.

Решението, което ползвам, е Windows 98, колкото и смешо да звучи.
Там става, не знам защо

П.П. Дай да пробвам една страница от твоите дали става при мен, ако искаш...

Редактирано от vens на 06.03.06 17:44.



Тема Re: Значи...нови [re: vens]  
Автор dadis (новак)
Публикувано07.03.06 10:34



Благодаря за изчерпателните съвети!
Засега нямам точна страница, която трябва да конвертирам, а съм само на етап изпробване и опипване на почвата.
Ще пробвам тея неща или просто ще потърся друго решение




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.